RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Sırtı-Seğirtme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   Sırtı yapmak isteyenler 1 (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=221)

Güven ÖZYELDAN 24-08-2006 13:39

Dİjİtal Balik

sabah gazetesinin 30 temmuz 2006 pazar gününe ait bir gazete küpürü elime geçti yeni sistem dijital balık adıyla bir ürün piyasaya sürülmüş gazetede çıkan yazıyı aynen sizinle paylaşıyorum ve onunla ilgili bir link ingilizce yanlız fikir güzel iş yapıyorsa ilgilenen arkadaşlar bir denesin yanlız ucuz bir malzeme değil...rast gelsin...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

levrek 24-08-2006 14:47

Piyasa da ışıklılarından yani ledli olanlardan var da,digital seslisi yok,ilginç gerçekten,teşekkürler Güven.

kaptan_ı derya 14-01-2008 12:47

arkadaslar abıler bı sorum olucak sınarıt akya levrek için ne tur sırtılar yapmalıyım bellı bı markası varmı sırtıya kursun gerekıyo mu dip mi yoksa orta sumu nsl cvplarınızı arz ederim

dionyzos 27-08-2009 12:25

Hocam, çeşme açıklarında ne tür sırtı yapmak gerekir, hangi balıklar avlanabilir, teknem var yeni bağladım çeşmeye. Buraları bilen bir arkadaş varsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim

levrek 27-08-2009 23:12

Alıntı:

dionyzos tafarından gönderildi (Mesaj 62074)
Hocam, çeşme açıklarında ne tür sırtı yapmak gerekir, hangi balıklar avlanabilir, teknem var yeni bağladım çeşmeye. Buraları bilen bir arkadaş varsa çok mutlu olurum. Şimdiden teşekkür ederim

Merhaba Arkadaşım,
Çeşme açıkları denilince derinlikler 100 metrelerden başlar ve buralarda genellikle yüzey balıklarına denk gelebilirsiniz.Bunlar palamut,torik,turna (barrakuda),kılıç gibi balıklardır.Ayrıca orta sularda Akya ya da rastlamak mümkündür.Bu yüzden takımınızı, düzeneklerinizi ağır sınıfa göre seçmenizi öneririm,çünkü oltanıza kaç kg.lık bir balığın gelebileceğini kimse bilemez.Yukarıda saydığım balıkların hepsi hareketli ve hızlı balıklardır,seyir hızınızı en az 5-6 km/h göre ayarlamanız gerekir.Bu arada tekneniz hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanız dileğiyle,sevgilerimle

Not :teknenizin özelliklerini belirtmediğinizden, seyir hızını olabilecek ortalama bir hız ile nitelendirdim.

arco 28-08-2009 16:49

Selam arkadaşlar, eklemek isterim ,Çeşme civarında çiftliklerden kaçan hatırı sayılır miktarda orkinosta var.

erhank 13-05-2010 15:04

marfmara ve karadenizde levrek

"Ülkemizde daha ziyade Ege, Akdeniz kıyıları, Saroz ve Çanakkale Boğazı’nda bulunmaktadır."
su ana kadar yakalanmıs olan en buyuk levrekler Marmara ve Karadenizde yakalanmıstır.. soylediginizin aksine akdeniz levrek populasyonu ve iriligi bakımından en fakir denizimiz olmakla beraber bu buyukluk ve populasyon egeden kuzeye dogru cıkıldıkca artmaktadir.

levrek 15-05-2010 23:55

Sayın Erhant ! geçikmiş de olsa bilgilendirme için teşekkürler.

bülentcan 15-10-2010 09:14

teşekkürler abi verdiğiniz bilgiler çok güzel

ZHANNAÖZTUNA 19-06-2011 19:12

verdiginiz güzel faydalı bilgilerinz için çoook teşekkürler üstadım saglıcakla kal...

Saat 15:35.