RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Diğer Malzemeler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Fotoğraf Makinasi Için Yardim (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3129)

nevzat 03-06-2007 18:14

Fotoğraf Makinasi Için Yardim

Değrli dostlarım,maceraları görüntülemek için dijital fotoğraf makinası almaya karar verdim ,zira arkadaşların telefonlarıyla çekip bilgisayara almak çok zor oluyor.İşimi görecek ,fazla pahalı olmayan makinalar için öneri ve tavsiyelerinizi bekliyorum.Selamlar.

rüzgar2 03-06-2007 18:48

nevzat ne kadar bütçen var ona göre yardım edelim....

ishak BALLICA 03-06-2007 19:47

Nevzat kardeşim, doğruyu ifade etmek gerekirse elimde eskiden aldığım ve işimide gayet iyi gören bir eski fotoğraf makiman olduğu halde; Sırf bu yüzden tutup bende bir tane digital fotoğraf makinası aldım.

Aldığım fotoğraf makinası NIKON marka...Gayet güzel ve oldukçada işimi görüyor. Üstelik bütçene göre de L-3,L-2,L-1 vs... gibi modelleride var.Sevgili dostum , blmeni siterim ki; iş fotoğraf makinası almak ile bitmiyor.Birde bunları film haline getirip ör. ''www.youtube.com'' gibi bir video paylaşım sitesine de yüklemen gerekiyor.

Ayrıca, bütün bu işler için de birazcık teknik bilgi alman de gerekebilir..Şöyle ki, Bilindiği üzere youtube'ye film yüklemeden önce bunu ''Moviemaker'' da işlemen gerekiyor...Yalnız bu işlemi yaparkende, ''Moviemaker'' in, senin yaptığın çekimleri tanıması lazım...

Mesela, benim satın aldığım NİKON L-2 marka makina bir kayıt tercihi olarak,bütün yaptığım çekimleri ''MOV'' denilen tarzda kaydediyor...Dolayısı ile kahretsin bu tür uzantıları da ancak ve ancak ''quiktime'' programı açabiliyor ve gösterebiliyor...Yani, her bilgisayarda hemen hemen mutlaka yüklü olan ve hepimizin de gerek müzik dinlediği ve gerekse film seyrettiği ''Windovs media player'' açıp yürütemiyormuş...

Bu defa da, öyle bir durumla karşılaştığımızda ''çekilen videonun formatlanması'' işi karşımıza çıkıyor...İşte bunun içinde bir ''Video converter'' programına ihtiyacın olabilir.....Böyle bir program sayesinde satın aldığın digital fotoğraf makinasının yaptığı kendine özel formatı; istediğin format ile değiştirme şansın oluyor...

Fotoğraf makınası satın alırken İşte bütün bunları da aklında tutmak gerektiğini
hatırlatmak isterim...

balic 03-06-2007 19:51

ishak abi ace mega codecs adlı programı yüklemeni tavsiye ederim...ben yükledim media playerın açamadığı uzantı yok..

ishak BALLICA 03-06-2007 20:01

Alıntı:

balic tafarından gönderildi
ishak abi ace mega codecs adlı programı yüklemeni tavsiye ederim...ben yükledim media playerın açamadığı uzantı yok..

Ferhat ben bu olayı aşmak için hakikaten çok ama çok uğraşmıştım...Eğer zahmet olmaz ise bahsettiğin programı tam olarak nereden bulacağım...Yani bana bir link adresi filan verebilirmisin abisi....

balic 03-06-2007 20:05

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

abi burada var ama güvenirliliği hakkında bilgim yok virüs taraması falan yaptırırsan iyi olur...

aserkansatı 03-06-2007 20:30

Bu işleri Samiye sormak lazım çünkü dijital fotoğraf makinelerinden anlıyor ve araştırıyor.Bende 6 megapiksel çözünürlüğü olan Samsung cyber 600 var.250 milyona almıştım,şimdi 240a düşmüş.İşimi görüyor ama yine de iyi bir nikon almak hayallerimi süslüyor...Ben Nikon fanatiğiyim.Üstüne tanımam..:helal: :helal: :helal:

balic 03-06-2007 21:03

abi bendede 5.0 megapiksel samsung A55W var ben memnunum ama tabiki çok daha iyileri mevcut piyasada bana kalırsa 5 yada 6 megapiksel foto mak. yeterli çünkü daha iyileri neredeyse dvd kaydı yapabilen kameralarla fiyat olarak aynı bence tercihi iyi yapmakta yarar var

Wetblue 03-06-2007 21:24

7 MgP aşağı olmayan HP tavsiye ederim. Teknik desteği de iyi yılbaşına fiyatları düşecek beklemek lazım bence. Yurt dışından 200$ civarı almak mümkün ama gümrük işi bozuyor pahalıya geliyor. Ne alırsanız alın hafıza kartı+çanta+bağlantı kabloları+şarjlı pil veriliyormu dikkat edin. Gövde çelik olursa fena olmaz çünki ufak olduklarından bir kez bile olasa yere düşebilir.

aserkansatı 03-06-2007 21:57

Çok haklısın.250milyona makinayı aldım,80 milyona kart aldım...

Saat 19:37.