RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tanışma (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Aliağa da karadan balık avlamak (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5242)

Body 06-10-2008 15:59

Aliağa da karadan balık avlamak

Herkese merhabalar,
Aliağa ya yeni taşındık ve burada karadan balık avlamakta ki tecrübemi geliştirmek istiyorum.İnanın hiç tecrübem yok,evimiz yalı mahallesinde önümüzde sahil restoran var, bir çok defa çıkıp balık avladım ama hem becerili olamıyorum hemde bu forumlarda anlatılanlar kadar güzel bir av yapamadım,
yeni taşındığımız için arkadaş çevremde yok,ricam hangi saatlerde,nerede ne avlıyabilirim. Yardımcı olabilecek arkadaşlardan bilgilerini paylaşmalarını rica ediyorum en içten saygılarımla,
Herkese rast gele

er35han 06-10-2008 16:57

aramıza hoşgeldin arkadaşım.öncelikle imza ayarlarını yaparsan sana nasıl hitap edeceğimiz konusunda problem yaşamayız. aliağa da kıyıdan av yapacağın birçok yer var,ve dahada güzeli çok çeşit balık var(bende genelde oralarda avlanırım). ama av noktasından ziyade,nasıl avlanacağınla ilgili bilgi almak için öncelikle forumumuzun ''amatör balık avı genel bilgiler'' başlığı altındaki konuları okumanı tavsiye ederim. bol şans,rastgelsin..

Body 08-10-2008 11:39

İlgine cok tesekkurlerrr

kıral kaptan 08-10-2008 18:56

aramıza hoş geldiniz

Body 09-10-2008 07:32

Burada olmaktan mutluyum , kendimi ilkokul ogrencisi gibi hissediyorum.
İlk tasindigimiz hafta baliga ciktigimizda gece ruyalarimda balik gordum surekli :) ben cok acemiyim :) esim benden daha sansli balik yakalamak konusunda onu gecmek gerekli

araniza katildigim icin kisa surede yol alacagim ,eminim

en icten saygilarimla

er35han 09-10-2008 12:56

ümit bey,gece plajların en sonunda çayağzına yakın olta atarsanız mırmır ve birazda şanslıysanız çupra yakalayabilirsiniz.ekim ayı sonuna kadar kıyı verimli olur.yem olarak boru kurdu kullanın,çupra içinse bulabilirseniz madya.

Body 09-10-2008 14:25

Erhan bey, yem olarak genelde sardalya mecbur kalırsakta yakaladığımız zarganalardan kullanıyoruz.Madya bulmak cok zor burada, ilginiz icin tsk

bulentemre 09-11-2010 13:02

bende yalıda oturyorum sahil bandının sonuna gel su gemilerinin oraya hava karadıktan sonra bu sıralar sübye ve kalamar avlıyoruz ihtiyacın olcak şey kırmızı renkli fosforlu kalamar rapalası rasgelsin

tuncakca 26-12-2010 16:40

Bende Karşıyakada oturuyorum Aliağaya trenle gelip avlanmak istiyorum. Trenle geldikten sonra sahil uzak mı olur bilmiyorum bilenlerden yardım istiyorum Teşekkürler.
Hertürlü oltam mevcut karadan,limandan, iskeleden atabileceğimiz neresi olabilir
Teşekkürler

er35han 27-12-2010 11:41

Alıntı:

tuncakca tafarından gönderildi (Mesaj 98074)
Bende Karşıyakada oturuyorum Aliağaya trenle gelip avlanmak istiyorum. Trenle geldikten sonra sahil uzak mı olur bilmiyorum bilenlerden yardım istiyorum Teşekkürler.
Hertürlü oltam mevcut karadan,limandan, iskeleden atabileceğimiz neresi olabilir
Teşekkürler

tren istasyonu aliağanın bir ucunda,sahil yolu ve plajlar ise diğer ucunda. aynen nergizden alaybeye yürümek gibi olur. anadolu caddesinden geçen bergama,dikili otobüslerine binersen çok daha yakın olur. otobüsten iner yolun karşısından olta atarsın. fakat havalar soğudu,kıyıda iyi balık bulma ihtimalin az bence yaza doğru kıyı avı yap.

Saat 10:03.