RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tekne Bakımı ve Donanımı (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=81)
-   -   ankastre tekne ekipmanları... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2085)

aganta borina borinata 20-12-2006 09:37

ankastre tekne ekipmanları...

erol abi senin bu konuda bi tasarımın vardı...ama ilgili konuyu bi türlü bulamadım...bi dönem yemleri ve balıkları canlı tutmak için akvaryum hava motoruyla bi kutu yapmayı planlıyordun ama daha sonra bu konuda sonuç bildirmemiştin...bu sitede bununla alakalı profesyonel çalışmalar gördüm eminim bu konuda başka firmalar da vardır...bi çoğumuzun teknesi yok ama olan arkadaşlar için fikir edinilebilecek bi site... hatta biraz uğraşla yapılabilecek gereçler...tabi kimin ne kadara mal edebileceği ve imal edebilecek kişiyi bulup bulamayacağı konusunda bi fikrim yok açıkçası...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

bi de bataryayla çalışabilecek bi motor arıyordun gerçi bulmuştun ama olsun...adamlar bunun için özel yapıp satıyorlarmış...

umarım uygun teknesi olan herkes için faydası dokunur...

rastgelsin...

mozdil 20-12-2006 09:47

Yukarıda fotoğrafı bulunan hava motoru bende var. Ancak dışarıdan gelen suya karşı gözüme korunaksız göründü. Bu nedenle Ülker'in çikolatalarını koyduğu plastik bir kap içinde yerleştirdim. Kabı matkap ile delerek motorun hava alacağı delikleri açtım. Yine başka bir delik delerek bu deliğe akvaryumlarda kullandığım bağlantı elemanlarından taktım. Motoru kabın içinde kısa bir hortum ve check valfe ile monte ettim. Rezonansı azaltmak içinde kutunun tabanına ince bir sünger kapladım. Dış kısımda da 1,5 mt kadar bir hortum ve hava taşınıda kullanabileceğim zaman takmak için hazırladım.

Kutu olarak ise evde bulunan eski bir buz (için köpük olanlardan) çantasını kullanıyorum.

levrek 20-12-2006 10:19

Eyvallah Doğan,yapılacak o kadar fikir var ki,lakin zaman meselesi,sırasıyla halledeceğiz inşallah.İki modelde gayet güzel,gerçi livar büyüdükçe teknede ağırlık artacaktır,ama olsun buna benzer birşeyler yapmak mümkündür elbette.

Murat cım senin yaptığının fotoğrafını ekleyebilirsen kafamızda daha iyi canlanır zannedersem.Bu arada İzmir de neredeyse gezmediğim kimyasalcı kalmadı şu fosfor olayı için,senden ricam ücretini ödeme koşulu ile bana bir miktar alıp gönderebilir misin?sevgilerimle

mozdil 20-12-2006 10:44

Umarım bu sefer unutmadan fotoğrafını çeker ve eklerim. Fosforu ben bir arkadaşımdan almıştım. Ona mesaj gönderdim. Ayrıca sana bilgi veririm.

levrek 20-12-2006 15:27

Eyvallah Murat,ilgine teşekkürler

mozdil 20-12-2006 15:35

Erol

Kimyasalcılara değil de toz boya satan yerlere sordun mu?

mozdil 20-12-2006 19:15

Alıntı:

moz tafarından gönderildi
Yukarıda fotoğrafı bulunan hava motoru bende var. Ancak dışarıdan gelen suya karşı gözüme korunaksız göründü. Bu nedenle Ülker'in çikolatalarını koyduğu plastik bir kap içinde yerleştirdim. Kabı matkap ile delerek motorun hava alacağı delikleri açtım. Yine başka bir delik delerek bu deliğe akvaryumlarda kullandığım bağlantı elemanlarından taktım. Motoru kabın içinde kısa bir hortum ve check valfe ile monte ettim. Rezonansı azaltmak içinde kutunun tabanına ince bir sünger kapladım. Dış kısımda da 1,5 mt kadar bir hortum ve hava taşınıda kullanabileceğim zaman takmak için hazırladım.

Kutu olarak ise evde bulunan eski bir buz (içi köpük olanlardan) çantasını kullanıyorum.

Bunlarda fotoğrafları

Taygun KOCABIYIK 20-12-2006 20:17

Murat abi açıklama için teşekkürler tüm malzemeleri sergi haline getirip resimlerini çektin sanırım tüm konularda resimler var :) tekrar teşekkürler zahmet verdik abi

mozdil 21-12-2006 06:35

Yok be güzelim fotoğraf makinesi ile sizelere söz verdiğim malzemeleri buluşturdum sadece. Hafta sonu biraz çalışıp fly'larında fotolarını ekleyeceğim.

Aslında sorun iş yerinden foto upload yapamıyor olmamdan kaynaklı. 10 saat başında oturunca evde de pc başına geçmeyi pek istemiyorum.

levrek 21-12-2006 06:59

Selam Murat, muhafaza güzel olmuş,toz boya satıcılarında genelde fosforlu boya olarak sattıkları reflekte boyalar var,ama bu bizim işimizi görmüyor tabi ki,üstad Yalçın ın muhakkak bu konuda bir fikri vardır,boyaların adamıdır o:D

Saat 21:27.