RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   26 Eylül Kokar Av Raporu (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6187)

mersincorp 27-09-2009 13:49

26 Eylül Kokar Av Raporu

Arkadaşlar çok namını duyduğum Kokar (Gökliman)'a bugün gitmek nasip oldu.
1 patlak mamun 20 yengeç ve 30 sülünezle 3 kişi hadi bugünde kokar olsun dedik ve yola koyulduk.

Haritadan nerde olduğuna az çok bakmıştım. Otabandan çıkıp dağ yoluna doğru girdim. Gerçekten dedikleri gibi çok kötü bir yolu var. Kanımca yolu düzgün olsa balık olmazdı :) Yol yaklaşık 1.15'' ve 20 km. Limana iniş kısmı 3-5 Km bölge daha da kötü. İnişi problem değilde çıkış baya bi zorluyor.

Herşeye rağmen Cuma akşam 5 gibi bot suda. Hiçbiryeri bilmediğim için önüme çıkan ilk dubaya bağlandım. Derinlik yaklaşık 50-70 mt arası. Atar atmaz aşağıda balık oynamaya başladı. Aman allahım ilk balık yukarı çıkmak istemiyor. Çipura mı derken Karagöz. Çipurayı aratmıyor. Ara sıra ispari ve hava kararana kadar mükemmel karagöz alıyoruz. İlk yemimiz manun ve bitiyor.

Sabaha kadar yengeçlerde firar edince elimizde 30 kadar sülünez kalıyor. Sonra çiftlikçilerden aldığım bi avuç palet yeme iğne uydurup çiflik kenarından Çipura avına başlıyoruz. Burada güneş çıkmadan balık vurmuyor. 12:30'a kadar da çipura avlayıp Cumartesi öğle Kokar'ı terk ediyoruz.

İşte avdan görüntüler...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Telin şarjı bittiği için diğer resimleri evde çektim. Kısa bi hatırlatma Kokarda tcell ve avea çekmior hattın gelmesiyle gitmesi bi oluyor. O yüzden evden çıkmadan telin çekmediğini eşinize mutlaka söyleyin:).

Taygun KOCABIYIK 27-09-2009 14:21

Kara yoluyla kokara gitmek gerçekten ölüm kutlarım sizi :)
Balıklar ise gerçekten güzel özellikle karagözler gayet iriymiş. Afiyet olsun

seyirsubayi 27-09-2009 21:54

celo kardesım sen ıkı kere bıttın benı bırakıp ıkı kere gıttın balıga masallah ıkısınde de ganımet ben anlamam ne yapıp edıp benıde oraya göturcen :) basına eksırım yoksa

erkepli 15-10-2009 17:39

Çok güzel av olmuş tebrikler.

Hasan BALIKÇI 15-10-2009 17:53

celalettin kardeşim harika balıklar avınız mükkemel daha iyilerine rastgelirsin inşallah;)

kokarı bende iyi bilirim;)toprak yol girişinden kokara gitmek tam bir buçuk saat sürüyor:)anlıcan izmirden yol girişine kırk dakikada geliniyor :Dbuda çok zor olduğunu gösteriyor azminizi kutlarım :)

sevgiler

Sargoz35 16-10-2009 14:49

Sevgili arkadaşım Celalettin;
Açmış olduğun raporda gerçekten güzel kareler yayınlamışsın :) ellerine sağlık,daha iyileride denk gelir umarım :)
Yanlız raporda belirttiğin üzere ''önüme çıkan ilk dubaya bağlandım'' demişsin.Bu duba balık çiftliklerine ne kadar mesafede onu belirtmemişsin,çünkü;

2/2 NUMARALI AMATÖR (SPORTİF) AMAÇLI SU ÜRÜNLERİ
AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ - Yöntem ve Sınırlamalar - Genel hususlar
- (6) Su ürünleri yetiştiriciliği yapılan kafeslere 100 metreden daha yakın mesafede avcılık yapılması yasaktır.

Bu sebep ile,eğer çiftlik kıyılarından av yaparken mutlak surette bu konuya önem göstermemiz gerekiyor.
Selamlar.

Necati ARAT 16-10-2009 14:54

Alıntı:

Sargoz35 tafarından gönderildi (Mesaj 64064)
Açmış olduğun raporda gerçekten güzel kareler yayınlamışsın :) ellerine sağlık,daha iyileride denk gelir umarım :)
Yanlız raporda belirttiğin üzere ''önüme çıkan ilk dubaya bağlandım'' demişsin.Bu duba balık çiftliklerine ne kadar mesafede onu belirtmemişsin,çünkü;

AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ - Yöntem ve Sınırlamalar - Genel hususlar - (6) Su ürünleri yetiştiriciliği yapılan kafeslere 100 metreden daha yakın mesafede avcılık yapılması yasaktır.

Bu sebep ile,eğer çiftlik kıyılarından av yaparken mutlak surette bu konuya önem göstermemiz gerekiyor.
Selamlar.

Mehmet kardeşim Gösterdiğin hassasiyetten ötürü seni tebrik ederim...
Amatör balıkçı olarak bu ve buna benzer sınırlamalara dikkat edelim..

Sağlıcakla kalın..

zuzu 16-10-2009 14:58

tebrıkler cok guzel bır rapor ellrınıze sağlık afiyet olsun

discus 16-10-2009 18:04

Bu güzel rapor için teşekkürler celalettin abi...
İştima baya bir iyi gözüküyor.afiyet olsun...

Taygun KOCABIYIK 16-10-2009 18:55

Alıntı:

Sargoz35 tafarından gönderildi (Mesaj 64064)

AVCILIĞINI DÜZENLEYEN TEBLİĞ - Yöntem ve Sınırlamalar - Genel hususlar
- (6) Su ürünleri yetiştiriciliği yapılan kafeslere 100 metreden daha yakın mesafede avcılık yapılması yasaktır.

Selamlar.

Vallaha Mehmet abi ben eminim 100 metreden fazladır o mesafe :) yoksa çiftlik çalışanları hiç hoş olmayan şekillerde kış kışlıyor :)

Saat 01:45.