RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Kamışlarla İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=68)
-   -   surf kamış yardımı rica ediyorum (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2990)

cevat2 14-05-2007 08:42

Tekrar hayırlı olsun,göksel inanki savurmak daha kolay,yalnız altına sağlam bir kamış ayağı koy,rüzgar için.

cevat2 14-05-2007 08:43

Karbon kamışlar eğer bir kaç kez aynı yerden darbe alırsa zaman içinde o bölgeden arıza çıkarıyormuş.

yalcinicli 15-05-2007 07:23

Göksel yeni malzemelerin hayırlı olsun kardeşim. Bir süredir surf kamış almayı ben de düşünmekteydim. Konuyu biraz geç gördüm.
Göksel, aldığın surf' ün fiyatını ve sipariş ettiğin yer hakkında bilgi verebilirmisin?

Benim de gözüme kestirdiğim;
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
D.A.M STEELPOWER TELE SURF 450 CM KAMIŞ
Boy (cm):450 cm, Atarı(g):100-250, Parça Sayısı:7, Kapalı Uzunluk(cm):100 cm, Ağırlık(g):570g
- TC 24 Yüksek Modül karbon
- D.A.M.-T.L.S. Gümüş çerçeveli halkalar
- Paslanmaz çelik kamış yatağı
- İnce sap tasarımıyla uzun atımlarda kolay kavrama
- İlk parçada katlanır porselen

Konuyla ilgili arkadaşlar, bu ürün hakkında da yorumlarınıza ihtiyacım var.

Saygılar, sevgiler...

sbasaran 15-05-2007 07:40

göksel; kamış ve makinenin bereketi bol olmasını dilerim. inşallah bol bol balık tutarsın da bize de izlemek kalır. RASTGELSİN.

katiti 15-05-2007 08:47

Yalçın Abi kamış güzel görünüyor, ağır kurşun kullanmayı düşünüyorsan zaten sorun yok. Yalnız 4,50 biraz uzun gibi geldi bana, her yerde rahat kullanabilecek misin? Tabii bir de fiyat/performans oranı önemli...

yalcinicli 15-05-2007 09:14

Mert kardeş, 100 gr. dan daha ağır kurşun kullandığımda, ağırlık nedeniyle misina üzerine parmak baskısı yeterli gelmiyor ve atış fiyaskoyla neticeleniyor.
Kaygım, atarı ağır olan surflerin kamçı hareketinin daha düşük olması. Kamçı hareketi azaldıkça atış mesafesini olumsuz yönde etkileyeceği mantığını yürütüyorum.
Aslında sadece görselden bakarak bir ürün almaya güvenemiyorum ama bu ürüne Izmirde rastlayamadım.
Tuzlu suda kıyı atışları için alan genelde hep müsait oluyor. Tatlı su için gittiğim avlak da uygun.

katiti 15-05-2007 09:56

Yalçın Abi o zaman atarı daha düşük bir kamış tercih etmeni tavsiye ederim. Malum en yüksek atar değerinin %80'ini ideal ağırlık kabul ettiğimize göre 250*0,8 = 200 g bir ağırlık ile en uzak atışı elde etmen olası. Bu kadar ağırlığı kullanmak istemiyorsan bence sen de Göksel gibi atarı daha düşük olanlara yönelmeyi düşün derim...

yalcinicli 15-05-2007 10:14

Mert öyle diyorsun da her aradığını bulumayorsun ki be kardeşim.
Bakalım Göksel de bir uğrasın da o neler diyecek.

katiti 15-05-2007 11:29

Alıntı:

yalcinicli tafarından gönderildi
Mert öyle diyorsun da her aradığını bulumayorsun ki be kardeşim.
Bakalım Göksel de bir uğrasın da o neler diyecek.

Bu konuda haklısın abi, ben de bekliyorum Göksel'in kombinasyonunun performansını ;) :) ...

cevat2 15-05-2007 11:36

Beyler,zaten hiçbir zaman 200 gr. kurşun takılıp olta(kıyıdan kamış) atılmaz,amaç 100-150 gr en fazla olarak uzağa ve derin ,akıntılı sular için ideal kamışı bulabilmek resimdeki dam iyi bir kamış ama bencede 4.50 fazla uzun , kamçı hareketini kurşun ağırlığı ile kaba gördüğünüz kamış tatlı bir esneklikle yapıyor, ben de bir kaç ay evvel aldığım surf tipi kamıştan çok keyif alıyorum ama dikkat edeceğiniz bir noktada bu tip kamışlar 500-700 gr arası,buna keza surf tip long cast kafa makinerde aynı gramajlarda yani bayağı bir ağır takım oluyor.E takım böyle olunca casting tip bir misina seçilmeli oda 0.40 tan aşağı olmuyor , böyle bir makina en az 250 mt sarıyor,üçlü iyi bir kombine için biraz cebi zorluyor.

Saat 17:02.