RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Dökümanlar ve Makaleler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Dikkat (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7114)

TUNCAY ŞEKER 25-02-2010 07:36

Dikkat

Arkadaşlar
bildiğiniz gibi av sezonu 15 nisanda bitiyor,bazı kendini bilmezler bunu 1 mayısa çekmek istiyor.biz buna karşıyız ve bakanlığı faks bombardımanına tuttuk,ayrıca tüm koop.lar ve birlikler beraber karşı duruyoruz.bu konuda sizlerinde desteklerini bekliyoruz.

Necati ARAT 25-02-2010 07:46

Geçen senede aynı olayı yaşatmışlardı bizlere Tuncay abi ..
Elimizden gelen desteği gösterebiliriz..
Sen ne yapacağımızı söyle yapmaya çalışalım..
Havyarlı balıkları 15 gün daha toplayarak denizdeki populasyonu iyice yok etmeye çalışıyorlar..
Ne yapmak istediklerini hala anlalış değilim..

TUNCAY ŞEKER 25-02-2010 07:59

Bizim yaptığımızı yapın itiraz dilekçeleri yazın kkgm tarım bakanlığına gönderin.tepkinizi ve tepkimizi ortaya koyalım.

Kamil ESEN 25-02-2010 09:04

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 74539)
Bizim yaptığımızı yapın itiraz dilekçeleri yazın kkgm tarım bakanlığına gönderin.tepkinizi ve tepkimizi ortaya koyalım.

Tepkisiz olursak,tüm değerlerimizi kuralsız insanlara kaptıracağız.Bencede bu işe destek verelim..

Necati ARAT 25-02-2010 09:07

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 74539)

Tuncay abi örnek bir dilekce hazırlayıp buraya koyabilirsen ağız birliği etmis sesimizin çoğunluğunu daha iyi göstermiş oluruz kanımca..;)

TUNCAY ŞEKER 25-02-2010 09:33

Avlanma yasağının başlama tarihinin yaklaştığı şu günlerde, yasağın geçen yıl olduğu gibi 15 gün geri bırakılacağı konuşulmaktadır. Geçen yıl, hiçbir ilmi gerekçe gösterilmeden yapılan 15 günlük erteleme, sadece Marmara'da, tonlarca kıraça balığının kırılmasına sebeb olmuştur. Gırgır motorlarının fishpomp ile içeri basıp elek vurarak ayıkladıkları balığın %90'ı ölü olarak denize geri dökülmüştür. Bu aşırı kırım sonucu, Marmara'da, istavrit balığında bir kıtlık yaşanmıştır ve bunun etkileri halen devam etmektedir.
Biz aşağıda imzası olan balıkçılar ve balıkçılık kurumları olarak, sürdürülebilir balıkçılık adına, her balığa en az bir defa yumurtlama şansı verilmesi gereğine inanarak, herhangi bir ilmi veriye dayanmadan yapılacak ertelemeye kesinlikle karşı çıkacağımızı ve böyle bir karar karşısında her türlü hukuki mücadeleye hazır olduğumuzu bildiririz.

Kamil ESEN 25-02-2010 10:11

KKGM gov.tr adresinin [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....] kısmına girmeye çalışıyorum.Şikayet dilekçesi yazmak için.Ama hata verip sayfayı açmıyor:(

Murat ADAK 25-02-2010 10:53

Hepimiz tepkimizi gösterelim.
Yarınlarımız yok olmasın.
Tuncay abi uyarı için teşekkürler.

TUNCAY ŞEKER 25-02-2010 10:59

bu duyarlılığınıza gönülden teşekkür ediyorum.

bnymnblr 25-02-2010 11:03

Bimer'e de isteklerinizi yollayabilirsiniz.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

seyirsubayi 25-02-2010 14:03

yakında yakalayacak balık bulamadıkları zaman ne yapacaklar cok merak edıyorum... elımızle yok edıyoruz herseyı

Mehmet BODUROĞLU 25-02-2010 19:04

Bilinçlendirme için teşekkürler Tuncay bey.
Bir elin nesi var iki elin sesi var diyerek tepkimizi gösterelim.

ukg79 26-02-2010 07:01

Bu konuda her türlü desteğe varız, dilekçe örneğini inceledimve yerinde bir dilekçe.Duyarlılığınız için bende teşekkür ederim.

