RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=90)
-   -   Salyangoz güzel bir yem olabilir (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=7179)

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 11:48

Salyangoz güzel bir yem olabilir

Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.

selimozdemir52 07-03-2010 12:04

salyangozla tatlı sudamı avlandın denizdemi avlandın arkadaşım

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 12:21

Alıntı:

selimozdemir52 tafarından gönderildi (Mesaj 75782)
salyangozla tatlı sudamı avlandın denizdemi avlandın arkadaşım

Denizde kullandım Selim abi.

Murat ADAK 07-03-2010 12:26

Abdurrahman kardeşim ilkdefa duydum ama denemekte faydavar.
Paylaşım için teşekkürler.

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 12:42

Alıntı:

Murat ADAK tafarından gönderildi (Mesaj 75790)
Abdurrahman kardeşim ilkdefa duydum ama denemekte faydavar.
Paylaşım için teşekkürler.

sanırım Güvercinlikdeki balıklar salyangozu çok sevdiler:D,tek sorun yumuşak olduğu için iğneden çabuk alıyorlar.Deneme fırsatı bulursan yorumlarını ve gözlemlerini bekliyorun Murat kardeşim.

Mehmet BODUROĞLU 07-03-2010 13:09

Alıntı:

BALIKÇIHOROZ tafarından gönderildi (Mesaj 75779)
Merhaba sevgili dostlar,arkadaşlar ve değerli büyüklerim.Sizlere salyangoz hakkında kısa bir bilgi vermek ve bir soru sormak istiyorum. Geçen hafta balığa giderken denemek amacıyla mahalleden toplamış olduğum kabuklu salyangozları da yanımda götürdüm. Kabuğunu kırarak içinden çıkardığım salyangozu iğneye takıp suya indirdiğimde balıklar tarafından hemencecik yendiğine şahit oldum,belli ki balıklar salyangozu çok sevdiler ama son derece yumuşak olan bu canlıyı iğneden kolayca alıyorlar. Bu salyangozları kaynatarak biraz olsun sertleştirmek iyi fikir olabilir diye düşünüyorum. Sizlere sorum kaynatmak iyi çözüm olabilir mi yoksa başka bir yöntem varmıdır. Şimdiden herkese teşekkürler.

Abdurrahman kardeş
Topla, kaynat olacakmı olmayacakmı uğraş.
Yani bilmiyorum ama sen bilirsin, şahsi fikrim uğraşma boşuna. Al sülünezi devam yola :D
Ayrıca balıka gitmişken birkaç da foto ekleseydin şuraya da gözümüz gönlümüz bayram etseydi :)

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 13:26

Alıntı:

Mehmet BODUROĞLU tafarından gönderildi (Mesaj 75792)
Abdurrahman kardeş
Topla, kaynat olacakmı olmayacakmı uğraş.
Yani bilmiyorum ama sen bilirsin, şahsi fikrim uğraşma boşuna. Al sülünezi devam yola :D
Ayrıca balıka gitmişken birkaç da foto ekleseydin şuraya da gözümüz gönlümüz bayram etseydi :)

Genelde yem işini Milastan hallediyoruz,yemciden mamun ve çimçimden başka seçeneğimiz olmuyor ve her zaman güzel yem bulamayabiliyoruz:( bu yüzden değişik arayışlar içindeyim Mehmet kardeşim:),yoksa zahmetli iş benim uğraşmam.Fototoğraf işine gelince çok uğraştım ama bir türlü yükleyemedim ama bu işi en kısa zamanda çözücem tabi:D

Kamil ESEN 07-03-2010 14:28

Abdurrahman kardeşim gerçekten emek verip fikirler ürettiğin için seni canı gönülden tebrik ederim.Ben de yemim kalmadığında deniz kenarından topladığım salyengozlarla avlanmıştım.Fakat o salyangozların en geniş kısımları sertti.Azar azar da olsa 3-4 tanesinden bir iğneye takıp güzel karagözler yakalamıştık.Ama karadan tutup hiç denemedim.

BALIKÇIHOROZ 07-03-2010 17:43

Alıntı:

Kamil ESEN tafarından gönderildi (Mesaj 75797)
Abdurrahman kardeşim gerçekten emek verip fikirler ürettiğin için seni canı gönülden tebrik ederim.Ben de yemim kalmadığında deniz kenarından topladığım salyengozlarla avlanmıştım.Fakat o salyangozların en geniş kısımları sertti.Azar azar da olsa 3-4 tanesinden bir iğneye takıp güzel karagözler yakalamıştık.Ama karadan tutup hiç denemedim.

değerli yorumlarınız ve katkılarınız için teşekkür ederim Kamil abi:)

es3838 08-03-2010 11:10

böyle fikirler bizler için kesinlikle değişik seçenek ve deneyimler olacaktır..tesekkürler

Saat 06:22.