RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Kalamar-Sübye (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=91)
-   -   Kalamar Yem Olarak Nasıl Kullanılır (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7148)

Necati ARAT 04-03-2010 09:08

Kalamar Yem Olarak Nasıl Kullanılır

Kalamar

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Matya gibi eti sert olduğu için dayanıklı bir yem olan kalamar uzun süreli bırakmalarda büyük balık için etkili bir yemdir.

Saklaması oldukça sorunsuzdur. Buzdolabında uzun süre, derin dondurucuda ise aylarca bozulmadan saklanabilir.

Kamil ESEN 04-03-2010 10:14

Şimdiye kadar tuttuğum en güzel balıkları taze kalamar kollarını iğneye takarak tuttum.Sabah avlarında çok verimli;)

Necati ARAT 05-03-2010 07:39

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 75326)
Şimdiye kadar tuttuğum en güzel balıkları taze kalamar kollarını iğneye takarak tuttum.Sabah avlarında çok verimli;)

Ellerine sağlık abim Afiyet şeker olsun....;)

Bizde kalamar kolları ile hayatımın en çok balığını yakaladık..
2 satte 550 parça MANDAGÖZ MERCAN...:D:D:D:D

Mehmet BODUROĞLU 05-03-2010 07:57

Bende kıyı avlarında bir ad. oltamı kalamar yada sübye ile bırakıp genelde güzel balıklar yakaladığımı tecrübelerim arasına koymuştum.
Sülünez ile bol bol yem kaptırınca imdadıma genelde kalamar ve sübye koşar :)
Teşekkürler Necati paylaşım için ...

Necati ARAT 05-03-2010 08:08

Alıntı:

Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi (Mesaj 75483)
Bende kıyı avlarında bir ad. oltamı kalamar yada sübye ile bırakıp genelde güzel balıklar yakaladığımı tecrübelerim arasına koymuştum.
Sülünez ile bol bol yem kaptırınca imdadıma genelde kalamar ve sübye koşar :)
Teşekkürler Necati paylaşım için ...

Demekki Kalamar Yabana atılacak bir yem değilmiş..
Tecrübelerimiz ile sabit tir....

Katılımın için ben teşekkür ederim Mehmet Abi..;)

Mehmet BODUROĞLU 05-03-2010 08:18

Özelliklede bu kalamar EŞİ ile birlikte avlananların vazgeçemeyeceği bir yem :D:D
( Yazmasam daha iyi olacaktı ama, sağlık açısından :D:D )
Takıyorsunuz iğnenize ve saatlerce bir daha uğraşmanıza gerek yok ...

Necati ARAT 05-03-2010 08:46

Alıntı:

Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi (Mesaj 75494)
Özelliklede bu kalamar EŞİ ile birlikte avlananların vazgeçemeyeceği bir yem :D:D
( Yazmasam daha iyi olacaktı ama, sağlık açısından :D:D )
Takıyorsunuz iğnenize ve saatlerce bir daha uğraşmanıza gerek yok ...

:helal: :helal: :helal: :helal:
Neden benim aklıma daha önce bu hiç gelmedi..:hıııı: :hıııı: :hıııı: :hıııı: :D:D

Anıl ÜNALAN 05-03-2010 09:14

Kalamarı denize indirseniz beni bile yakalarsınız :) Benim bir numaralı avım olan kalamarı ben şahsen yem yapmayı sevmiyorum çünkü o benim yemim :)
Ama gelgelelim aşşağıda parazit balık dediğimiz izmarit, ısparoz, gopez vs. varken mercan, lidaki vb gibi kalite sayılabilicek balıkları yakalamak için kullanabilicek yegane yem olduğunu düşünüyorum. Yemin sertliği ve iğneye oturuşu balıklar için gayet tatmin edici bir yem olduğunu önplana çıkarıyor.

Necati ARAT 05-03-2010 09:21

Alıntı:

DzzY tafarından gönderildi (Mesaj 75510)
Kalamarı denize indirseniz beni bile yakalarsınız :) Benim bir numaralı avım olan kalamarı ben şahsen yem yapmayı sevmiyorum çünkü o benim yemim :)
Ama gelgelelim aşşağıda parazit balık dediğimiz izmarit, ısparoz, gopez vs. varken mercan, lidaki vb gibi kalite sayılabilicek balıkları yakalamak için kullanabilicek yegane yem olduğunu düşünüyorum. Yemin sertliği ve iğneye oturuşu balıklar için gayet tatmin edici bir yem olduğunu önplana çıkarıyor.

Anılım katılım ve tecrübelerin için teşekkürler..

Taygun KOCABIYIK 05-03-2010 09:24

Gerçekten çok verimli bir yem. Genel olarak bacakları iğneye solucan gibi takma şekliyle kullanırım ben ki tekneyle çıktığımda ufak tefek balıklar ortalıktayken aynı yemle 4-5 balık tuttuğumu bilirim. Tabii hırsız iğnede harikalar yarattığını söylemek isterim özellikle mercan bayılıyor bu kalamar ve sübyeye. Kıyıdan avlarda da tabiki kullanılabilir, ekim ayında gezmek amaçlı gittiğim Çeşmede 2-3 lidaki almıştım 1 saat zaman içerisinde.

Saat 09:12.