RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Amatör Balık Avı nedir nasıl yapılır? (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1552)

levrek 18-08-2006 12:18

Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ

1 Eklenti(ler)
Akdenİz De Avlanma Mevsİmlerİ

hastem07 29-01-2007 01:31

Akdenizde Balık avı

Eğer akdenizdeki balık avı takvimi egede izmir karşıyakalı bir arkadaşa emanet ise bu ülkede bir antalyalı olarak vay halimize derim ben ancak.

hastem07 29-01-2007 01:34

vede bırakında akdenizliler olarak

Ne kadar ilgisiz ve bu konuda görgüsüz olduğumuz sizin ilginizle ortaya çıkmasın.Lütfen emek vermeyin bu konuda vermeyinki biz akdenizliler olarak utanmayalım.Saygılarımla.

hastem07 29-01-2007 01:39

Vede artı nacizane bir fikir olarak

Akdenizde turna diye bir balık vardırki herkes tutar mevsiminde ve o balığı bu takvime koymamakla büyük bir hata yapmışsınız akdenizli bir kıyı balıkçısı olarak sizden ricam onuda bu takvime almanız.Saygılarımla.

aganta borina borinata 29-01-2007 10:58

hastem07...yazdıklarınız için aslında söylenecek çok şey var...konuya cevap yazarken gösterdiğiniz heyecanın dozunu kontrol ederseniz ne demek istediğimi anlayacaksınız...

aramıza hoşgeldiniz...kontrol panelinizdeki imza kısmını lütfen doldurunuz...

rastgelsin...

varior 29-01-2007 15:53

Erol abi paylaşım için teşekkür ederim.. Ben Akdenizli olarak hiç utanmadım, bilgi paylaşıldıkça güzeldir.. Elinize sağlık.. :)

levrek 29-01-2007 23:04

Sevgili arkadaşlar,öğrenmenin yaşı yoktur,Savaş ında dediği gibi bilgi paylaşıldıkça güzeldir.Liste de olmayan balık türleri veya zamanlara ilave edilecek birşeyler var ise bunları öğrenmekten mutluluk duyarız,sevgilerimle

gerence 08-02-2007 00:52

Sevgili Akdenizli arkadaşlar;

Bizim buralarda da olan TURNA balığının av şeklini bana da tarif ederseniz memnun olurum. Yöntemleriniz, tekne, yem çeşiti, olta takımı, zaman vs gibi konularda tüyo veriniz,merak etmeyin gelip sizin oralardaki balıkları tutmam..))

turna 08-02-2007 20:39

gerence armıza hoş gelmişsin,imza ayarlarında kendini tanıtırsan çok iyi edersin.

gerence 09-02-2007 00:35

Teşekkür ederim, umarım becermişimdir...

Evet ; ben de yıllarca Maden, Karareis,Büyük ve Küçük Mercan boğazları, Gerence,Ildırı, Koni(eşek) Adası, Toprak ada, gemi suyu, Alaçatı açık deniz, Tursite gibi bölgelerde avlandım...50 yıldır Çeşme yarımadasında yaz geçiririm, şimdilerde 5-6 ay gibi bir süre yaz tatili yapıyorum:D Teknemi satıp uzun seneler karadan hasretle denize baktım ! 12 yıl sonra tekrar süratli bir balıkçı teknesiyle denize dönmek için start verdim...Ancak görüyorum ki sistemler, takımlar ve yöntemler de çok değişmiş...:( Yenilemeye çalışıyorum kendimi... Veee ;umarım bıraktığım yerlerde duruyordur o balıklar:D :)
Kateti ve dip sürütmesi yaparım genelde... Turna, yani baracuda avına bayılırım...
Kendime has avlanırım...Ancak herkesi dinler ,işime yarayanları da mutlaka denerim... Büyük ve uğraştırıcı balık yakalarsam ,adrenalini ile bir sezonu idare edebilirim;) ...:D
Çok iddialı değilim, ama boş dönmeyi de sevmem...;)
Böyle bir sitede sizleri okumak ta bir başka keyif... Bir süre ara vermeyi düşündüğüm zamanlar da böyle bir site olsa , ki internet olmadığından olası değildi böyle bir şey ; denize ve balıkçılığa kesin olarak ara vermezdim...
Sizlerle mutluyum dostlar... ŞANSINIZ BOL, BALIĞINIZ ÇOK,YOLUNUZ AÇIK OLSUN :)

Saat 03:21.