RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Atatürk Barajindan şabut Ve Sazan (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3663)

baturhan 16-09-2007 20:35

Atatürk Barajindan şabut Ve Sazan

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Su seviyesinin düşüklüğünden barajda nasibini aldı,büyük balık son zamanlarda yok denecek kadar az,selamlar.

baturhan 16-09-2007 20:37

sazan

Taygun KOCABIYIK 16-09-2007 21:56

Murat abi birde su seviyesi düşmese ne olacaktı kim bilir :)
Çok kalite av olmuş az ve öz tebrikler

Rauf 17-09-2007 06:18

Alıntı:

baturhan tafarından gönderildi

Su seviyesinin düşüklüğünden barajda nasibini aldı,büyük balık son zamanlarda yok denecek kadar az,selamlar.

Baturhan su seviyesinin düşüklüğü balıklarımı büyütmüş:deli: !!şaka bir tarafa kallavi balıklar bunlar daha ne olsun.tebrikler unutmadan benim actığım bir konu var linkini veriyorum bir tıkla ve cevabını yaz bekliyorum selamlar.[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

mufi 17-09-2007 14:59

Maşallah bre...iyi balık..

ykmk 17-09-2007 19:42

Murat abi balıklar çok güzel.Taygun abimin dediği gibi bi de sular düşmese kimbilir ne olacakmış.ŞAka bir yana su seviyesindeki aşırı değişikler balığı afallatıyor.Ve balık oltaya zor geliyor.Bi de abi şu üstteki uzun sazanın cinsi nedir?
Saygılarımla.
RASTGELSİN...

baturhan 18-09-2007 00:13

balığın cinsi

Yunuscan bu balığın yerel adını biliyorum ben,bu konuda foruma bilen varmı diye sormuştum,sağolsun Muvaffak abi yardımcı oldu,ırak sazanı şabuut diye geçiyormuş yanlış hatırlamıyorsam.Barajda çok daha büyükleri var,olurda baraja geziye gelen olursa,baraj beton bloğunun türbün kısımının ön tarafında çok daha büyükleri sürü halinde dolaşıyorlar.Lezzetli bir balıktır.

selamlar

discus 18-09-2007 14:08

murat hocam balıklar tebrik ötesindede hani manzara hani konu anlatım.yav bunlar ne yedi ne içti sudan gelirken şıpırtısı nasıldı kaçı kaçtı kaçı kaldı demi yavvv.şimdiden teşekkürler anlatım için bekliyoruz:D :D :helal:

ykmk 18-09-2007 16:36

Alıntı:

baturhan tafarından gönderildi
Yunuscan bu balığın yerel adını biliyorum ben,bu konuda foruma bilen varmı diye sormuştum,sağolsun Muvaffak abi yardımcı oldu,ırak sazanı şabuut diye geçiyormuş yanlış hatırlamıyorsam.Barajda çok daha büyükleri var,olurda baraja geziye gelen olursa,baraj beton bloğunun türbün kısımının ön tarafında çok daha büyükleri sürü halinde dolaşıyorlar.Lezzetli bir balıktır.

selamlar

Açıklama için çok teşekkür ederim Murat abi.Sağolasın.
İnşallah o iriler rastgelir oltana abi.:)Saygılarımla....

ünalmusa 18-09-2007 21:37

abı gec dalganı mukemmel av yapmıssın tuttugun en kucuk balık elındekıler kadar olsun

baturhan 18-09-2007 22:49

Arkadaşlar ben tutmuş olmayı çok isterdim , sadece sizlere Atatürk barajında fazlasıyla bulunan şabut denen balığı yakından göstermek için çektirdiğim resim.
resimleri beğendiğinizden dolayı ben tutmuş kadar sevindim,kalın sağlıcakla.

kısmetiniz bol olsun..

sazancı 24-09-2007 10:41

Hocam tebrik ederim çok iyi yalnız bu Şabut konusunda hiç bir şey bilmiyorum biraz açabilirmisiniz yani tadı nasıl neyle yakalanır ne yer ne içer.

Saat 23:17.