RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI KARADAN (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=2)
-   -   Bıktım bu isparozdan. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11719)

umutdeu 06-08-2012 11:07

Bıktım bu isparozdan.

Selamlar abiler.Kıyıdan nereye gidersem gideyim (çeşme,mordoğan,inciraltı vs.) hep ısparoz gibi lezzetini sevmediğim balıkları alıyorum.Yem olarak boru kurdu,sülünez atıyorum.Geçenlerde madya denedim,küçük balıklar kenarlarından kırpmışlar hep, ama onu alabilecek 1 tane bile balık vurmadı.Ben nerde yanlış yapıyorum sizce?
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

umutdeu 06-08-2012 11:12

Genelde 2'li veya 3'lü takım yapıyorum.0,35 misina ve 2 yada 3 numara iğneler kullanıyorum.
Elimde şuanda olan iğneler bunlar.Pek net çekemedim ama herhalde anlaşılıyordur az-çok.Biraz büyük balığa kavuşmak için değişime iğnelerden mi başlamam gerekiyor acaba?
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

hakeden 06-08-2012 13:26

Ustalarımız daha net cevap verecektir ama iğneleri biraz daha büyük tutarsan bu sorunu (tabi sorun ise) aşabilirsin diye düşünüyorum.

rapalaci 06-08-2012 13:53

Boru kurdunu sadece gece kullan. Madyayı bütün tak, iç organlarını bile kesmeden, 2 numara 496 kullan. sülünezi hiç kullanma. kullanırsan hep isparoz gelir :)

dogukan1997 06-08-2012 18:50

Ben konakta 5 seneyi geçkin avlanıyordum ancak şuan fazla gitmiyorum gitsemde keyfe gidiyorum sana tavsiyem 1 numara kullan mustad 496/1 numara ii olur boru kurdu takarsın akşam sabaha karşı alırsan alırsın balıgı en geç sabah 6ya kadar sağlam balık yapar havaya da bağlı ama sabah en geç 6ya kadar takılmanı tavsiye ederim ondan sonrası boş vakit geçirirsin ... Benden bu kadar yem boru kurdu kullan sülinez madya daha alma madya için başlığın büyük olması lazım ki yutabilsin küçük balıklar tifter öle kalır yemin rastgele .Birde böyle dene tavsiyem.

paşalı 06-08-2012 19:47

Eğer madya kullanırsan sabretmen gerekiyor küçük balıklar etrafını yese bile çupra varsa iğnede kalan yüzüğe bile atlar sana tavsiyem bir veya iki numara iğneye iri bir madya tak ve at onu unut başka bir takımla sülünes boru kurdu çalış.

umutdeu 06-08-2012 23:55

Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler.Kısmetse deneyeceğim tüm önerileri.

MAVİ FENER 07-08-2012 00:03

Alıntı:

dogukan1997 tafarından gönderildi (Mesaj 125989)
Ben konakta 5 seneyi geçkin avlanıyordum ancak şuan fazla gitmiyorum gitsemde keyfe gidiyorum sana tavsiyem 1 numara kullan mustad 496/1 numara ii olur boru kurdu takarsın akşam sabaha karşı alırsan alırsın balıgı en geç sabah 6ya kadar sağlam balık yapar havaya da bağlı ama sabah en geç 6ya kadar takılmanı tavsiye ederim ondan sonrası boş vakit geçirirsin ... Benden bu kadar yem boru kurdu kullan sülinez madya daha alma madya için başlığın büyük olması lazım ki yutabilsin küçük balıklar tifter öle kalır yemin rastgele .Birde böyle dene tavsiyem.

Aynen katılıyorum....çok doğru söylüyorsun doğukan...

kaptankarabulut 08-08-2012 11:34

Umut kardeşim,Doğukan ve diğer arkadaşlarımız gerekli önerilerde bulunmuşlar.Benim nacizane tavsiyem kıyı için olmaz.Fakat ben balığa gittiğimde balık tutmak istiyorum diyorsan tekneyle çıkmanı öneririm...

dogukan1997 08-08-2012 19:20

Alıntı:

kaptankarabulut tafarından gönderildi (Mesaj 126025)
Umut kardeşim,Doğukan ve diğer arkadaşlarımız gerekli önerilerde bulunmuşlar.Benim nacizane tavsiyem kıyı için olmaz.Fakat ben balığa gittiğimde balık tutmak istiyorum diyorsan tekneyle çıkmanı öneririm...

Kaptanımın dediği çok doğru eğer balık tutacam ve kalite istersen tekne nacizane bir fikir he keyfine deniz havası almak için dersen kıyı tercihim . Eğer istersen bir ara beraberde çıkabiliriz .

Saat 23:18.