TUNCAY ŞEKER 01-03-2010 03:37

Hadise epey sesgetirdi,kkgm ve başbabakana değin ulaştırdık.yola devam arkadaşlar. Hepinize tşk ederim.

alpargun35 01-03-2010 08:01

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 74534)
Arkadaşlar
bildiğiniz gibi av sezonu 15 nisanda bitiyor,bazı kendini bilmezler bunu 1 mayısa çekmek istiyor.biz buna karşıyız ve bakanlığı faks bombardımanına tuttuk,ayrıca tüm koop.lar ve birlikler beraber karşı duruyoruz.bu konuda sizlerinde desteklerini bekliyoruz.

Tuncay bey,
Bildiğiniz üzere,geçen sene,!!! amatör forumların önderliğinde, organize edilen ve mail atma, şeklinde gerçekleşen eylemimiz, gerçek kişiliklerde olamadığımız için sonuca etki edemedi ..!
Fakat, bu sene, bu fikir sizinde üyesi olduğunuz,profesyonel ağırlıktaki bir forum
tarafından ortaya atıldı ve profesyonel balıkçılık kurumları tarafındanda gerçek kişiliklerde destekleniyor. Sonuca etki etmesini ben şahsım adına bekliyorum,yani umutluyum.
Bu, mail atma şeklindeki, uyarı eylemimize rağmen,yasakla alakalı bir değişikliğe gidilirse !!! kurum olarak ne gibi bir hukuksal mücadele başlatmayı düşünüyorsunuz,bu konuda, kurumunuzun, ''hukukçularının, düşünceleri nelerdir ?
Önümüzü görebilme açısından,bu konuda bizlere bir bilgilendirme yapabilirmisiniz ? selamlar .

TUNCAY ŞEKER 01-03-2010 09:13

Tüm hukiki işlemler yapılacaktır.buna ön ayak olanlar dahil tümü için kanuni işlemler yapılacak,ilk olarak yürütmeyi durdurmaya gidilecek,sanırım gerek kalmayacak

alpargun35 01-03-2010 10:31

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 74957)
Tüm hukiki işlemler yapılacaktır.buna ön ayak olanlar dahil tümü için kanuni işlemler yapılacak,ilk olarak yürütmeyi durdurmaya gidilecek,sanırım gerek kalmayacak

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için,sanırım benim gibi bir çok arkadaşımız,sanal yollarla birlikte, gerçek eylemlere geçilmesini arzuluyordur,bu açıyla baktığımızda açıklamanız tam zamanı ve yerinde oldu.Bu konudaki gelişmeler konusunda, bilgilendirmelerinizi bekliyoruz.

Necati ARAT 01-03-2010 13:27

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 74957)

Tuncay abi böyle önemli bir konuyu bizlere kadar getirdiğin için teşekkürler..
İşaalah başvurularımız birşeylere yarar..
Sana ayrıca teşekkür ederiz..
Kal sağlıcakla..

The Lunatic 01-03-2010 14:32

Ben bu başlığı yeni gördüm ve çok mutlu oldum. Kendi adıma internet üzerinden de olsa görevimi yerine getireceğim. Doğa ve deniz için böyle mücadele veren böyle insanları görmek, forumumuzdaki ve amatör balıkçılıkla uğraşan insanlar arasındaki bu tarz konulara olan duyarlılık gerçekten umut verici...

Anıl ÜNALAN 01-03-2010 18:06

Tarafımca Bimer'e sitemkar bir dilekçe iletilmiştir.

Bilgilendirme için teşekkür ederiz.

ADNAN 01-03-2010 18:57

Tuncay bey ilgilerınızden dolayı teşşekkür ederım, üzerımıze düşen vazife yapılmıştır.

