RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Kasım ayında hangi balık nerde avlanır (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9923)

cngerol 27-10-2011 15:32

Kasım ayında hangi balık nerde avlanır

arkadaşlar bu konu site içerisinde çokça açılmıştır eminim hangi balık hangi ayda avlanır gibi ama bu bilgilerimizi tazelemek gerekiyor bence zira mevsimsel değişiklikler ve bilinçsiz avlanma nedeni ile birkaç yıl önce hangi merada ne tür balık alıyorsak bu sene o balıklardan eser yok. balıklar meraya daha gelmedimi yoksa erken gelip erkenmi terk etti gibicesinden soruları yanıtlayan arkadaşlarımız olacaktır.

maluk kış yaklaştığı için balıklar derin sulara çekiliyor ve benim gibi kıyıdan avlanan arkadaşlar çoğu zaman boşa kürek çekiyor. Merak ettiğim kıyıdan kasım ayında hangi balık nerde avlanır?
kıyıdan sıkça av yapan arkadaşlar ve üstadlar meralarını belli etmeden bizlere yardımcı olabilirmi?

saygılar...

Ege Demirağ 27-10-2011 15:43

ben usta değilim ama cesme karaburun foça ve o sahil şeritleri bu aylarda sabah çipura,karagöz,sargoz ve her zamnki gibi ısparoz yapıyor sabah 5 gibi sırtı cekersende levrek ve turna alabilirsiniz :D ama şans işi ne gelirse RASTGELE :D

Ege Demirağ 27-10-2011 15:44

5 gibi dediğim 5ten sonrası :D5 den 12 ye kadar :D iyi avlar

TUĞYAN 27-10-2011 16:41

Cengizhan kardeşim geçen sene ile bu seneyi kıyaslıyamıyorum bile ama kıyıdan bu ara çupra yakalayabilirsin ben tekneden avlandığım için kıyı balıkçılığın pek bilmiyorum

dogukan1997 27-10-2011 18:03

cengizhan abi ben usta sayılmam hatta ben bütün abilerimin örnek verdiği yerleri tavsiye edecem yine sen abilerime sor onlar muhakkak benim bilmediğim birçok şey biliordur . ben küçük yaşta başladım balığa he küçük derken sanki çok büyüğüm ama genelde hatta bu yazakadar hep kıyıdaydım taaa ki anıl kaptanla ( ANIL ÜNALAN ) saygı deger abimle tanışıncayakadar anıl abiyle tanıştım bu yazın ve 1kere babamla gittik ve memnun kaldık daha sonra ailecek gittik ve tatmanı isterim onun zevki başka he konuya gelince güzelbahçe narlıdere foça çeşme mümkünse karaburun civarları iyi balık yapar yani sağlam balık verir he bu arada '' anıl abinin ve tüm abilerimin bi sözü hep kulağımda çınlar denizin siparişi olmaz'' :D

Anıl ÜNALAN 27-10-2011 18:03

Mevsimlerin kaymasını tekne üzerinde bu sene çok iyi gözlemledim fakat karadan av açısından pek gözlemleme fırsatı bulamadım. Çoğu balık bu sene biraz daha geç hareketlendi sanırım karadan da aynı şekilde mevsimsel kayma yaşayacağız. Net birşey söylememekle birlikte Ekim-Kasım aylarının bereketi en az 15-20 gün kaydığını söyleyebilirim.

pendikli balıkçı 27-10-2011 18:43

Çanakkale'de şu sıralar çipura, levrek, karagöz, sargoz, mercan, izmarit çıkıyor.Yine bu ay balık yakalanabilir.

cngerol 28-10-2011 08:43

Alıntı:

Anıl ÜNALAN tafarından gönderildi (Mesaj 115075)
Mevsimlerin kaymasını tekne üzerinde bu sene çok iyi gözlemledim fakat karadan av açısından pek gözlemleme fırsatı bulamadım. Çoğu balık bu sene biraz daha geç hareketlendi sanırım karadan da aynı şekilde mevsimsel kayma yaşayacağız. Net birşey söylememekle birlikte Ekim-Kasım aylarının bereketi en az 15-20 gün kaydığını söyleyebilirim.

benimde gözlemim bu yönde ama emin değilim. hersene aynı tarihlerde merada olan balık şu güne kadar gelmiş değil.

bytt 28-10-2011 08:58

Haklısın kardeşim mevsimler artık değişti, aynı zamanda bilinçsiz avlanmanın da balık sezonunda çok büyük etkisi oldu....

Saat 03:32.