RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   Aynalı bunlar Aynalıııı (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11885)

ustam18 16-09-2012 13:56

Aynalı bunlar Aynalıııı

Dün sabah saat 04:00 de arkadaşımla buluşup yola çıktık.önce açık fırın aradık hem bizim hem balıkların yiyeceğini temin etmemiz lazımdı.Çankırı merkez de bir iki açık fırın bulduk ama ekmekler daha çıkmamıştı.Fazla oyalanmadan yola çıktık.Ilgaz ilçemize girdik fırından sıcak ekmek alarak yolumuza devam ettik.hava daha karanlık ama düşündüğümden daha ılıman bir hava vardı.dağ yolunda yanımdaki arkadaşın "Abi dur" demesiyle acil frenle durdum.yol kenarında bir kaç mantar görmüş onları almak için beni durdurmuş.yol kenarından çay demlemek için kuru odun topladık arabanın arkasına istifledik.
Otalarımızı atacağımız gölete geldiğimizde saat 05:50 olmuş hava yavaş yavaş ışımaya başlamıştı.hemen hazırladığımız 4 er adet oltalarımızı suyla buluşturduk.değişik yemlerle donattığımız oltalarımızdan ekmeğin içini taktıklarımıza ilk vuruşları aldık.daha semaverde çayımız ısınmadan 2 aynalı sazan yakalamış keyfimiz yerine gelmişti.çayımızı yudumladıktan sonra oltalarımızı sadece ekmeğin içini kullanarak yemledik.saat 10 gibi gölet bayram yerine dönmüştü.gelen giden suya taş atanlardan balık ürktü,vuruşlar kesildi.aralıklarla 3.4. 5. sazanlarımızı yakaladıköğlen sonu saat 16:00 gibi havanın serinlemesi ile piknikciler yavaş yavaş gitmeye başladılar.6 ve 7 sazanlarımızı da yakadık.8. yi yakaladıktan sonra (kişi başı 4 er tane götürelim bari dedik) gitmeye karar verdik.hava yavaş yavaş kararmaya başladığında oltanın biri nerdeyse gölete düşecek gibi çekilmeye başladı.epey yorduktan sonra kıyıya aldığımız balık bir kambur sazandı.kayda değer 8 sazan 4 er adet bölüşülerek dönüşe geçtik.evlerimize geldiğimizde saat 21 olmuştu.
Güzel bir av günüydü.yakalanan limit altı balıklar anında suya iade edilmişti.akşama kadar semaverimiz hiç sönmemiş,oltalarımızın zilleri hiç susmamıştı.Şimdilik evde telefonla çekilmiş resimi koyuyorum.av yerinde çekilen resimler arkadaşın fotoğraf makinasında kaldığı için daha sonra foruma ekleyeceğim.
Avlarınız bereketli olsun.Rastgele.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

night fisher 16-09-2012 14:45

Tebrikler,kızılırmakta durum nedir, o konudada paylaşımlarınızı bekliyorum,RASTGELSİN.

ustam18 16-09-2012 15:12

Kızılırmağa 1-1,5 aydır gitmiyorum ama bu gün orada olan arkadaşlardan öğrendiğime göre su seviyesi yüksekmiş,çok miktarda çöl çöp geldiği için atılan oltalar yerinde duramıyormuş.velhasıl balık yakalamaya elverişli değilmiş.Rastgele.

withoutme 17-09-2012 19:33

kızılırmakta gerçekten su çok yüksek 2 pazar dır üst üste gidiyorum ama attığımız oltayı kıyıya sürüklemesi saniyeler sürüyo bu sezon boş geçecek gibi :)

MAVİ FENER 17-09-2012 23:38

Hayrettin Ustam;
Rapor ve resimlerin için çok teşekkür ederim...Elinize sağlık.....iyi günler, bol güneşler

ustam18 17-09-2012 23:41

Alıntı:

MAVİ FENER tafarından gönderildi (Mesaj 127144)
Hayrettin Ustam;
Rapor ve resimlerin için çok teşekkür ederim...Elinize sağlık.....iyi günler, bol güneşler

Teşekkürler kaptanım.Daha irileri ve daha çokları sizlerin olsun.

Saat 15:29.