RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Çeşme'de balık avı için kiralık tekne (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6096)

AYDO 02-09-2009 10:23

Çeşme'de balık avı için kiralık tekne

6 kişilik tekne ile Altınyunus'tan hareket. Taner

seyirsubayi 02-09-2009 16:01

avlak bölgelerınden ne cıktıgını ve ucretıde yazarsanız sevınırım .. cevabınızı beklıyorum

AYDO 04-09-2009 09:27

Merhaba,
Genel olarak mercan, karagöz, izmarit, istavrit avlıyoruz. Günde iki tur düzenliyoruz, her tur 200 TL.

seyirsubayi 07-09-2009 07:08

cevap ıcın tskler gunde ıkı tur derken sabah ayrı akşam ayrı bır tur mu oluyor ve sabahtan akşama kadar olursa ucret 400oluyor sanırım ? dogru mu anladım acaba ?

Taygun KOCABIYIK 07-09-2009 18:31

Alıntı:

seyirsubayi tafarından gönderildi (Mesaj 62148)
cevap ıcın tskler gunde ıkı tur derken sabah ayrı akşam ayrı bır tur mu oluyor ve sabahtan akşama kadar olursa ucret 400oluyor sanırım ? dogru mu anladım acaba ?

Bu hesapla yola çıkarsak 20 gün balığa çıksak şöyle 7-8 metre ahşap bir tekne alabiliriz Okan abi :) hemde gidiş dönüş benzini ve yemi ve hatta malzemeyi eklemiyorum dikkat :deli:

AYDO 07-09-2009 22:45

evet günde iki ayrı tur düzenliyoruz, sabah hareket saatimiz isteğinize göre 05:00 - 06:00 gibi, dönüşümüz 11:00, ikinci turumuzda yine isteğinize göre saat 13:00 gibi hareket, dönüş 19:00.

AYDO 07-09-2009 23:03

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi (Mesaj 62161)
Bu hesapla yola çıkarsak 20 gün balığa çıksak şöyle 7-8 metre ahşap bir tekne alabiliriz Okan abi :) hemde gidiş dönüş benzini ve yemi ve hatta malzemeyi eklemiyorum dikkat :deli:

Taygun Bey keskin zekanıza hayran olmamak elde değil ama anladığım kadarı ile siz bu tip konulardan oldukça uzaksınız herhalde. Hüsranla sonuçlanan Ildır avınızın sonunda gördüğünüz resmin içinde olmak istiyorsanız biraz paraya kıymalısınız.

Müsadenizle mesajınızdan bir paragrafla konuyu pekiştirmek isterim;

"Köy yolunun tam denizle birleştiği nokta sanki pazar kurulmuş gibiydi herkes balıklarını paylaşıp teknelerini-botlarını karaya çekiyordu. Kalabalıklığın sebebi belli oldu"

Taygun KOCABIYIK 08-09-2009 09:34

Alıntı:

AYDO tafarından gönderildi (Mesaj 62165)
Taygun Bey keskin zekanıza hayran olmamak elde değil ama anladığım kadarı ile siz bu tip konulardan oldukça uzaksınız herhalde. Hüsranla sonuçlanan Ildır avınızın sonunda gördüğünüz resmin içinde olmak istiyorsanız biraz paraya kıymalısınız.

Müsadenizle mesajınızdan bir paragrafla konuyu pekiştirmek isterim;

"Köy yolunun tam denizle birleştiği nokta sanki pazar kurulmuş gibiydi herkes balıklarını paylaşıp teknelerini-botlarını karaya çekiyordu. Kalabalıklığın sebebi belli oldu"

Konuya hiçte uzak değilim onlarca kez denize açıldık tekne kiralayarak. Forumdaki eski konulara göz atarsanız göreceksiniz.

Açıkçası son dönemde büyük bir pazar haline geldi bu iş. Ki talep var elbet arzda olacak. Fakat bence verdiğiniz fiyat çok yüksek.

