RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   SAĞLIK (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Gemide mide bulantısından kurtulmanın doğal yolları (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11757)

MAVİ FENER 16-08-2012 14:56

Gemide mide bulantısından kurtulmanın doğal yolları

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

1. Bir çeşit baharat olan `Muskat` yiyin. Gemide mide bulantısı hissettiğiniz anda yarım parça muskatı alıp dilinizin altına yerleştirin. Muskat sakinleştirici ve dengeleyici etkiye sahiptir. Dilinizin altına koyduğunuzda hızlı bir şekilde kan dolaşımınıza dağılır.

2. Zencefil çayı için. Eğer her zaman araç tutuyorsa, gemide yerini aldığınızda biraz zencefil çayı için. Uçakta zencefil çayı yoksa yanınıza alın ve uçuş görevlisinden bir bardak sıcak su isteyerek kendiniz hazırlayın. Zencefilin mide bulantısını geçiren doğal bir etkisi vardır. Yanınıza zencefil kapsülü de alabilirsiniz.

3. Et ve peynir uçuş öncesi için iyi bir yemektir. Gemiye binmeden önce şeker veya karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun. Çünkü bunlar adrenalini aşırı yükselmesine yol açar.

4. Nane ve nane yağı gemi tutmasına ve mide bulantısına iyi gelen bir ilaçtır. Gemiye binmeden önce yanınıza alacağınız çantaya küçük bir şişede nane yağı koyun. Eğer yoksa yanınızda naneli sakız veya şeker bulundurun.

5. Buzlu su için. Sudaki buzları emmek mideyi sakinleştirir, mide bulantısına yol açabilecek asitleri seyreltir.

6. Pencere kenarına oturun. Gemide yerinizi ayırtırken, dışarıyı izlemek için pencere kenarını tercih edin.

7. Başınızın üstünde havalandırma kanalı olmasına dikkat edin. Havalandırmanın doğrudan yüzünüze gelmesine özen gösterin. Fazladan oksijen bulantınıza iyi gelecektir.alıntıdır.

16Mert16 16-08-2012 15:21

paylaşımın için teşekkür ederim benim içinde biyi oldu gemide çok midem bulanıyodu

soncet36 16-08-2012 16:16

ustam eline sağlık. daha tekne ile çıkmadım. ''çıkarsam ne olur acaba?'' sorusu aklıma takılıyordu. verdiğin bilgiler için teşekkürler.

sakkucuk 16-08-2012 21:43

Her ne kadar son 18 yıldır sadece aile ziyaretleri için gitsek de İstanbul çocuğuyum. Çok bindim Eminönü-Kadıköy vapuruna. Trabzon'dan İstanbula 40 saatlik feribot yolculuğum da var. Hiç birinde en ufak bir sıkıntı yaşamamıştım. Ammmaaaa hayatımda ilk çıktığım tekne avında, ki av maceramı paylaşmıştım burada, neredeyse İnce barsak içeriğimi dahi boşalttım suya. Bu yüzden artık delikanlılık taslamam denize açılırsam.
Çok faydalı öneriler teşekkür ederim.

MAVİ FENER 17-08-2012 01:50

Alıntı:

sakkucuk tafarından gönderildi (Mesaj 126249)
Her ne kadar son 18 yıldır sadece aile ziyaretleri için gitsek de İstanbul çocuğuyum. Çok bindim Eminönü-Kadıköy vapuruna. Trabzon'dan İstanbula 40 saatlik feribot yolculuğum da var. Hiç birinde en ufak bir sıkıntı yaşamamıştım. Ammmaaaa hayatımda ilk çıktığım tekne avında, ki av maceramı paylaşmıştım burada, neredeyse İnce barsak içeriğimi dahi boşalttım suya. Bu yüzden artık delikanlılık taslamam denize açılırsam.
Çok faydalı öneriler teşekkür ederim.

Mertçe yaşadığınız olayı anlattığınız için çok teşekkür ederim...sandalla balık avcılığında delikanlılık yemez...

Saat 00:31.