RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Bunlarda Alanyadan (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2003)

Rauf 04-12-2006 15:48

Bunlarda Alanyadan

Bu yeni başlık altıda alanyada tekne ile yaptığım balık avcılığı hakkında resimler ve yakalama tekniklerim hakkında bilgiler bulacaksınız.İki hafta evvel mercan avının pek verimli gecmemesine rağmen deniz ana yinede bizi boş döndürmedi.Bağzı mercanlar bizi tatmin etti sayılır tabi bunları bulmak icin gezmediğimiz kerteriz kalmadı desek yalan olmaz .akşam üstüye doğru uzak bir kerteriz e giderken saldığım 9 luk rapalaya yazılı orkinos da takılınca keyfimiz yerine geldi.herkeze selam eder sağlıklar dilerim[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uzm.Dr.Rastgele 04-12-2006 16:36

Rauf abim, maşallah nevaleyi doğrultmuşsunuz.

Taygun KOCABIYIK 04-12-2006 17:28

Rauf abi maşşallah mercanlar 48 numara :) orkinosa diyecek yok torpido gibi :)

gokseldbuga 04-12-2006 18:14

Rauf abi orkinosu sen al gerisini bana kargola , afiyetle yerim :P

katiti 05-12-2006 08:22

Rauf Abi ellerine sağlık, mercanlar da yazılı da harika görünüyor gerçekten...

aganta borina borinata 05-12-2006 09:10

ellerine sağlık rauf abi...daltonlar gibi dizilmişler vallahi...

rastgelsin...

Güven ÖZYELDAN 05-12-2006 09:15

tutamayan arkadaşlara nispet olsun diyemi koydun abicim kuzuları yan yana :):) ellerine kollarına sağlık rastgelsin....

erhan 05-12-2006 09:16

Rauf abi süper eline sağlık balıklar harika.

Rauf 05-12-2006 09:47

arkadaşlar her zaman bu kadar iri tutamıyoruz tabi o gün rast geldi azdı ama tatmin etti.evdekilerde aynen dediğinizi yaptılar yazılıyı bana mercanları kendileri aldılar.hafta sonu inşallah sizede rastgelir selamlar.

igmsva 05-12-2006 11:03

abi süper malı götürmüşsün. afiyet olsun

levrek 05-12-2006 19:41

Maşallah Rauf Bey,hem gezmece hemde balık tutmaca olmuş.Zannedersem havaların dengesizliği balıkları oldukça fazla etkiledi.Umarım en kısa sürede herşey normale döner,sevgilerimle

Rauf 06-12-2006 07:02

cok doğru söyliyorsunuz bu mevsim gecişleribalığı cok etkiliyor sanırım birde bunlara balon balığıda eklenince kösteğe iğne bağlamakla geciyor avlanmak .selamlar.

Rauf 06-12-2006 07:28

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]Gectiğimiz pazar gazipaşaya yerleşen dostum muammer arkadaşımla gazipaşada sabah sırtıya cıktık sırtı takımımız 6 adat kaz tüğünden yapılmış en sona 2 nr alba kaşık takılı bir takım kullandık hatırı sayılır poyraz vardı saat 7 de cıktık 8.30 da sırtıya sonverdik sebep olarak sahil yönüne döndüğümüz zaman dalgalardan üstümüzü ıslatan sudan baya ıslanmıştık yemli yapalım dedik onada imkan vermedi sanki rolantide sırtı ceker gibi rüzgar bizi acığa sürükledi caresiz limana döndük.iki yazılı bir tombik almıştık büyük yazılı arkadaşa öbürleri bana takılmıştı.selam eder bereketli avlar dilerim.

katiti 06-12-2006 08:40

Abi maşallahınız var, hiç boşunuz yok valla :). Daha bereketlileri de olur umarım...

aganta borina borinata 06-12-2006 08:53

helal olsun rauf abi...

rastgelsin...

mufi 06-12-2006 10:08

Rauf hocam eline koluna saglık be ...afiyet olsun.. ben 3/4 yıl önceydi..antalyada bir işimiz vardı oraya gitmiştik.. nisan/mayıs tı sanırım. konya altı sahili sheraton/ve akm önünden sabah gün dogumu sıraları bir vatandaş sahilden elinde kamış çok ta uzaga atmıyor. ha babam çingene palamutu alıyordu.. palamutlar sahile en fazla 30/40 m. mesafede.. kaynar su gibi su üstündeydiler.çıpır..çıpır...vatandaşın kullandıgı malzeme silikon kurtçuk. at/çek...alanya sahillerinde de aynı palamut kıyılaması oluyormu????
o günleri hatırlattın...

aganta borina borinata 06-12-2006 10:43

bu arada resim ne güzel birleşmiş öyle...rauf abinin ikiz bi kerdeşi var gibi olmuş...

rastgelsin...

Rauf 06-12-2006 14:11

Alıntı:

mufi tafarından gönderildi
Rauf hocam eline koluna saglık be ...afiyet olsun.. ben 3/4 yıl önceydi..antalyada bir işimiz vardı oraya gitmiştik.. nisan/mayıs tı sanırım. konya altı sahili sheraton/ve akm önünden sabah gün dogumu sıraları bir vatandaş sahilden elinde kamış çok ta uzaga atmıyor. ha babam çingene palamutu alıyordu.. palamutlar sahile en fazla 30/40 m. mesafede.. kaynar su gibi su üstündeydiler.çıpır..çıpır...vatandaşın kullandıgı malzeme silikon kurtçuk. at/çek...alanya sahillerinde de aynı palamut kıyılaması oluyormu????
o günleri hatırlattın...

--muvaffak kardeşim buradada ara sıra yat limanı girişi (alanyadaki) kıyıya yakın indiği oluyor kıyıdan atanlar at cek olmasada yakalıyorlar yanlız bir konuyu acayım bu balıklar yazılı orkinos denilen bir tür ün ufakları yani bizim karadeniz ve marmarada cıkan cinsle alakası yok kemik yapıları bile değişiktir tabiki lezzet bakımındanda güzelim karadeniz palamutu ilende alakası yoktur cingene palamutu dedinizde onun icin bunları yazma ihtiyacı duydum selamlar rastgele.

Rauf 06-12-2006 14:14

Alıntı:

aganta borina borinata tafarından gönderildi
bu arada resim ne güzel birleşmiş öyle...rauf abinin ikiz bi kerdeşi var gibi olmuş...

rastgelsin...

Doğan cım bu sefer resmi biraz büyük ve yan yana tıklamışık bir dahaki sefere biraz kücük yapıcam formdada fazla yer işgal etmesin.acemilik.

mercan 07-12-2006 11:08

güzel av çıkarmışsınız.

Rauf 07-12-2006 16:08

Alıntı:

mercan tafarından gönderildi
güzel av çıkarmışsınız.

Hüsnü arkadaşım işte şimdilik bunlarla idare ediyoruz şu amatör denizci belgesi elime gecsin yinede kırmızılar benim favorim.bide cıkrık durumunu halledim inşallah
selamlar dostum

Saat 15:44.