Mesela yakaladığınız balıklardan birkaç fotoğraf koysanız belki fikrimiz değişir tabi :)

seyirsubayi 10-09-2009 06:49

kesınlıkle sana katılıyorum taygun... bu ucret cok yuksek bır ucret ve ayrıca ıkı tur olması da ayrı bır handıkap.. sana katılıyorum ayrıca senın tekne ıle cıktıgın bır cok ava bızzat sahıdımdır :))) balık ne kadar bol olursa olsun yarım gun ıcın o paraya degmez

seyirsubayi 10-09-2009 18:34

taner ayrıca ben asagı yukarı her yerde tekne kıralayıp balıga cıktım ama senın sıstemınde ve rakamlarında hıc denk gelmedı ... bu yuzden taygun u haklı buluyorum sanırım senın rakamlar bıraz abartılı tutulan balık ne olursa olsun 6 kısıye 200 tl bence sen dusun pıyasası nasıl dıye

seyirsubayi 10-09-2009 18:35

hemde yarım gun tum gun ıkı katı ben balıgı bolcem yarıda gerı gelcem sonra baskası cıkıcak sen ısı gercekten tam tıcarete dokmussun

ibrahimsepetçi 11-09-2009 08:10

bende taygun kardeşimle aynı fikirdeyim.biz 4 kişi sığacıktan 06:00-19:00a kadar 120 tl verip öğlende adanın birine çıkıp yemek ve ihtiyacımızı gideriyoruz.

seyirsubayi 11-09-2009 15:39

kesınlıkle haklısın ıbrahım dostum tamamen tıcarete dokulmus ıs.. bırde bılmıyorsunuz sız ısı trıbıne ınsan bozuluyor.. tum gun ıcın helekı arada mola ıle 400 tl cok para ben karaburunda mercan avında tum gun 90 tl verıyorum dıdımde kazıklı da ıse 8 kısı 200 tl geceden geceye kadar tum gun de verdıgım para.. bana bıraz fazla geldı umarım musterı bulur kendıne

nadirsakoglu 17-09-2009 12:34

Alıntı:

seyirsubayi tafarından gönderildi (Mesaj 62193)
taner ayrıca ben asagı yukarı her yerde tekne kıralayıp balıga cıktım ama senın sıstemınde ve rakamlarında hıc denk gelmedı ... bu yuzden taygun u haklı buluyorum sanırım senın rakamlar bıraz abartılı tutulan balık ne olursa olsun 6 kısıye 200 tl bence sen dusun pıyasası nasıl dıye

biz balığın bol olduğu kaynarpınar karburun tarafından 10 kişilik tekne ile sabah 5 akşam 8 e kadar 175 tl. ye çıkıyoruz çokda eğleniyor ve balık alıyoruz. bence tekneci arkadaşlar neden özellikle çeşmede ve ıldırıdakiler çok istiyorlar anlamıyorum. vicdanı olarakda düşünmek lazım.

nadirsakoglu 17-09-2009 12:38

Alıntı:

ibrahimsepetçi tafarından gönderildi (Mesaj 62201)
bende taygun kardeşimle aynı fikirdeyim.biz 4 kişi sığacıktan 06:00-19:00a kadar 120 tl verip öğlende adanın birine çıkıp yemek ve ihtiyacımızı gideriyoruz.

ibrahim kimle çıkıyorsunuz sığacıktan bana özelden mesaj gönderirmisin. ekip ayarlayabilirsem çıkarım belki bayramda.

