RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   17/06/2007 İznik Gölü balık avı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3225)

isk_ender 18-06-2007 13:53

17/06/2007 İznik Gölü balık avı

herkese selam ben ender formu uzun süre takip ettim ve üye oldum...kendimi kısaca tanıtayım bursa yenişehirliyim ticaretle uğraşıyorum... tatlısu balık avı benim en büyük hobim. genelde iznik gölü,sakarya nehri ve hacıömerdere göletlerinde av yapıyorum.bu arada iznikte balık avlamak isteyen arkadaşlarımıda konuk etmekten gurur duyarım.. bu hafta çadır kurmak bahanesiyle ilk avımızı yaptık tabi senenin ilk avı olduğu için epey sorunluydu.birsürü eksik ekipman şarssız lambalar ve telefonlar olta tutucularımız tam bi kaostu.:( gider gitmez oltalarımızı göle kavuşturduk yem olarak solucan,gümüş balığı,sülük ve mısır kullandık ayrıca iki tanede küspeli kıyıdan sallama olta attık.gölde ben şamandırasız 3 iğneli dip kullanıyorum kombinasyonu fırdöndü 3 kılçık ve 100g kurşun.epey etkili oluyor.hava kararmadan 8 ad sazan aldık(israil)yaklaşık 1 kg geliyolardı solucanlar iş yaptı zaten tutması en kolay bu balıklar pirana gibi bişiler tadı pek lezzetli diil ama un,kırmızı biber,tuz karışımıyla ii pişirilirse aç karnına birayla ii gidiyo..:P asıl amacımız yayın tutmaktı ama saat 12,30 a kadar 15 küsür israil tuttuk ve muradımıza sonunda erdik ercan kardeşim 2.5 kiloluk bi yayın aldı arkadan ben 2 adet aldım ama maalesef 1,5 2 karışlık bebeler denk geldi büyüyünde gelin deyim onları göle iade ettim sabaha karşı 2 ad ak balık geldi gümüşler işini yaptı ilk ava göre fena sayılmazdı ama doğa harikaydı .avımızı noktaladık çevre temizliğimizi yapıp kalan yemlerle gölü yemledikten sonra ayrıldık telefonun şarjı bitti maalesef sadece gündüz tuttuğumuz balıkların resmini atıyorum herkese ii avlar rastgele...
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

mufi 18-06-2007 14:26

Ender aramıza hoş geldin..birde yayınları görseydik esas onları merak ettim.. bir dahaki sefere bizi mahrum etme..
Ayrıca bahsettigin diğer cins balıklarında resimlerini verebilirsen bölge hakkında daha iyi bilgi sahibi olabiliriz..
kolay gelsin

isk_ender 18-06-2007 15:00

mufi abi buda yayın... sezon daha yeni başlıyo balıkçı çadırımızı kurduk alt yapı hazır bundan sonra daha verimli avlar yapıcaz ayrıca göl balığıyla ilgilenen arkadaşlarımızı bekleriz...[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

balic 18-06-2007 15:38

abi tebrikler rastgelsin...

ykmk 18-06-2007 15:41

Öncelikle armıza hoşgeldin Ender abi.Balıklar çok güzel.Daha irilerini tutman dileğiyle...
İyi balıklar...

Taygun KOCABIYIK 18-06-2007 18:03

Ender abi öncelikle aramıza hoşgeldin
Balıklarda içinde tebrik ederim umarım daha iyi avlar yaparsın.

mufi 18-06-2007 18:40

Serkan/Selim bu resimler size göre.....
uydu kanallarından terranovada bazen görüyorum devasa yayın balıgının gelişini.. amanda amaan.. o ne geliş...

Hasan BALIKÇI 18-06-2007 19:07

ender kardeşım aramıza ve sıtemıze hoş geldın balıklar harıka afıyet olsun :helal: :helal: :helal:
rastgelsın

Rauf 18-06-2007 19:28

Ender bey aramıza hoş geldiniz ve hakikaten dolu geldiniz tatlı su balık avı köşemizi sayenizde baya faal görücek gibi oluyorum rastgelsin.selamlar.

turna 18-06-2007 20:07

Ender balıklar güzelde sazan ve yayın avı 1 temmuzda başlıyor. bu kadar acele nedir.?balıklardan havyar çıkmadımı.?

isk_ender 19-06-2007 10:47

mehmet abi balıklar havyarını döktü fiilen sezon başladı burada resmi izinde bu hafta başladı 2 gün önceydi sadece ama baştada dediim gibi amaç bütün sezon av yapacağımız av çadırımızı kurmaktı havyar zamanı kesinlikle balık tutmayız vede tutturmayız...

Wetblue 19-06-2007 11:43

ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ. BEREKETLİ AVLAR OLSUN.

