RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Takım Çeşitleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=45)
-   -   LÜFER rapalaları. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3141)

Rauf 30-06-2007 05:55

özgür arkadaşım hoş geldin tanışma bölüğmünde bir mesaj daha yazarsan rastgelsin formu bütün üyeleri ile tanışma fırsatı bulursun iyi günler.

ferdiayaz 13-10-2007 00:46

abi ben frdi yeni üyeyim
ama sizden bi ricam var bana lüferin uzun olta yapımını gösterirseniz sevinirim

saygılar abi herkese iyi bayramlar

mufi 13-10-2007 12:44

Ferdi selam önce imza ayarlarını bir yapıver seni tanıyalım ve nasıl hitab edeceğimizi ögrenelim..
sana bir uzun olta resmi:
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
görüntü Bilgehan bey kaynaklıdır.
bu sistem Marmara denizi uygulamasıdır suyun derinliğine /akıntıya göre alttaki kurşun büyütülür + misina kalınlaşır. uçtaki 2 iğneye yem(zargana/istavrit/izmarit/ bir sırtından bir de agzından takılır.
fırdündü çoklugu... gelen lüfer deli balık tır.. oltayı cok çevirirse gam yapmasın diye...sıg sularda lüfer tutacaksan egenin sırtısıda iş görür hatta rapalaya bile atlayabilir..
kolay gelsin

stoper 16-10-2007 14:57

teşekkürler raif kardeş
mükemmel olmuş

ferdiayaz 20-10-2007 19:56

abi teşekkürler çok sagol gerçekten çok güzel olmuş.
abi geliboluda lüfer avcılıgı rapala ile çok sık yapılıyo ama hangi rapala iyi veya kötü bilemiyorum abi rica etsem varsa hangi rapalalar daha iyi av yapar resim veya isim verrebilirsen çok memnun olurum :D eve boş gelmekten hanım eve almıycak valla yaa :DD:DD diger arkadaşlarada teşekkürlerabilerimede saygılar

saygılar iyi avlar

Rauf 21-10-2007 07:00

Alıntı:

ferdiayaz tafarından gönderildi
abi teşekkürler çok sagol gerçekten çok güzel olmuş.
abi geliboluda lüfer avcılıgı rapala ile çok sık yapılıyo ama hangi rapala iyi veya kötü bilemiyorum abi rica etsem varsa hangi rapalalar daha iyi av yapar resim veya isim verrebilirsen çok memnun olurum :D eve boş gelmekten hanım eve almıycak valla yaa :DD:DD diger arkadaşlarada teşekkürlerabilerimede saygılar

saygılar iyi avlar

Ferdi daha evvelki konularda gecen lüfer rapalaları hakında bir kac resim olucaktı onları ekliyorum birde gecen sene alanyada hasbel kadaer 8-9 tane cinekop ve bir lüferinyakalandığı raglouyu da eklicem selamlar.
KOFANA VE LEVREK İCİN KULLANILMIŞ.
LÜFER icin prenses marka 9cm.
Lüfer icin.
Lüfer icin.
Lüfer icin
Buda lüfer icin görüldüğü gibi bölgesel ve o bölgede lüferin hangi yem varsa onu yediğinden onun benzeri veya onu andıran rapalalar kullanılmış.Gelibolu carşıda turgay isimli bir balık malzemesi satan dükkan var onu bir başka siteden tanıyorum Rauf de selamımı söyle o arkadaşım sana yardımcı olur.
Bunları tekneden 30 metreden cekerken cinekop aldım ama bir iki balıktan sonra değiştirdim zira balık ya kesiyor yada parcalıyordu.

misina 13-12-2007 23:08

verdiğiniz birbirinden değerli bilgiler için tüm üstadlara sonsuz teşekkürler.

mufi 14-12-2007 06:07

Koray çok güzel bir karikatür..

arm59 14-12-2007 07:09

Lüfer için bende naçizane birtane suniyem yazmak istiyorum. Bilenler bilir bulunduğunuz yerde lüfer varsa birazçık hızlı çekmeyle %90 yakalayacak birebir tecrübe ettiğim suniyemdir.

Rauf 14-12-2007 15:31

Armağan bunlardan bahsediyorsun her halde hangisiyle ne balığını yakaladın acıklarmısın selamlar
12-Princess-9
YAMASHITA

arm59 14-12-2007 18:48

Rauf abi ben maria larla Tekirdağ da tecrübe ettim hem yeşili hemde mavisini ikiside çok iyi yalnız mavisi levreğe daha uygun yeşili lüfere çok uygun ben kıyıdan at-çek yaparken çinekopların biri bırakıyor biri atlıyor bende 50-60 tane suni yem var en iyisi bunlar.

ATA ERDOĞAN 18-12-2007 11:34

abi çok teşekkür ederim daha önce hiç denemedim ama tüm yazılanları ve modelleri inceledim.ilk denememde olumlu sonuçlar alacagımdan eminim kısmetimiz varsa.ellerine saglık abi.

emrshn 25-10-2009 09:19

BU bilgiler Yen başladığım için beni gayet bilgilendiriyor herkezin emeği için çok tşk ederim..herkeze rast gelsin..sadece bi sorum olacak bu gaga olayı nedir daha yeni olduğum şiçin pek bilgim yok saray burnunda genellikle kaşık ve rapala atıyorlar lüfer ve çinekop için.. Benim oltam 3,90 surf kamış 75 ve ya 100 lük kurşun kullanılarak atılması uygunmudur bu rapalaların..birde kamışı attıktan sonra hemen sarmayamı başlıyoruz yoksa dibe oturmasını bekliyip yavaş yavaş mı sarıyoruz yardımcı olursanız çok sevinirim..

pendikli balıkçı 15-10-2011 16:47

Çok güzel bilgiler teşekkür ederim.

hasan sahin069 15-10-2011 22:53

Rauf Bey bilgilerinizi bizimle paylastiginiz icin cok tesekür ederim

Ege Demirağ 25-11-2011 22:55

redheadler ve mavinin tonları levrek ve lüferini vazgeçilmez rengidir bence tabii ben daha hiç lüfer yakalamadım ama levrekle aynı tür yemleri seçerler çoğu zaman :D

Saat 15:29.