mehmetulas 19-09-2009 00:30

slm ben uzun zamandır 9 ay hasta yattığım için pek katılımcı olamadım ama bu konuya kayıtsız kalamayacağım bu tekne sahiplerinin amatör balıkçıları yolunacak kaz gibi görmelerinden bıktık artık bıktık diyorum çünki grup olarak devamlı gidiyoruz ve neresi olursa olsun hemen hemen bu işi yapanların hepsi kaz gibi görüyorla oltacıları uslubum sert olmuş olabilir özür dilerim ama çoğu kez bu durumla karşılaşılınca böyle oluyor insan ister istemez

mehmetulas 19-09-2009 00:34

özür dilerim imza ayarlarını yapmamışım

seyirsubayi 19-09-2009 08:11

mehmet dostum kesınlıkle sana katılıyorum... bızı kaz olarak gören arkadaslar kendılerı hata yapar her hafta balıga cıkan ınsanlarız bu sekılde bızı kaçırmaktan baska bırsey yapmıyorlar.. ınsan salak yerıne koyuldugu zaman cok bozuluyor.. hıcbırımız aptal degılız sadece hobımızı uygulamaya calısıyoruz ama bu kullanıldıgı zaman hos olmuyor herkesın elını gercekten vıcdanına koyması gerek..

Taygun KOCABIYIK 19-09-2009 19:48

Mehmet bey size katılmamak mümkün değil.
Balığa çıkıtğımız ufak tekneler genelde 3-5 posta barbun ağı atıyor veya paragat atıyorlar normal günlerde. 1-2 kilo barbun veya paragattan çıkacak 2-3 çipura mercan için uğraşıyorlar. Fakat hiç çaba sarfetmeden balığa çıkardıkları insanlara yaptıkları muamele hiç güzel değil. Tabi arada çok hoşsohbet dürüst ve canayakın insanlar oluyor. Ben Okan abiyle gittiğim 1-2 kişiden çok memnum eminim ikimizede sorsalar birbirimizden habersiz aynı kişilerin ismini veririz.

mehmetulas 19-09-2009 20:52

internette dolaşırken satılık teknelere gözüm takıldı 6000 tl ye kamaralı tuvaletli evrakları tam 5---6 tane tekne buldum yani 30 kere kira parası başka lafa hacet yok sanırım

seyirsubayi 20-09-2009 11:30

mehmet kardesım kesınlıkle mantıklı bır hesap ve evet taygun dostum bırlıkte cıktıgımız ve benım hala çıktıgım kaptanlar gercekten cok ıyı ınsanlar bu yuzden hala tekne almadım ve onlarla cıkıyorum

Tuncay GÜNAY 11-07-2010 17:12

denizliden selam : maşallah diyorum sistem ve ücret birbirini destekliyor. yani amaç kesinlikle ticaret ben size bir şey söyliyeyim mi 200 tl ücretle minimum 10 kişi 10,5 mt tekne avlanma süresi 10 saat en az (KAPTANLARDA CANDAN ABİLERİM) biraz daha kalalım dersen hayır demiyorlar. muhabbet samimiyet dostluk sonsuz. bizide parlak tüylü kaz olarak görmüyorlar. saygılarr.bu arada 6 kişilik tekneler de 100 lira diğer yazdıklarım bu tekneler için de geçerli
AYDO bey rastgelsin. paylaşımlarınızda fotolarıda koyarsanız daha hoş olur sayenizde gözümüz gönlümüz açılır.

Tuncay GÜNAY 11-07-2010 17:25

okan dostum biz bu gidişle birer tekne alırız sanırım. :) tüm dostlarımızıda misafir eder mazot parasına 24 saat avlanırız gibime geliyor. şu anda böyle bir olaya gerek yok tabi de ileride allah kerim.:D:D:D:D
ben kendimi çok şanslı buluyorum bu konuda izmir güzelbahçeki tekneci dostlarımız işin dostluk kısmına daha çok önem veriyorlar. para 2. plana atılmış durumda

faruk35 11-07-2010 20:30

vay bee?yaw bende alayım bari bir gemicik olmuycak böyle:)))6 da çıkıp 11 de dönücez 200 LİRA yani saati 40 lira.abi yarın katamaran yaptırıcam günde 3 tur yapsak 3 er saatlik olmamıı:)))turu 200 lira canım bişey değil söylemeside kolay düz 200:)))günde 600 ayda 20 gün çıksan 12 BİN LİRA valla bizim fabrikanın genel müdürü bile almıyodur bu kadar parayı hayali bile güzel.allah çarşınıza pazar versin helalolsun nediyim.

