RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Takım Çeşitleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=45)
-   -   Çipura avı için bu olta işe yarar mı? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5005)

levrek 08-07-2008 18:16

Sevgili Alper,bu tip takımlar genelde derin sular için makbüldür.Yukarıda açıklamalarda yazdığı gibi,bu yüzden o derinliklerde iğne boyları genelde 1/0 ve üzerindedir,yeme vuran balık ise hatırı sayılı cinsten olacağından yemle fazla oynamadan ziyade direk yutma eğilimindedir,sevgilerimle

hasanova 08-07-2008 21:16

Öyle balık gelsinde oltaya vurmadan direkt yutan cinsten, başka şey istemez zaten :)

halim20 14-07-2008 15:12

Erol abi ve hasan bey. bana kalırsa hiç boncukla moncukla uğraşmayın:hıııı:
Neden mi? ben denedim çünkü ..
balıklar yemleri yiyorlar sonrada boncukları çekiştiriyorlar..:
insan sanki yem bitmemiş gibi habire oltayı tasma vurmak için hızla yukarı çekiyor:deli: bakıyorsun boş,:hıııı: sonra yine bırak aşağı kafası karışıyor insanın.. ben bir daha denemiyeceğim..:confused:

levrek 14-07-2008 21:49

Bu da güzeldi Halim,genelde zamanı geldiğinde yem olarak mamun kullanıyorum,zaten ilk vuruşta taslayamadım mı yem mem vs. kalmıyor.Lakin zokanın parlaklığı ya da fosfor takviyesi takımı daha afilli yapıyor :)

ahmetto 20-03-2010 21:26

Paylaşım için teşekkürler.

Ege Demirağ 24-11-2011 18:37

Çupra ya olurmu pek bilemem ama binin kristal boncukla yapmıştım gece mırmırda çok etkili kristallar yakamoz yapıp parlıyor ipi denememiştim denesem daha çok etki yapacak birde :D :D

palot 09-09-2012 00:52

kardesım sanada ratgelsın öncelıkle bılmelısınkı balık ısı nasıp ısı ee oda bızde var olduguna gore sunlara dıkkat etmelısın öncelıkle hava durumuna hava poyraz ıse ızmır kordonda yanına gıderken surf kamısı ve genıs caplı surf makınanı ve 0.35 mısına kullanacaksın bu neden uzak calıscaksın kardesım ...... ee hazırlık tamama deıl tabı . sımdı sıra geldı takıma bedenı pooyrazda ıster gezer calıs ıster gezer ben alıskanlık hep gezer kullanıyorum takımlarımı ona gore hazırlıyorum.. sıdı mısınanın saglamlıgına gore 60gr ıla 75 gr gezer kursun al bol mıktarda yanına ve 0/1 veya 0/2 bms (biemsi) acılılımı ıle fransız igne kullan yada aynı numada sarı yassı olan cupra gnesı kullan kardesım ... sımdıtakımlarıaldık öncelıkle mısınana gezer kursunununu tak ardından tespıh boncuklarından bul tak pesınden fırdöndunu bagla ve altınada bır bırbucuk karıs kadar mısınaya ıgnenı bagla su anda kodonda cupra gunduz yengec madya ıdeall olan yengec gece ıse papıla sardalya tuzlanmısı olacak onu da kendın hazırla artık ve yapıstır atabıldıgın kadar uzaga 100 110 metre yapamıyorsan 70 80 metrede ıs yapar önemlı olan uzak calısmak ))))((( haa unutmadan 10gr gezer kursunlada yakın calıs bazen sapıtıp kıyılıyo balık )))))))))((((((((( tatlı tatlı elınle cek balıgı kıskandır kardes bırazz balıklama ucsun ustune hade sanarasgele herkese ras gele kalın saglıcakla cevremızı temız bırakalım haa unutmadan bırgun yasak koymasınlar ......................

MAVİ FENER 09-09-2012 09:23

Palot Levent;
Bilğilendirmene ve paylaşımına çok teşekkür ederim...bol avlar dilerim....İyi pazarlar...

Saat 09:25.