RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   kıyıdan kofana (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3063)

cakilbar 20-05-2007 14:01

kıyıdan kofana

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Arkadaslar ben de sizlere bu fotoğrafla merhaba demek istedim.Kofanayı dün saat 17:00-19:00 arasında iskenderun'da, aylar once tutmus olduğumuz ve buzlukta sakladığımız gagalı sardalyayı kıyıdan at-cek yaparak tuttuk... gercekten sansli bir avdi .bugun yine 17:00 gibi gidip sansimizi denicez.umarım bereketli bi av olur...bu arada fotoğraftaki ben değilim babam :S.Genelde beraber gideriz balığa...saygılar

balic 20-05-2007 14:11

abi bu kofanalıktan çıkmış gibime geldi sanki bu sırtıkara.....
daha büyüklerinide yakalarsınız işallah... rastgelsin

cevat2 20-05-2007 14:24

Evet,bu sırtıkara,hoş geldiniz aramıza,İskenderun bölgesinde atçek ile bu tür ve hani balıkları ayrıca baraküda iyi av veriyor.

katiti 20-05-2007 18:02

Tebrikler, harika bir balık gerçekten. Eminim avı çok zevkli olmuştur...

mufi 20-05-2007 19:22

Ömer maşallah o ne be ?? hemen kayatuzunda fırın..

araştırıcı 20-05-2007 19:38

Alıntı:

cakilbar tafarından gönderildi
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Arkadaslar ben de sizlere bu fotoğrafla merhaba demek istedim.Kofanayı dün saat 17:00-19:00 arasında iskenderun'da, aylar once tutmus olduğumuz ve buzlukta sakladığımız gagalı sardalyayı kıyıdan at-cek yaparak tuttuk... gercekten sansli bir avdi .bugun yine 17:00 gibi gidip sansimizi denicez.umarım bereketli bi av olur...bu arada fotoğraftaki ben değilim babam :S.Genelde beraber gideriz balığa...saygılar

Öncelikle Tebrik ederim....
Konu Lüfer, Kofana vd olunca akan sular durur... Yakalaması zevkli mi zevkli yemesi öylesine... Allah Bu hayvanı keskin dişleriyle "SALDIRSIN" diye yaratmış.... Sahte Balığa saldırırken (yakaladıklarımdan anılarımda...) ve kancaya takıldıktan sonra su üzerinde direnç yaparken... OOOFFFF OOOFF ne görüntü onlar.....:D

Bu arada yakaladığınız yer Sanki Demirçelik- suyun ağzına benziyor:)

Her balıkçıya nasip olmuyor...:helal:

Devamını dilerim....
Rastgele...

discus 20-05-2007 20:18

aramıza hoşgeldiniz...çok iyi bir av tebrik ederiz ve devamını bekleriz...

cakilbar 20-05-2007 21:30

bugünkü avdan eli boş döndük ,hiç ölü gagalı sardalyaya saldırmadı bile , sanırım bu göçmen kofanaların pardon sırtıkaraların :) zamanı bitti , her yıl 20 gün kadar oluyor neyse ki 12 tane tuttuk ,bereketli sayılırdı.bu arada Levent abi yer olarak tahminin doğru sayılır demirçelikte suyun ağzına cok yakın; curuf sahası denilen yerden tuttuk bu canavarları.Herkese slmlar...

Egeli 20-05-2007 23:33

süper vallahi....
Kofana harika...:helal:

eşref sürek 21-05-2007 00:12

ona kofana denmez sırtı kara hatta kap kara denir güzel balık rastgele

Lethe 21-05-2007 06:26

tebrik ederim.canavar güzelmiş gerçekten...herkese birgün nasip olur umarım...:helal: :helal:

Uzm.Dr.Rastgele 21-05-2007 08:04

Tebrikler....Hayatta ancak bir kaç defa denk gelecek tarzda zevkli bir av anısı yaşadığınız kanaatindeyim....

aganta borina borinata 21-05-2007 09:40

tebrikler... demir çelikten ben de çok avlandım... hatta arasıra zarganalara denk gelirdik denize dökülen kanaın ağzında dadından yenmezdi valla...

rastgelsin...

kutluhan 21-05-2007 11:28

çok güzel av olmuş inşallah devamı gelir, sanırım ömerden bu şekilde daha çok foto gelicek öyle gözüküyo.

kartallı 21-05-2007 12:22

mükemmel bir balık tebrik ederim.gelişi gerçekten çok zevkli oluyor özellikle kıyı avında,75 gr.lık kurşun ağzında takım tesbih gibi oynuyor oltayla.ama tadı için aynı şeyleri söyleyemeyecem.sarıkanata hiçbirini değişmem...tekrar tebrikler saygılar...he unutmadan bu arada hoşgeldiniz :)

yalcinicli 21-05-2007 12:47

Ömer balık harika, ne denli keyif aldığınızı tahmin edebiliyorum.
Ancak en güzeli de babanla birlikte ava gidebiliyor olman. Büyük bir olasılıkla baban için de bu muhteşem bir duygudur.
Her ikinizi de tebrik ediyorum...

igmsva 21-05-2007 14:51

ömer tebrikler kardeşim. uğraşısı zevkten çıldırtmıştır. helal olsun

araştırıcı 21-05-2007 15:00

Alıntı:

cakilbar tafarından gönderildi
bugünkü avdan eli boş döndük ,hiç ölü gagalı sardalyaya saldırmadı bile , sanırım bu göçmen kofanaların pardon sırtıkaraların :) zamanı bitti , her yıl 20 gün kadar oluyor neyse ki 12 tane tuttuk ,bereketli sayılırdı.bu arada Levent abi yer olarak tahminin doğru sayılır demirçelikte suyun ağzına cok yakın; curuf sahası denilen yerden tuttuk bu canavarları.Herkese slmlar...

Ömer Kardeşim Yer olarak doğru düşünmüşüm.... Çok şanslı olduğunu unutma.... Birçok balıkçı arkadaşımız öyle yerlerde avlanamıyor.... Bu arada bende iki yılı aşkındır orada avlanmaya gelmedim...Bir ara zaman bulursam avlanmak istiyorum... Tabi kısmet... Zaman o kadar değerli ki..... Neyse bir gün olurda gelirsem senin yakaladıkların gibi yakalamak isterim... Belki kıyıda karşılaşırız ne dersin.... Üstelik 12 tane değil bana 2 tane yeter..:)
Diğer yandan her seferde balık yakalarsak vay halimize.... İnanki denizden eve gelmek istemeyiz... Varsın bir dolu bir boş olsun.... Böyle daha fazla adrenalin salınıyor....
Güzel avlarının devamını dilerim...
Rastgele...

yilmaz 23-05-2007 18:14

tebrik ederim ömer.devamını diliyorum.bende bu aralar dörtyolda lahoz peşindeyim.ara ara lüferlerde yokluyor barınağın girişini.

freediver 24-05-2007 09:08

vay beee demek ki hala kofana diye birsey varmis kiyilarda....

tebrikler

ykmk 26-05-2007 10:33

İskenderuna gelmek hayallerim süslüyor artık.Çok güzel balıklar çıkıyor.Kofanaya bayıldım.Çok güzel bir av olmuş Ömer abi.Nasıl tutuyorsunuz bu kadar büyük balıkları anlayamadım.Ustalık şansla birleştiğinde tutuluyor olsa gerek...
Saygılar...Nicelerine...

americer 27-05-2007 10:34

tebrikler kardeşim iyi bir balık iyi bir foto aramıza çok hoş geldin

Saat 16:40.