RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   İğnelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=69)
-   -   İĞneler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1695)

ramazanuçar 09-01-2007 09:35

sistem harikaymış.kargaburunla iğne çıkaracağım diye uğraşırken ya kösteği kesip iğneyi balığın ağzında bırakıyordum yada iğneyi büküp yada kırıp kullanılamaz hale getiriyordum.en kısa zamanda deneyeceğim paylaşımlar için teşekkürler...

katiti 09-01-2007 09:45

Doğan sistemi güzel anlatmış da benim takıldığım bir nokta oldu. Son resimde balığın yuttuğu iğnenin balığa zarar vermeden kurtulacağını söylüyor bu sistemle. Oraya kafam takıldı benim...

aganta borina borinata 09-01-2007 11:41

mert inan ki bu aparatı ilk defa gördüm...aslında sistem ilgimi çekti...ben de tıbbi bi alet var onunla iş görüyorum... umarım nasıl olduğu konusunda bilgisi olan birileri vardır...

rastgelsin...

CaTSiLeNcE 09-01-2007 11:48

doğan ne tür tıbbi aletler var ?? forceps türü sanırım

aganta borina borinata 09-01-2007 13:01

Alıntı:

CaTSiLeNcE tafarından gönderildi
doğan ne tür tıbbi aletler var ?? forceps türü sanırım

evet ersen...onların biopsi için kullanılanları var...pens dersek daha anlaşılır olacaktır...bunların biopsi penslerinin tabiki çok çeşidi var...benim elime bi yerlerden aşağıdaki modeli geçti...yeni olarak almak akıl karı değilmiş vallahi...20 avro dan 120 avroya kadar fiyatları varmış...ebatları ve ağız yapıları farklı şekilleri var...netten bi benzerinin resmini ekliyorum...zaten şekil itibarıyla en kullanışlısı da sanırım bu model olur...bendeki bu model sadece şans...dişleri yapısı daha farklı ama...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rastgelsin...

CaTSiLeNcE 09-01-2007 13:17

Alıntı:

aganta borina borinata tafarından gönderildi
evet ersen...onların biopsi için kullanılanları var...pens dersek daha anlaşılır olacaktır...bunların biopsi penslerinin tabiki çok çeşidi var...benim elime bi yerlerden aşağıdaki modeli geçti...yeni olarak almak akıl karı değilmiş vallahi...20 avro dan 120 avroya kadar fiyatları varmış...ebatları ve ağız yapıları farklı şekilleri var...netten bi benzerinin resmini ekliyorum...zaten şekil itibarıyla en kullanışlısı da sanırım bu model olur...bendeki bu model sadece şans...dişleri yapısı daha farklı ama...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

rastgelsin...

Sanırım o elindeki Kulak Burun Boğaz cerrahisinde kullanılan bir tür..O kadar çok çeşit varki ..Amcam bu aletleri yapıyor .Birara onun yanında durmuştum. Tamamen el emeği olduğu için bu tür aletler birz pahalı.. oresimdeki alet 300 kağıttan aşağı değildir tahminimce..işini fazlasıyla görüyordur sanırım

aganta borina borinata 09-01-2007 13:24

ersen bendekinin o kadar edeceğini sanmıyorum...adana da bi hurdacı var...bu hurdacıda ne ararsan bulabilmen neredeyse mümkün...ben oradan aldım bunu...niyetim köpeklerin kulaklarına yerleşen keneleri çıkarmaktı...ama artık köpek beslemiyorum...ve o pensi artık balığın ağzındaki derine saplanmış iğneleri çıkarmak için kullanıyorum... üzerinde alman malı olduğu yazıyor...eğer bi yerlerden elinize geçerse ve ya hurdada görürseniz alın...ben çok oldu ama bu günün parasıyla 50 kuruşa almıştım...

rastgelsin...

CaTSiLeNcE 09-01-2007 15:14

Eğer gerçek Alman yapımı ise Türkiyedeki fiyatından fazla eder..Ama bir ihtimal daha var.. Pakistan veya işçiliğin ucuz olduğu yerlerde yapılıp alman markası vurup satılanlar var..bunlar piyasadakinden birz daha ucuz olur..

CaTSiLeNcE 09-01-2007 15:40

1 Eklenti(ler)
doğan nette biraz araştırdım ve senin alete benzer bir alet buldum..fiyatı 6 dolarmış ..Özellikle bu iş için yapılmış.. daha neler neler var ağzım açık kaldı :)

balıkcı 09-01-2007 22:23

Alıntı:

CaTSiLeNcE tafarından gönderildi
doğan nette biraz araştırdım ve senin alete benzer bir alet buldum..fiyatı 6 dolarmış ..Özellikle bu iş için yapılmış.. daha neler neler var ağzım açık kaldı :)

Ersen bu alet turnanın ağzından iğneyi çıkarmak için ufak balıklar için daha ince yapılı doktor makasları var daha doğrusu makas değilde pense.

Saat 14:36.