RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Salyangoz güzel bir yem olabilir (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7179)

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 10:48

Salyangoz güzel bir yem olabilir

Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.

selimozdemir52 07-03-2010 11:04

salyangozla tatlı sudamı avlandın denizdemi avlandın arkadaşım

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 11:21

Alıntı:

selimozdemir52 tafarından gönderildi (Mesaj 75782)
salyangozla tatlı sudamı avlandın denizdemi avlandın arkadaşım

Denizde kullandım Selim abi.

Murat ADAK 07-03-2010 11:26

Abdurrahman kardeşim ilkdefa duydum ama denemekte faydavar.
Paylaşım için teşekkürler.

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 11:42

Alıntı:

Murat ADAK tafarından gönderildi (Mesaj 75790)
Abdurrahman kardeşim ilkdefa duydum ama denemekte faydavar.
Paylaşım için teşekkürler.

sanırım Güvercinlikdeki balıklar salyangozu çok sevdiler:D,tek sorun yumuşak olduğu için iğneden çabuk alıyorlar.Deneme fırsatı bulursan yorumlarını ve gözlemlerini bekliyorun Murat kardeşim.

Mehmet BODUROĞLU 07-03-2010 12:09

Alıntı:

BALIKÇIHOROZ tafarından gönderildi (Mesaj 75779)
Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.

Abdurrahman kardeş
Topla, kaynat olacakmı olmayacakmı uğraş.
Yani bilmiyorum ama sen bilirsin, şahsi fikrim uğraşma boşuna. Al sülünezi devam yola :D
Ayrıca balıka gitmişken birkaç da foto ekleseydin şuraya da gözümüz gönlümüz bayram etseydi :)

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 12:26

Alıntı:

Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi (Mesaj 75792)
Abdurrahman kardeş
Topla, kaynat olacakmı olmayacakmı uğraş.
Yani bilmiyorum ama sen bilirsin, şahsi fikrim uğraşma boşuna. Al sülünezi devam yola :D
Ayrıca balıka gitmişken birkaç da foto ekleseydin şuraya da gözümüz gönlümüz bayram etseydi :)

Genelde yem işini Milastan hallediyoruz,yemciden mamun ve çimçimden başka seçeneğimiz olmuyor ve her zaman güzel yem bulamayabiliyoruz:( bu yüzden değişik arayışlar içindeyim Mehmet kardeşim:),yoksa zahmetli iş benim uğraşmam.Fototoğraf işine gelince çok uğraştım ama bir türlü yükleyemedim ama bu işi en kısa zamanda çözücem tabi:D

Kamil ESEN 07-03-2010 13:28

Abdurrahman kardeşim gerçekten emek verip fikirler ürettiğin için seni canı gönülden tebrik ederim.Ben de yemim kalmadığında deniz kenarından topladığım salyengozlarla avlanmıştım.Fakat o salyangozların en geniş kısımları sertti.Azar azar da olsa 3-4 tanesinden bir iğneye takıp güzel karagözler yakalamıştık.Ama karadan tutup hiç denemedim.

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 16:43

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 75797)
Abdurrahman kardeşim gerçekten emek verip fikirler ürettiğin için seni canı gönülden tebrik ederim.Ben de yemim kalmadığında deniz kenarından topladığım salyengozlarla avlanmıştım.Fakat o salyangozların en geniş kısımları sertti.Azar azar da olsa 3-4 tanesinden bir iğneye takıp güzel karagözler yakalamıştık.Ama karadan tutup hiç denemedim.

değerli yorumlarınız ve katkılarınız için teşekkür ederim Kamil abi:)

es3838 08-03-2010 10:10

böyle fikirler bizler için kesinlikle değişik seçenek ve deneyimler olacaktır..tesekkürler

Necati ARAT 08-03-2010 10:16

Denemekte yarar var..

Uygulayan arkadaşlar buradan paylaşabilirler..

fora serkan 08-03-2010 19:40

slm. biraz tuzlama yaparsan sertleşebilir diye düşünüyorum.denemek lazım.

xnode 08-03-2010 19:47

salyangozu haşladığınız zaman insanın için acıtacak derecede duyulur bir biçimde çığlık atıyorlar... bilginize...

paşalı 08-03-2010 20:50

Evet Serkanın dediği gibi salyongozları tuzlayıp altına gazete serilmiş kavanoza konulursa bir iki gün içinde sertleşebilir kanısındayım.Ayrıca hiç yemsizde kalmaz insan.

Wel-Kiej 06-07-2010 17:42

Valla ne diyim bi ara evden salyangoz beslemiş biri olarak bu yemi asla kullanamam diye düşünüyorum.Diğer yemler tamamda salyangoza kıyamam:)

Tuncay GÜNAY 06-07-2010 19:05

Alıntı:

balıkçıhoroz tafarından gönderildi (Mesaj 75779)
merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. şimdiden herkese teşekkürler.

selam arkadaşım hemşerim tanışmak nasip olamdı ama en kısa zamanda tanışmak ümidi ile... Fora serkan arkadaşımın fikrine ben de katılıyorum tuzlamayı dene bence tavuk göğsü takanlar genelde tuzlayarak kullanıyorlar salyangozda neden işe yaramasın.

Tuncay GÜNAY 06-07-2010 19:12

Alıntı:

BALIKÇIHOROZ tafarından gönderildi (Mesaj 75795)
Genelde yem işini Milastan hallediyoruz,yemciden mamun ve çimçimden başka seçeneğimiz olmuyor ve her zaman güzel yem bulamayabiliyoruz:( bu yüzden değişik arayışlar içindeyim Mehmet kardeşim:),yoksa zahmetli iş benim uğraşmam.Fototoğraf işine gelince çok uğraştım ama bir türlü yükleyemedim ama bu işi en kısa zamanda çözücem tabi:D

HEMŞO SANA BİR İYİLİK YAPAYIM İŞİNE YARAR YEM İŞİMİ 8sülünez mamun vs HACILAR CAMİİNİN ALTINDAKİ AV MALZEMECİSİNE SİPARİŞ ET 3 GÜN ÖNCEDEN O YEMCİ TUFANDAN GETİRTİYOR BİLGİN OLSUN.