Turksat Kanalda Travel&living Diye Bir Kanal Var Izlemeniz Tavsiye Edeceğim

turna 19-06-2007 19:03

Ender,sirkülere göre sazan ve yayın avı resmen 1 temmuz da başlıyor,siz nasıl oluyorda resmen ve fiilen sezonu açıyorsunuz,devletin yayınladığı sirküler mi yanlış siz doğrusunu biliyorsunuz.?ayrıca sizin orada resmi izini kim veriyor.? açıklarsan iyi edersin.

isk_ender 20-06-2007 10:58

mehmet bey tuttuğumuz balık israil sazanı ve senede 3 kez havyar döküyor ekolojik dengeyi bozan ve zararlı türler arasında araştırısanız herhangi bir av yasağı bulunmamakta fiilen demekteki gayemse şu an iznik gölünde bu balığı tutmak serbest bi nevi göle hizmet av yasağı konusunda ise haklısınız ben 20 sinde bittiği haberini aldım 30 undaymış sizin uyarınız sonucunda araştırıp öğrendim 10 günlük bi ihlal söz konusu inanın çok utandım uyarılarınız için teşekkür ederim ama konuya başlarken dediğim gibi biz sezon için çadırımızı kurmak amacıyla göle gelmiştik ve oltalarımızı göle kavuşturduk benim bu 2. senem daha yeni avcı sayılırım bu kulağıma ii bi küpe oldu zaten bu forumun ve paylaşımın amacı bilgi sahibi olmak bu konuda beni aydınlattığınız için teşekkür ederim ve bilmedende olsa yasağı ihlal ettiğim için herkesten özür dilerim size israil sazanı hakkında bir link vericem daha önce konuşulmuş bi konu incelemenizi öneririm...

discus 20-06-2007 21:40

ender aramıza hoşgeldin..

genc balıkcı tunahan 21-06-2007 08:56

aramıza hoşgeldiniz tatlısu balıklarının sizden çekeceği var
rasgelsin

balıkçı_38 24-06-2007 09:13

endere cevap

ender arkadaşım bende yenişehirliyim.cuma gecesi bende iznik gölüne gittim.3 tane israil sazanı tuttum.ama oltaya hiç vurmuyorlar.oltaları yemlemek için çektiğimizde bir bakıyoruz balık çıkıyor.cumarteside onları afiyetle yedim.pek tadı olmasada idare eder.artık sezon açılacak haftada 1.2defa göle giderim.resmini koyarsan sevinirim.isimden tanıyamadım.görüşmek üzere.rastgelsin

varior 25-06-2007 09:58

Ender hoşgeldin.. Rastgelsin..

isk_ender 25-06-2007 10:47

Alıntı:

balıkçı_38 tafarından gönderildi
ender arkadaşım bende yenişehirliyim.cuma gecesi bende iznik gölüne gittim.3 tane israil sazanı tuttum.ama oltaya hiç vurmuyorlar.oltaları yemlemek için çektiğimizde bir bakıyoruz balık çıkıyor.cumarteside onları afiyetle yedim.pek tadı olmasada idare eder.artık sezon açılacak haftada 1.2defa göle giderim.resmini koyarsan sevinirim.isimden tanıyamadım.görüşmek üzere.rastgelsin

ayhan ben seni sima olarak ii tanıyorum sende resim koysam beni tanırsın..izniğe güzel bir mevkiye çadır kurduk,tam burun ve fazla ot yoq israil, ak balık ve yayın ii çıkıyo,ırıp çekenlere yakın olduğundan yemlemesi otomatik olarak oluyo,yemiş zamanı ii sarı çıkar oradan msn den bana ulaşabilirsen sana yerini tarif ederim sende rahat rahat kullanabilirsin hemşo... [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

gencoz 13-08-2007 14:25

hemşerim rastgelsin hayırlı sezonlar

emre97 13-08-2007 14:55

Aramiza Hoşgeldin Ender Abi Saygilar Sevgiler Rastgelsin:d :d

ünalmusa 23-08-2007 17:46

ıyı avlar bende bılecıklıyım karsılasırız ınsallah

emre97 23-08-2007 21:04

:) ender abı ilk olarak aramıza hoşgeldin abı balıklarda güzel:D :D :D

saygılar-sevgiler rastgelsin

egerce 29-09-2008 00:54

tebrikler hemşerim tek kelimeyle harikasın bende yenişehirliyim bu arada saygılar

veletto_16 14-09-2009 14:54

abi tebrikler inşallah daha irilerini tutabılırsın.. bu arada sakarya melen çayına balık tutmak isteyen arkadaslarımızı bekleriz ..saygılar.. rastgele

ali nail 28-06-2011 22:49

ender abi ben iznikte ava gittim fakat çok acemilik çektim iznikteki en iyi avlak yeri neresidir?veya sen daha çok nerede avlanıyorsun?bilgilerini paylaşırsan mutlu oluruz.şimdiden teşekkürler..

antikacı54 29-06-2011 19:02

Merhaba arkadaşlar Ender balık avında acemi olduğunu yazmışsın okey yakaladığın israilin yasak dönemi yok eyvallah sen doğru zamanda avlanmışsın bursada yasak 15Mart-15Haziran aralığı tarihlerinde serbest fakat tuttuğun yayın malesef sirkülere uymuyor 2/2numaralı amatör sportif amaçlı su ürünleri avcılığı düzenleyen tebliğde yayının boyu bana küçük göründü sirkülere göre boy 90cm. olacak Kg.yok.merak ettiğiniz soruları sorabilir veya internete 2/2tebliğ yazıp bakabilirsiniz,yasaklara uyma hassasiyeti olan bir arkadaş olarak algıladım ve bunları yazdım,hata ettiysem özür dilerim,tüm avlarınız neşeli ve bereketli olsun .Rastgelsin.

ali nail 19-07-2011 19:23

Abiler izniğe gidiyorum elim boş dönüyorum bana birkaç tavsiye verirseniz minettar olurum

Saat 09:52.