RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   ANILAR (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=8)
-   -   eskı bır balık avı anım (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9966)

Ege Demirağ 05-11-2011 12:08

eskı bır balık avı anım

Yer:eskı foca hayırsız ada tekneden
Saat:sabah 7
Olta takımları:hatırladıgım kadarıyla 2 kosteklı yemlı takım
Yem:sulunez ve mamun
Tarıh:24.09.10

Oncelıkle o zaman foruma kayıtlı olmadıgım ıcın foto cekme geregı duymadım ama keske cekseymısım.sabah heycandan oluyordum nerdeyse hıc uyumamıstım cunku ılk tekne avım olacaktı.saat 5ı. Gosterınce esyaları arabaya yukleyıp tenenın sahıbıne dogru yola cıktık.hazırlıklar falan saat tam7 de. Meradaydık gıttıgımızde etrafımızda 4tane kadar tekne vardı.hemen oltaları ındırdık.hıc tık yok bır ara babam cok buyuk bır vurus aldıgını soyledı.tabı bende o esnada ısparozları cekıyordum.ama sonra balık kesıldı ardından babam 35 cm cıvarında bır mercan aldı bende bırsey yakalayamıyordum.ya ısparoz ya da kupes sonra banada guzel bır karagoz geldı sonra balık kestı bızde merayı degıstırdık gıttık ıncır adasının arkasına orda bol bol karagoz cektık arada sırada yesıl ızmarıtler gelıyordu.bır ara tekne sahıbı bır kaba lıdakı cektı ama sargozlardan eser yoktu oysakı cupradan cok sargoz yakalamak ıstıyordum zaten ogun cuprada yakalayamadım.anladıgınız karısık bır av oldu farklı meralarda avlandıgımızdan dolayı .gunu sonunda 7-8 tane karagoz 1tane kabalıdakı 15 e yakınkupes 5 e yakın ısparoz ve kupesler kadar yesıl ızmarıtlerden yakaladık. Donuste sırtı cektık ama hıc bırsey gelmedı. Cok guzel bıavdı resmlerını cekmemıstık cunku aynı gun yedık . Gunun rekor balıgı
40 cm hatta daha da buyuk bır kupestı onuda ben yakaladım acemı sansı

Ege Demirağ 05-11-2011 12:12

Haaa soylemeyı unuttum gunu sonunda babamın tuttugu mercan dahıl 2 tane daha mercan tuttuk ama onlar babamın tuttugu kadar buyuk degıldı. :D

Murat ÇAKMAKÇI 05-11-2011 19:34

Ege paylaşım için teşekkürler:helal:

kaptankarabulut 05-11-2011 20:22

Ege bu güzel anlatımın için çok teşekkürler.O kadar güzel anlatmışsın ki sanki ben de seninle birlikte avlanmış gibi oldum.Umuyorum bundan sonraki avlarını resimleyip bizlerle paylaşırsın.

Ege Demirağ 05-11-2011 20:44

Sagolun inşallah balığa cıkacak zamn olursa 2 haftadırda foçaya gidemiyorum bu bayram gidince levreklere elimi öptürteceğim sonrada ızgara yapıp yiyeceğim tabi oltama gelirse :D sagolun ogün hayatımdaki en iyi av günü olmuştu karışık bir av oldu karagözler izmaritler mercan :D

EAKSOY 05-11-2011 20:46

Daha güzel avlar yaparsın tekne ile cıkmaya devam et ;)

Ege Demirağ 05-11-2011 20:46

Kısmet olursa sizlerlede balığa cıkmak isterim tabi biz önce bir teknemizi alalım :D

Ege Demirağ 05-11-2011 20:50

Sağol ersoy abi :D bu bayram foçada olacağım cok buyuk ihtimalle eski foçada olan olursa ben kıyıdan zoka ile avlanmaya calışacagım isteyen katılabilir. 0 5554 596 93 80

Saat 11:15.