2. ÖNERİM SANA FOTO VİDEO YÜKLEMEK İSTERSEN SİTEDEKİ İMBAT NİCLİ ARKADAŞIMDAN YARDIM İSTEYEBİLİRSİN (TAYGUN) KESİNLİKLE HEMEN YARDIMCI OLUR SANA.

3. ÖNERİM İSE EN İYİSİ GÜVERCİNLİĞİ BIRAK İZMİR GÜZELBAHÇEYE GİT SÜLEYMAN ABİYLE ÇIK BALIĞA:):):) OLMADI FORA SERKAN ...... HATTA GİDERKEN BENİDE ÇAĞIR. :D:D:D:D:D

RASTGELSİN

kaptankarabulut 07-07-2010 18:49

Hiç yem derdin olmaz demi Tuncay, limana gelirken hemencik Tufan'dan alııveriyorsun taze taze..

Aydın35 07-07-2010 22:51

Tuz salyangozu eritir bilginize bir kaç deneyimimden eriyip gittiğini biliyorum tuza karşı çok dayanıksız onun yerine kabuklarından arındırıp derin dorucuda dondurmakta bir çözüm olabilir donmuş salyangoz iğneden kolayca alınmaz tahminim

BALIKÇIHOROZ 08-07-2010 08:48

Alıntı:

xtuncayx tafarından gönderildi (Mesaj 88911)
HEMŞO SANA BİR İYİLİK YAPAYIM İŞİNE YARAR YEM İŞİMİ 8sülünez mamun vs HACILAR CAMİİNİN ALTINDAKİ AV MALZEMECİSİNE SİPARİŞ ET 3 GÜN ÖNCEDEN O YEMCİ TUFANDAN GETİRTİYOR BİLGİN OLSUN.

2. ÖNERİM SANA FOTO VİDEO YÜKLEMEK İSTERSEN SİTEDEKİ İMBAT NİCLİ ARKADAŞIMDAN YARDIM İSTEYEBİLİRSİN (TAYGUN) KESİNLİKLE HEMEN YARDIMCI OLUR SANA.

3. ÖNERİM İSE EN İYİSİ GÜVERCİNLİĞİ BIRAK İZMİR GÜZELBAHÇEYE GİT SÜLEYMAN ABİYLE ÇIK BALIĞA:):):) OLMADI FORA SERKAN ...... HATTA GİDERKEN BENİDE ÇAĞIR. :D:D:D:D:D

RASTGELSİN

Çok teşekkürler hemşerim,izmirde balık avına çıkmak hayallerimden biri ama benim kaderim güvercinlikle birleşti artık diyebilirim. Güvecinliğe yakın bir şantiyede çalışmaktayım. Tanışıp beraber balığa çıkmayı çok isterim,buralara gelecek olursan her zaman beklerim,her zaman rastgelsin hoşçakal..:)

BALIKÇIHOROZ 08-07-2010 08:50

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 88973)
Hiç yem derdin olmaz demi Tuncay, limana gelirken hemencik Tufan'dan alııveriyorsun taze taze..

sevgili Süleyman abi özellikle senin yanına gelmeyi çok isterim,umarım ilerki günlerde bir fırsatını bulurum

BALIKÇIHOROZ 08-07-2010 08:53

Alıntı:

Aydın35 tafarından gönderildi (Mesaj 88994)
Tuz salyangozu eritir bilginize bir kaç deneyimimden eriyip gittiğini biliyorum tuza karşı çok dayanıksız onun yerine kabuklarından arındırıp derin dorucuda dondurmakta bir çözüm olabilir donmuş salyangoz iğneden kolayca alınmaz tahminim

dondurucuda dondurmak iyi bir fikir olabilir,teşekkürler.sanırım seneye salyangozların çoğaldığı zamanı beklemek lazım:)

Tuncay GÜNAY 08-07-2010 12:48

Alıntı:

BALIKÇIHOROZ tafarından gönderildi (Mesaj 89009)
Çok teşekkürler hemşerim,izmirde balık avına çıkmak hayallerimden biri ama benim kaderim güvercinlikle birleşti artık diyebilirim. Güvecinliğe yakın bir şantiyede çalışmaktayım. Tanışıp beraber balığa çıkmayı çok isterim,buralara gelecek olursan her zaman beklerim,her zaman rastgelsin hoşçakal..:)

yolum oraya düşerse emil ol senin yanına uğrarım hemşerim avların bereketlim iğnen keskin olsun. rastgele

Aydın35 08-07-2010 22:44

Alıntı:

BALIKÇIHOROZ tafarından gönderildi (Mesaj 89011)
dondurucuda dondurmak iyi bir fikir olabilir,teşekkürler.sanırım seneye salyangozların çoğaldığı zamanı beklemek lazım:)

Abdurrahman abi birde dondurup öle dene bizide bilgilendir bakalım bakarsın balık avından ziyade bizde salyangoz avına çıkarız :)

musty 20-07-2010 12:01

salyangoz küçükken bende bu yemi çok kullanırdım birde bahçeden solucan toplardım hemen giderdik restoranın denize bakan bölümüne oradan avlardık o zamanlar bir numaralı yemdi şimdi neler neler var

pendikli balıkçı 08-11-2011 21:57

Bende ilk defa duydum ama denemeli denizde ne olacağı hiç belli olmuyor.

Saat 09:53.