RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Balık bulucular- Sonar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Balık Bulucularla ilgili sorularınız için buraya yazın lütfen (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=237)

echoes 01-10-2011 08:50

Çok teşekkürler Erol Bey.Umarım doğru seçim yapmışımdır.

senol 05-10-2011 14:19

Hummınbırd balık bulucu 798

HUMMINBIRD BALIK BULUCU 798 modelini amerikadan aldım ama bu derinliği metre olarak vermiyor bu nu metreye cevirmenin bir imkanı varmı yada yeni yazılım yüklemenin imkanı varmı teşekkürler

burak akman 11-10-2011 10:19

eagle cuda 350

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 1299)
Arkadaşlar,marka ve model çeşitliğinden dolayı soru-cevap şeklinde yazışmanın ve fikir alışverişin bu şekilde olması daha mantıklı geldi bana,ne dersiniz ?

Levent Bey merhaba,

Amerikadan bir arkadaşıma araştırıp sipariş verdiğim eagle cuda 350 bana geldi.
herşey gayet iyi görünüyor gerçi daha tekneye monte etmedim.Ama basit ve istediğim performansı verecek gibi görünüyor.Önüme çıkan tek problem map te amerika yüklü.Güney ege kıyılarını detaylı göstermiyor.Sanırım harita yüklemem gerekiyor.Kart yuvası olmadığından marmariste bu işi henüz yaptıramadım.Bana bir yol gösterebilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ederim.

levrek 11-10-2011 14:48

Alıntı:

burak akman tafarından gönderildi (Mesaj 113977)
Levent Bey merhaba,

Amerikadan bir arkadaşıma araştırıp sipariş verdiğim eagle cuda 350 bana geldi.
herşey gayet iyi görünüyor gerçi daha tekneye monte etmedim.Ama basit ve istediğim performansı verecek gibi görünüyor.Önüme çıkan tek problem map te amerika yüklü.Güney ege kıyılarını detaylı göstermiyor.Sanırım harita yüklemem gerekiyor.Kart yuvası olmadığından marmariste bu işi henüz yaptıramadım.Bana bir yol gösterebilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Burak Bey,
cihazınız hayırlı olsun, Eagle C-Map Marine ve Navionics Marine kartlarını kullanır.Onları da ancak bölgesel olarak ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Örneğin ;
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Ya da tüm bir bölgeyi kapsayanı ;

burak akman 11-10-2011 20:50

Levent Bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim.Ama daha önce bahsettiğim gibi cihazda herhangi bir kart yuvası olmadığından linklerini verdiğiniz harita kartlarınıda kullanmam mümkün değil.Teşekkür ederim

levrek 11-10-2011 22:21

Alıntı:

burak akman tafarından gönderildi (Mesaj 114012)
Levent Bey hızlı cevabınız için teşekkür ederim.Ama daha önce bahsettiğim gibi cihazda herhangi bir kart yuvası olmadığından linklerini verdiğiniz harita kartlarınıda kullanmam mümkün değil.Teşekkür ederim

Burak bey, sd kartı kendi okuyucu ile pc nize yükleyeceğniz uygun bir navigasyon programı yardımı ile örnek olarak [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] pc nizden dahili hafızaya atabilirsiniz, sevgilerimle

BORA 34 11-10-2011 22:54

Merhaba nette humminbird servisi ararken sitenizi gördüm ve üye oldum. Benimde sıkıntım yurtdışından getirtirdigim 999csi humminbird cihazımın balıkbulucu programı çalışıyor gps kordinatları veriyor hızı veriyor ama harita kartını okumuyor kartta dogru başka cihazda çalışıyor bildiginiz deneyimli servis varmı varsa iletişim bilgilerini alırsam sevinirim.

levrek 12-10-2011 07:53

Alıntı:

BORA 34 tafarından gönderildi (Mesaj 114022)
Merhaba nette humminbird servisi ararken sitenizi gördüm ve üye oldum. Benimde sıkıntım yurtdışından getirtirdigim 999csi humminbird cihazımın balıkbulucu programı çalışıyor gps kordinatları veriyor hızı veriyor ama harita kartını okumuyor kartta dogru başka cihazda çalışıyor bildiginiz deneyimli servis varmı varsa iletişim bilgilerini alırsam sevinirim.

Merhaba Bora Bey,
maalesef servis konusunda bir bilgim yok, sevgilerimle

senol 13-10-2011 14:24

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 113993)
Merhaba Burak Bey,
cihazınız hayırlı olsun, Eagle C-Map Marine ve Navionics Marine kartlarını kullanır.Onları da ancak bölgesel olarak ayrı ayrı satın alabilirsiniz. Örneğin ;

Ya da tüm bir bölgeyi kapsayanı ;

selam bora 34 senin bahsettiğin konuda kartın yanlış navionics gold sd card olması gerekiyor yoksa çalışmıyor bende de humminbird 798ci SI Combo var bunu metreye çeviremiyorum türkçe ve ölçüleride metre yapmak istiyorum ama hala bulamadım

fserez 26-06-2012 10:10

Erol bey
hummibird 345 c ile humminbird 728 arasında kararsız kaldım aynı fiyat scalasındalar fakat birbirine karşı farklı artı ve eksileri var sizce renkli olanı mı tercih etmeli teknik özellikleri sanki biraz daha iyi olanı mı

Fatih serez
edirne -1963

Saat 16:49.