RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   ANILAR (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=8)
-   -   06,01,2006 balık avı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=601)

mufi 07-01-2006 03:26

06,01,2006 balık avı

Arkadaşlar bu gün uzun bir aradan sonra oltamı alıp Google hatritada belirttiğim
gümüldür den ileriye.. deniz atı hotel yanı azmak dereye gittim
sabah yollarda sis vardı lakin saat 09 gibi sahile indim. sahil açık rüzğar yok.
azmak çarşaf.. hemen benim yöntemler çalışmaya başladı.
1-önce suya yaptıgım sapan ile 3/5 tane ceviz büyüklüğü sıkılmış ekmek attım

tek tük oynama var.. ama anladımki balık yine suyun yüzeyinden 30/50 cm
altta geziniyor..bu aralar böyle.. derinde birşey yok ..hatta oranın geleneksel yöntemi olan cıvık hamur .iş yapmıyor..
neyse benim yönteme (çift şamandra/tek iğne..) taktım ekmek içi ..yallah suya.
başladım çooook yavaş makinayı sarmaya.. ...tak ...çıktı bir kefa suyun üstüne.
daldı ekmege lakin aldı gitti... bunun gibi defalarca deneme yaklaşık bir saat
alabildigim 3 adet kefal yaklaşık 15/20 cm boyundalar .. ardından rüzgar sertledimi!
suyun üstü başladı çırpıntıya...((poseidondan bakmıştım bekliyordum zaten)) ..haydee kefaller yok oldu..
derken azmagın üst tarafı var ki orası çok hoş bir ortam.. bahçeli ..yazlıklar ve oturma yerleri..park gibi .. hemen suyun kenarına çek arabayı ..sakin..kafa dinle

neyse güneyli ve batılı rüzgarları almadıgından ..sakindi lakin saat15:15 e kadar tık yok..15 ten sonra bir su üstü yaptılar.. birader..bir atlama.. bir dans...ama ekmegi beyendiremiyorum..allem/kallem yok arkadaş..
saat 16 gibi başladılar ekmeğe kafa atmaya...işlem tamam dedim..havada bulutlu çabuk karanlık oldu..
derken gün batana kadar 7/8 tanede aynı boy oradan aldım..kaçanlar 4/5 idi
allah bereket versin..
NOT:bu arada bu gün başımdan geçen ilginç olayıda eklyeyim biraz gülün..
sabah benzin aldıgım yerin yanında ucuscu bir market var. 1 tane şarap aldım..köpek öldüren cinsinden..
koydum bagaja..öglende 1/2 bardak içerim dedim..neyse 45 km evden sahile indim bagajı açtımoltaları çıkartacam.. bir ispirto kokusu yayıldı.....?? :soru:
allah allah ne iştir. yav neyse açık bıraktım.. bagajı .. ykarda bahsettigim gibi başladık avcılıga.. ögleye dogru . şu şarabıu bir koklayalım dedim.
ahaa. bir de ne görim şarap yan yatmış bagajda yarısndan fazlası dökülmüş..
:soru: nasıl olur yav..kapalı şey dökülürmü.. diye şişeyi elime aldım. şöyle plastik tapayı bir yoklayayım derken parmak şişenin agzından içeri girdi..haydaaaa..

şişede plastik tapa yok.. beyler.. iyimi.. dolum sırasında makina atlamış..

makina tapa sız şişeyi jelatin kapak yapmış beyaz plastik tapa yok.bakkal +bende fark etmedik. nerden akla gelirki?şişenin tapasının yoklamak..??
neyse benim bağajjj ..mis gibi şarap kokuyor şimdi..orada ki yedek yamurluk üstbaş ta beraber tabii..
hehh..hehh. :D :D :D
selamlar herkese

aserkansatı 07-01-2006 03:29

Büyük geçmiş olsun abi valla üzüldüm.Berbat bir durum...Bu arada yine benim sevdiğim mekandaymışın,denizatının yanındaki azmak...Git abi git,ben gitmişim gibi oluyo valla...

Taygun KOCABIYIK 07-01-2006 03:32

Av güzel geçmiş ama resimler nerede :D

mufi 07-01-2006 14:58

taygun kardeşim balıkların her biri bir kg a yakın felan olacakki fotografını alayım da yollıyayım...

o yüzden çekmedim.. hatta genelde..
buzlukta balık varsa tuttuklarımı bizim bina görevlisine veriyorum çolukçocuk yesinler diye..yani fazla ortalıkta kalmıyor..

kolay gelsin.
mufi :)

Saat 00:13.