RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=90)
-   -   yardım edin lütfen acele (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4790)

murat% 25-04-2008 16:28

yardım edin lütfen acele

:)arkadaslar ben ve sınıf arkadalarım gölete sazan avına gidecegiz ama sazana hangi yemi nasıl yapacagımı bilmiyorum :confused:lütfen sazan hangi yeme çok gelir hangi yem kullanmalıyım lütfen yardım edin :confused::confused::confused::(:(

paşalı 25-04-2008 20:00

Muratcım ben hiç tatlısu avına gitmedim ama hiç merak etme sana bu konuda uzman arkadaşlar yardımcı olacaktır.

HALDUN YALIMLI 25-04-2008 20:43

Murat bey, gideceğiniz bölge hakkında biraz bilgi verseydiniz, ben dahil size yardımcı olacak arkadaşlar daha kolay bilgi verebilirdi. Av yapacağınız yerin çevresinde bulunan börtü böcekten, suyun içindeki minarelere ve toprak solucanına kadar her şey yem olarak değerlendirilebilir. İmza ayarlarınızıda yaparsanı sii daha iyi tanımış oluruz, ayrıca forum kuralıdır. RASTGELSİN

murat% 26-04-2008 15:50

arkadaslar ben newsehirin hacıbektas ilçesinde bir göle gitmeyi düşünüyoruz bu balıklar boili falan nedir bilmezler şimdiye kadar hamurla avlandıklarını gördüm ve birde küsbe kulandıklarını gördüm şimdiye kadar fazla av yapamadım ama solucana gelmiyolar bunu biliyorum ilginize tesekkür ederim

Hasan BALIKÇI 26-04-2008 16:54

Alıntı:

murat% tafarından gönderildi (Mesaj 51396)
arkadaslar ben newsehirin hacıbektas ilçesinde bir göle gitmeyi düşünüyoruz bu balıklar boili falan nedir bilmezler şimdiye kadar hamurla avlandıklarını gördüm ve birde küsbe kulandıklarını gördüm şimdiye kadar fazla av yapamadım ama solucana gelmiyolar bunu biliyorum ilginize tesekkür ederim

sevgili dostum mısırla tutanı gördünmü?.mısırla yemleme yapıp biraz bekledikten sonra sanırım baya iyi olur.mısır suda durdukça şişer ve rengini kaybeder bu yüzden sarı renkte misketten biraz küçük sarı tespih boncuğu ile avlanırsan boncuğun sarı rengi sazanı cezbeder mısır sannedip alır.:)

not=bence dene;)

saygılar sevgiler

imza ayarlarınıda yaparsan herkez çok memnun olur

murat% 26-04-2008 18:31

sagol arkadasım deniyecem ama yemlemeden yapsam olmazmı ?:D:D

cevat2 27-04-2008 07:06

Sevgili Murat imza ayarlarını yapmadığın için sana nasıl hitap edeceğimizide bilemiyoruz.Öğrencisin herhalde...Sazan balığı için 1 nisan- 30 haziran yasak dönemidir.Bu dönemde sazan yumurta döker,avlanması yasaktır.Sen ve arkadaşlarına sazan avına gitmemenizi ve gidenleride uyarmanızı öneririm.Eğer sezon için sormak istediklerin olursa cevaplayabilirim.Selamlar.

murat% 27-04-2008 15:40

uyarını dikkate alacağım abicigim sezon için nasıl avlan mamı önerirsin yaşım 19 ilginize saygılar

polmurat 27-04-2008 16:25

Adaşım aramıza hoşgeldin.Sana özelden yazarım.Yasak konusunda Amatör balıkçılık sirküsüne bir göz atmanı öneririm.

discus 28-04-2008 16:50

murat bende pek tatlı su avı yapmadım ancak bildiğim kadarıyla taze mısır da kullanılıyor.ama önce yasaklara dikkat etmenizi öneririm.zira cezası ve vicdan rahatsızlığı çok büyük..saygılar..

Saat 20:50.