RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Üyelerimize tavsiyeler.2 {rüzgar ve kıyı yönü} (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=8997)

mazhar üzümcü 07-04-2011 09:15

Üyelerimize tavsiyeler.2 {rüzgar ve kıyı yönü}

Sevgili dostlar daha önce açtığım üyelerimize tavsiyeler.1 {takımlar} konusunda imkanlarınız kaç takım oluşturmaya müsait ise hepsinide{kamış. makara.misina.iğne.}aynı markalardan oluşturmanın önemli faydalarına değinmiştim.
Yine balık avında çok önem taşıyan rüzgar ve kıyı yönü konusu ile balık avının hareketlenmeye başladığı şu günlerde tecrübelerimi paylaşmak istiyorum.

Kıyıdan av için nereye gidersek gidelim oltayı attığımız yer hangi yöne bakıyor diye bilmekte büyük fayda vardır şöyleki oltayı attığımız yön mesela kuzey rüzgarda güneyden esiyorsa denizi düzelticeğinden kıyıda çalkantı olmayacağı için balık kıyda değilde açıkta yemlenmeyi tercih eder. onun için.....;

1.şart.......: Seçtiğimiz avlakta rüzgarı karşımızdan almak.
2.şart.......: Rüzgar hızının 5 km ila 25 km saat arasında olmasıdır.

Tekne avındada başarının 1. şartı rüzgarın yönünden çok deniz akıntısının yönü olup akıntı karaya doğru olursa balık kıyıda yemlenmeyi tercih edeceğinden derini değilde daha sığ yeri tercih etmek gerekir eğer akıntı yönü karadan denize ise o zaman avlanacağımız yeri derinleştirmekte fayda vardır.

Sevgilerimle.

Necati ARAT 07-04-2011 09:23

Mashar abi tecrübelerini buradan bizlerle paylaştığın için teşekkürler..

Emeğine sağlık...

ali rıza acar 07-04-2011 10:05

Mazhar kardeşim, verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Kamil ESEN 07-04-2011 10:27

Gerçekten güzel tiyolar var burda.Emeğine sağlık.

Hasan BALIKÇI 07-04-2011 15:50

:helal::helal:

mazhar biladerim güzel bilgilerini buradan sunman senin ne kadar usta olduğunu kanıtlıyor.:)sanırım bir doygunluk söz konusu ve artık birşeyleri anlatmaya ve paylaşmaya gelmiş helal olsun diyelim.:)senin gibi yürekli dostlara herkesin ihtiyacı var :)iyiki sende varsın.:)

mazhar üzümcü 07-04-2011 17:04

teşekkür

Alıntı:

Necati ARAT tafarından gönderildi (Mesaj 104293)
Mashar abi tecrübelerini buradan bizlerle paylaştığın için teşekkürler..

Emeğine sağlık...

bende sana teşekkür ediyorum necatim sevgilerimle.

mazhar üzümcü 07-04-2011 17:06

teşekkür

Alıntı:

ali rıza acar tafarından gönderildi (Mesaj 104296)
Mazhar kardeşim, verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

sende sağolasın alirıza ağbey

mazhar üzümcü 07-04-2011 17:10

teşekkür

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 104301)
Gerçekten güzel tiyolar var burda.Emeğine sağlık.

faydalı olabilmek adına kendimce çabalıyorum sende sağol kamil hemşerim.

mazhar üzümcü 07-04-2011 17:21

teşekkür

Alıntı:

Hasan BALIKÇI tafarından gönderildi (Mesaj 104310)
:helal::helal:

mazhar biladerim güzel bilgilerini buradan sunman senin ne kadar usta olduğunu kanıtlıyor.:)sanırım bir doygunluk söz konusu ve artık birşeyleri anlatmaya ve paylaşmaya gelmiş helal olsun diyelim.:)senin gibi yürekli dostlara herkesin ihtiyacı var :)iyiki sende varsın.:)

sevgili ustam uğraştığımız hobi esasında birçok faktörüde içinde barındırıyor. biz küçüklüğümüzden bu yana deneme yanılma yöntemi ile bir noktaya gelebildiğimizde çok vakit kaybettik. istiyorumki özellikle genç üyelerimiz çok daha önce bu bilgileri dikkate alıp ustalaşarak uzun yıllar bilinçli ve güzel avlar gerçekleştirsinler açtığım konuya gösterdiğin ilgiyede çok teşekkürler sevgilerimle.

muhabbetci 07-04-2011 20:19

Üstadım,bilgiler için çok teşekkürler,sağolasın.

Saat 18:05.