TUNCAY ŞEKER 02-03-2010 01:55

amatöründen profesyoneline bu birlik ve beraberlik olduğu sürece başarılmayacak bir sorun olacağına inanmıyorum.bizler kim olduğumuzu biliyoruz,bizler gören,algılayan ve algıladığını etki veya tepki olarak ortaya koyabilen kişileriz.önemli olanda bu ve gereğinide yapıyoruz.arkadaşlar tepkimiz ses getiriyor şimdilik herşey çok iyi hepinize bu duyarlılığınız ve algılamanızdan dolayı sonsuz şükran duyuyorum.hepinze saygı ve sevgilerimle tşk ederim arkadaşlar.

alpargun35 02-03-2010 07:39

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 75078)
amatöründen profesyoneline bu birlik ve beraberlik olduğu sürece başarılmayacak bir sorun olacağına inanmıyorum.bizler kim olduğumuzu biliyoruz,bizler gören,algılayan ve algıladığını etki veya tepki olarak ortaya koyabilen kişileriz.önemli olanda bu ve gereğinide yapıyoruz.arkadaşlar tepkimiz ses getiriyor şimdilik herşey çok iyi hepinize bu duyarlılığınız ve algılamanızdan dolayı sonsuz şükran duyuyorum.hepinze saygı ve sevgilerimle tşk ederim arkadaşlar.

Tuncay bey,mail atma eylemine rağmen ,''yasakta uzatmaya gidilirse, ekmeğini bu meslek sayesinde temin eden ''küçük Profesyonel balıkçılar,gerçek anlamda değişik bir eylem koymayı düşünüyorlarmı ? veya siz düşünüyormusunuz ?(Tekelciler gibi )

TUNCAY ŞEKER 03-03-2010 05:23

belki ankaraya çadır kurmayız ama deyişik pilatformlarda olacaktır.

alpargun35 03-03-2010 09:49

Alıntı:

TUNCAY ŞEKER tafarından gönderildi (Mesaj 75195)
belki ankaraya çadır kurmayız ama deyişik pilatformlarda olacaktır.

Sizlere güveniyoruz ,zaten sizden başkasıda yok bu konuya kurumsal anlamda sahip çıkan,iyiki varsınız sayın Tuncay Şeker...

TUNCAY ŞEKER 03-03-2010 11:04

inanın profesyonellerle cebelleşiyor amatörlerden destek alıyoruz,13 birlik yasağın uzaması için mücadele ediyor ve tarım,ulaştırma ve ist.bel.bşk.bu ayın 9 unda balığa çıkaracaklar,unutulmaması gereken bir hadise varki bunlar bunu hiç hatırlamıyor kamu oyu bizde bu güdüyü canlardırdık,bir çok arkadaşımız ve sizlerin faks veya imeil bombardumanı büyük ölçüde ses getirdi sanıyor ve umuyorum ki bu riski hiç bir bakanlık göze alamayacak.ayrıca başbakana da bu konuyu anlattık diğer guruplardan gelen taleplerin tüm türk milletine zarar vereceğini anlattık.allah ın izniylede sizlerle beraber bu hadiseyi güzel bir şekilde sonuçlandıracağız.sizlere bu desteğini ve duyarlılığınız için çok ama çok tşk ederim.

alpargun35 05-03-2010 15:36

Arkadaşlar,
asıl bu konuya taraf olması gereken,bir taraf daha varki şu ana kadar onları göremedik,hiçte sesleri çıkmıyor.!!!.
Biz amatör oltacı ve zıpkıncılara, örneğin ,balık avı ve dalış malzemesi satan firmalar ,tekne ve bot yapımcıları,değişik markalardaki motor pazarlamacıları ,dergiler,kurs sahipleri,K. profesyonellere malzeme temin edenler,elektronik malzeme satan firmalar,yine tekne imalatçıları ve motor ithalat firmalarının da, ''ticari kurumlar'' olarak destek vermesi gerekmez mi ?

Netice itibariyle bu ''Ticari kurumların varlıklarını devem ettirmesi,piyasada iş yapabilmesi denize bağlı değilmi ?bir çokları bazı, oluşumlara sponsor oluyorlar.,
Lütfen bu mücadelemizede destek olsunlar, onların destekleriyle eylemimizin daha da kuvvet bulacağına inanıyorum...

Saat 17:27.