RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   AT-ÇEK (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=63)
-   -   at çek için makina??? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2316)

ilhanmania 27-01-2007 22:33

at çek için makina???

arkadaslar at çekte kullabılecegım alba marka bır makına almayı dusunuyorum...tavsiyeni ne olur?? cok hafıf olmak zorunda degıl cunku aynı zamanda normal avlarımdada kullanıcam...tavsiyelerinizi bekliyorum...

katiti 28-01-2007 17:50

Çağdaş öncelikle at-çek makineni ayrı düşünüp hafif almanı tavsiye ederim, çünkü bir süre sonra çok yoruyor seni. Tabii kamışı da ona göre hafif seçeceksin.

Makineye gelince öncelikle bu iş için ayırdığın bütçe önemli, ona göre bir makine bakman gerek. Ben at-çekte Shimano Hyperloop 2000 RK kullanıyorum, oldukça güzel bir makine. Grafit malzemeden ve çok hafif. Bunu alırken bir de Remixon'un bir modelini beğenmiştim ama şu anda tam olarak hatırlamıyorum...

ilhanmania 28-01-2007 20:28

butce olarak 80m cıvarı olabılır...albalar hakkında ne dusunuosun???

hastem07 29-01-2007 01:44

Alba

Alba RR 50 ve 60 tavsiye ucuz olarak tavsiyem ucuz olarak istiyorsanız kk 50 ve 60 ı tavsiye ederim.

hastem07 29-01-2007 01:48

80 milyon altı shimono marka makina bulursanız almayın zira çin malıdır bu yüzden at çekde kullanabileceğiniz marka yedek parçası bol bulunan alba olmalıdır vede RR ne KK Serisi 50 ve 60 ı öneririm.

katiti 29-01-2007 11:23

Çağdaş Alba'nın o makinelerini incelemediğim için bir yorum yapmam. O fiyatlara oldukça güzel makineler bulabilirsin bence. Gidip malzemecileri gez derim. At-çek için alacağın makinenin:

1. Devir sayısının yüksek olmasına,
2. Hafif olmasına,
3. Dişli sayısının yüksek olmasına,
4. Anında duruş rulmanının çalışmasına,
5. Misina kapasitesine (çok büyük bir makineye gerek yok),
6. Makinenin sağlamlığı hakkında eline aldığın zaman oluşan kanıya

bak ve öyle karar ver derim. Yerli üretim Alba mı Çin üretimi Shimano mu dersen kişisel tercihim Shimano olur. Ama her insanın tercihleri farklıdır tabii. Şimdiden alacağın makineyi güle güle kullan...

balıkcı 29-01-2007 11:39

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi
Çağdaş Alba'nın o makinelerini incelemediğim için bir yorum yapmam. O fiyatlara oldukça güzel makineler bulabilirsin bence. Gidip malzemecileri gez derim. At-çek için alacağın makinenin:

1. Devir sayısının yüksek olmasına,
2. Hafif olmasına,
3. Dişli sayısının yüksek olmasına,
4. Anında duruş rulmanının çalışmasına,
5. Misina kapasitesine (çok büyük bir makineye gerek yok),
6. Makinenin sağlamlığı hakkında eline aldığın zaman oluşan kanıya

bak ve öyle karar ver derim. Yerli üretim Alba mı Çin üretimi Shimano mu dersen kişisel tercihim Shimano olur. Ama her insanın tercihleri farklıdır tabii. Şimdiden alacağın makineyi güle güle kullan...

Mert sen bu işi biliyorsun,anlaşılan dahada genişleteceksin bilgilerini,tebrik ederim kardeşim....

HALDUN YALIMLI 29-01-2007 12:19

Mert senin beğendiğin makine REMIXON CHARISMA CH serisiydi. Bendeki CH 35'miydi CH 40'mıydı hatırlamıyorum. Fiyat olarakta çok uygun, sanırım 20 ytl civarında. Kullanımı hafif olduğu için yormuyor, özelliklerini biliyorum 3 bilyalı devri 1:5,1 sayesinde çok seri.
Bu makineyi yine REMIXON DOUBLE BLACK serisi 2 parça kamış ile kullanıyoum. İkiside aynı marka olmasının yanı sıra ksusursuz bir performansa sahip. Tencere kapak olayı. RASTGELSİN.

katiti 29-01-2007 12:19

Alıntı:

balıkcı tafarından gönderildi
Mert sen bu işi biliyorsun,anlaşılan dahada genişleteceksin bilgilerini,tebrik ederim kardeşim....

Estağfurullah abi, sizlerden aldığımız bilgileri satıyoruz işte biraz :). Daha öğrenecek çoooook şeyim var...

katiti 29-01-2007 12:21

Alıntı:

HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Mert senin beğendiğin makine REMIXON CHARISMA CH serisiydi. Bendeki CH 35'miydi CH 40'mıydı hatırlamıyorum. Fiyat olarakta çok uygun, sanırım 20 ytl civarında. Kullanımı hafif olduğu için yormuyor, özelliklerini biliyorum 3 bilyalı devri 1:5,1 sayesinde çok seri.
Bu makineyi yine REMIXON DOUBLE BLACK serisi 2 parça kamış ile kullanıyoum. İkiside aynı marka olmasının yanı sıra ksusursuz bir performansa sahip. Tencere kapak olayı. RASTGELSİN.

Kardeşim çok yaşa, ben hatırlayamamıştım gerçekten... Evet bu da güzel ve o fiyata gayet alınabilir bir makine. Aynı kamışı ben de kullanıyorum, onu da tavsiye edebilirim...

Saat 17:22.