RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TATLI SU AVI (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   29-11-2007 Sazan Ve Alabalik Avi (nostalji 5) (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4390)

C@feran 01-02-2008 23:02

29-11-2007 Sazan Ve Alabalik Avi (nostalji 5)

Yem : Sazanlar için özel hamur

Takım : Çeşitli ebatlarda meps, dip oltası için 50 ve 75 gr. kurşun ve muhtelif iğneler...

Sabah 05:00 civarı Ankara’dan ayrıldık. Yol üzerinde bir çorba molasından sonra, 07:30 civarı avlağımıza ulaştık. Hava çok soğuktu ve kayaların üzerinde ince bir buz tabakası vardı.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Ben at-çekle uğraşırken,oltaya vuran 1.2 kg’lık aynalı sazana, Kerem yetişti ve çekti… :D

Kerem’in kaçırdığı bir alabalık vardı ki, evlere şenlik… Daha önce hiç o kadar büyük bir alabalık görmemiştim. Kenara atmaya çalışırken misinayı kopardı ve kayaların arasına girdi. Yarım saat uğraşmamıza rağmen, kendisinden bir daha haber alamadık. :D

Arada vuran ufak kadifeler aynen suya iade edildi. Aşağıda iki kadife arkadaşın, bırakılmadan önce, oltanın ucundaki dansını görüyorsunuz

hasan06 20-02-2008 10:39

gerçekten güzel bir av olmuş. yer neresi mahsuru yoksa.

polmurat 05-03-2008 08:53

Harika Cafer çokkk güzel balıklar parıl parıl.Abi orasını bende merak ettim neresi.Göle benziyor görüntülerden ama alabalıklar gölde pek olmaz bildiğim kadarıyla soğuk akan sularda oluyor.Aydınlatırsan sevinirim.Yanlış anlama pek bildiğimden değil sadece duyduklarım bunlar.Pek Anlamam alabalıktan.Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp derlermiş.Afiyet olsun devamı gelir İnşallah.

sokrates 05-03-2008 09:11

Güzel paylaşımınız için teşeşkkürler.:helal:

C@feran 05-03-2008 15:16

Alıntı:

polmurat tafarından gönderildi (Mesaj 49232)
Harika Cafer çokkk güzel balıklar parıl parıl.Abi orasını bende merak ettim neresi.Göle benziyor görüntülerden ama alabalıklar gölde pek olmaz bildiğim kadarıyla soğuk akan sularda oluyor.Aydınlatırsan sevinirim.Yanlış anlama pek bildiğimden değil sadece duyduklarım bunlar.Pek Anlamam alabalıktan.Bilmemek ayıp değil sormamak ayıp derlermiş.Afiyet olsun devamı gelir İnşallah.

Sevgili murat evet alabalık soğuğu sever ve akııntılı olan yerlerde yaşar.BU alabalıklar yetiştirme çifliğinden kaçan balıklar.tuttuğumuz yerde baraj.Sirkülere göre yetiştirme alabalıklarının yaz kış avlanması serbest.;)

C@feran 05-03-2008 15:20

Alıntı:

mufi tafarından gönderildi (Mesaj 49248)
teşekkürler Cafer kardeşim.. orası neresi ???bilgi verirsen Ankara civarı öğrenmiş olur

Sevgili muvaffak abi bilirsin ki tatlısu balıklarının avlaklarını genelde kimse paylaşmaz.Bu bencillikten değil.İnternet aleminde art niyetli insanlarca okunarak oraya ağ atılması korkusudur.Bu verimli barajın yerini izninizle söylemekten sakınıyorum.Umarım anlayış gösterirsiniz;) RASTGELE diyorum;)

sokrates 05-03-2008 16:21

Alıntı:

C@feran tafarından gönderildi (Mesaj 49252)
Sevgili muvaffak abi bilirsin ki tatlısu balıklarının avlaklarını genelde kimse paylaşmaz.Bu bencillikten değil.İnternet aleminde art niyetli insanlarca okunarak oraya ağ atılması korkusudur.Bu verimli barajın yerini izninizle söylemekten sakınıyorum.Umarım anlayış gösterirsiniz;) RASTGELE diyorum;)

Evet Cafer bu konuda katılıyorum sana sonuçte internet ortamı kötü amaçlı kişilerin yıkım yapmasına izin vermemeliyiz bu tür avlara gönül verenlerle özel mesaj veya msn den görüşme yapılıp avlak haritası verilebilir.;)

hakan25 05-03-2008 20:30

eline sağlık cafer afiyet olsun

C@feran 05-03-2008 20:36

Alıntı:

hakan25 tafarından gönderildi (Mesaj 49268)
eline sağlık cafer afiyet olsun

Teşekkürler Hakan abi.Sizlerinde en kötü günleri böyle olsun.Her zaman rastgelsin!!!;)

Hasan BALIKÇI 05-03-2008 20:40

Alıntı:

C@feran tafarından gönderildi (Mesaj 49252)

tebrik ediyorum :helal::helal::helal::helal:

seni kutluyorum kardeşim sahip çıkmamız için ya özelden yada ağızdan paylaşmak en doğrusu.ben sana katılıyorum kardeşim

saygılar sevgiler

Saat 00:18.