Tuncay GÜNAY 12-07-2010 09:42

Alıntı:

mehmetulas tafarından gönderildi (Mesaj 62348)
internette dolaşırken satılık teknelere gözüm takıldı 6000 tl ye kamaralı tuvaletli evrakları tam 5---6 tane tekne buldum yani 30 kere kira parası başka lafa hacet yok sanırım

abi 6000 tl ye tekneleri hangi siteden buldun bana yazarmısın özel mesajla çok sevinirim inan. böyle bir zihniyet ileride ağı basarsa çare olarak almakta fayda var sanırım.

demir35 13-07-2010 00:15

arkadaşlar,tabiiki günde 400 tl pahalı,ama inanın bir tekne sahibi olarak söylüyorum,tekne alıp,heleki tekne bağlama fiyatlarını sorarsanız,yılda en az sadece bağlama parası bayağı bi ödersiniz,ya yıllık bakımları,motor,vs.vs,daha bir çok etken,fırtına durumlarında kaç kere sabahladığımı bilirim,tonoz sürükleme yapmasın diye,yani iş tekne almakla kalmıyor,

fisherman 13-07-2010 19:39

Abi ne olursa olsun bukadar parıyı verip balıga çıkmam şahsen kolay kazanılmıyor örnek veriyorum fisherman 5.20 teknenin yeni fiyatı 2500 tl motoru ile 5000 tl ki bu sölemiş oldugum tekne yüksek fiyatlı .bence tekne kiralıcama alırım bir bot bakarım keyfime.acizane fikrim;)

brkknc 13-07-2010 21:20

arkadaşlar gördüğüm kadarıyla konu hepimizi rahatsız etmiş, gerçektende hem av için zaman çok kısa hemde fahiş bir rakam, biz 13-14 saat tekneyle ıldırıdan 125 tl ye gidiyoruz, çok şükür daha hiç boş dönmedik, bu arada dikatimi çeken diğer bir şey sözkonusu beyin sizin bu tartışmalarınıza iştirak etmemesi, boşverin muhabbet güzel ve her keseye görede tekne mevcut..arkadaşımızında meraklısı elbet gider balığını orada tutar sağlıcakla kalın..

seyirsubayi 14-07-2010 08:31

burak son sözu guzel söylemıs:) meraklısına hızmet verır:) sadece bızlerın bırer kaz olmadıgı bılınsın yeterlı.... hepınızın avı daım olsun dostlarım

kadir2235 09-03-2012 09:45

Çeşmenin balığının adı çıktığı içindir bu fiyatlar çeşmeden büyük balık çıkar çeşmeden çok balık çıkar bizlere böyle söylendi durdu hep o yüzdendir ki gözünü karartan çeşmede soluğu alır. Ildırı da tekneler var 4-5 kişilik kamaralı 150 tl ye geçen denk gelmişti. Konuştum bana iki haftadan önce havale çekeceksiniz size tekneyi ayıracağım diyordu ya hava patlak verirse diye sorduğum da çıkmazsan bahtına küsersin demişti :( iki yıldır çıktığımız bir kaptanımız var 10 metre teknesi var 200 lira bize balık tutturmak için gerekirse tüm gün tekneyle yer aradığımız olmuştur. Ama onun da sevmediğimiz bir kısmı var o da teknede sürekli ağ olması :( Sadece ağ olduğundan dolayı yeni tekne aramaya başladık ama her denememiz bizi kaz gibi avlamaya çalıştı demek istiyorum ama avlandık; yolunup duruyoruz. Tanışma mesajımda da yazdığım gibi buradan ulaştığım bir kaç kaptanla görüşmemden sonra site ile ilgilenmeye başladım ...

mase 12-03-2012 12:09

Bu paraya dediğiniz gibi tekne alınır tekne sahibi ilk defa ava çıkan balıkçılar olduğumuzu düşündü heralde aldandığını anlamıştır.

Saat 16:27.