RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Baba Yalçın (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Karides (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=10860)

Baba Yalçın 02-06-2012 00:19

10 Eklenti(ler)
Karides Dünyası
Tatlı ve Tuzlu Su Karidesleri

Baba Yalçın 02-06-2012 00:27

10 Eklenti(ler)
Karides Dünyası

Baba Yalçın 02-06-2012 00:37

10 Eklenti(ler)
Karides Dünyası

Baba Yalçın 02-06-2012 00:43

13 Eklenti(ler)
Karides Dünyası

Baba Yalçın 02-06-2012 01:15

Arkadaşlara Bilgi. Karidesle ilgili yazıdan sonra merak ettim acaba ne kadar karides çeşiti var diye bakındım tam 15 gündür içinden çıkamadım. Tam 350 çeşit karides buldum (tatlı ve tuzlu su) olmak üzere, yalnız 350 çeşitin 307 tanesini koyabildim, gerisini yükleyemedim (upload hatası) deyince bırakmak zorunda kaldım. 41 Adetde videolarını koydum. 15-17 günde sabaha kadar ancak içinden çıkabildim. Karideste bu kadar çeşidi bulmama yardımcı olan ABD'deki boğaz çocuğu arkadaşıma çok teşekkür ediyorum.

Not:
Karides konusunda resimleri internette yayınlayan yerli yabancı, kim olursa olsun halkı yeni nesili aydınlatmamıza yardımcı oldukları için herkimin emeği katkısı varsa onları bu güzel çalışmalarından ve harika fotoları için tebrik ediyor ve halk adına aydınlatmaya katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Site yönetimi ya da moderatör arkadaşlardan ricam, bildiğiniz üzere ben bilgisayarda acemi olduğum için bir terslik olursa, olaki bir resimi kulanmamızı istemediler. İnsanoğludur her kes aynı düşünmeyebilir. Hangisini isterlerse anında silebilirsiniz. Ben yeni nesile deniz sevgisi aşılansın görmedikleri bazı şeyleri görsünler diye idealist yaklaşımla uğraşıyorum. Türkiye'de kıyı balıkçısının durumu zaten malum sıfırı tüketmiş bitik durumda. Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. Hepinize teşekkürler. Saygılar.

Olaki ekran başında kimse olmadı diyelim, e-mailimide yazayım. Resminin burda olmasını istemeyen birileri çıkarsa derhal haberdar ederlerse anında sileriz ne yapalım zorla güzellik olmaz. Bizim tek amacımız sadece yeni nesilin aydınlanması hepsi bu.

baba-yalcin@hotmail.com

snapper 03-06-2012 08:17

Emek gereken bir calisma olmus yalcin abi, emegine saglik tesekkurler,
Masallah renk cumbusu gibi her renk var, benimde en sevdigim deniz urunleri icerisinde karidesler, salatasina bayilirim

Baba Yalçın 03-06-2012 18:58

Alıntı:

snapper tafarından gönderildi (Mesaj 123968)
Emek gereken bir calisma olmus yalcin abi, emegine saglik tesekkurler, Masallah renk cumbusu gibi her renk var, benimde en sevdigim deniz urunleri icerisinde karidesler, salatasina bayilirim

Bahri'cim ne demek ben teşekkür ederim. Emeği hiç sorma akıllara zarar. Birde aynısı olmaması lazım aynı cinse rastlasanda en iyi görüntüyü ayıklaman lazım. Çöp kutusundan bine yakın karides resmini temelli sildim. Alet rahatlasın biraz diye. Anla ne kadar ayıklama yapmışım.

Bahri'cim yemesine gelince hain yaparım ama, aması var çünkü kolesterol deposu imiş. Karides, Ahtapot, İstakoz, Böcek, Karavida v.s yahu bütün lezzetli şeyler sağlığa zararlı olmak zorundamı tabi genetik olarak LDL'si düşük olanlar yesin yüksek olanlar için kötü adına kader diyelim yiyenlerede afiyet olsun diyelim.
Sağol arkadaşım. saygılar.

bnymnblr 04-06-2012 21:28

Yalçın Abi
41 video için 41 kere maşallah.
Eline emeğine sağlık.
Fotolar da ayrı bir güzel.
telif hakları uygulanacak olsa bugün internet üzerindeki sitelerin %90 ından fazlasının kapatılması gerekirdi. Bu konuda kimse bir şey yapamaz.
sendeki bu duyarlılığın 1/100 i yöneticilerde olsa biter bu sorunlar

Baba Yalçın 04-06-2012 22:39

Alıntı:

bnymnblr tafarından gönderildi (Mesaj 124109)
Yalçın Abi
41 video için 41 kere maşallah.
Eline emeğine sağlık. Fotolar da ayrı bir güzel. telif hakları uygulanacak olsa bugün internet üzerindeki sitelerin %90 ından fazlasının kapatılması gerekirdi. Bu konuda kimse bir şey yapamaz. sendeki bu duyarlılığın 1/100 i yöneticilerde olsa biter bu sorunlar

Bünyamin'cim teşekkür ederim kardeşim. Saygılar.

Saat 05:07.