RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=64)
-   -   Lütfen yardım ediniz :( (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11989)

Ege Demirağ 21-10-2012 17:18

Lütfen yardım ediniz :(

avlak sorunu yaşıyorum .. yazlığım eski foçayı avucumun içi gibi bilirim nerde av yapacağımı .. ama karşıyaka da bilemiyorum çünkü izmirin içinde körfezde hiç avlanmadım... çiğli ile karşıyaka iskele arasında nerelerde avlanabilirim :) ?? :soru::soru::soru:

MAVİ FENER 21-10-2012 23:51

Ege;
Bu konu ile bilğili arkadaşlarımız sanırım sana detaylı bilği vereeklerdir...

soncet36 22-10-2012 08:04

avlak yeri için bir şey diyemem ama bildiğim şu ege kardeşim. o bölgede avlanma yasağı var. balıklar sağlıklı olmadığı için.

Ege Demirağ 22-10-2012 15:01

Hımmm zevkine yakalayıp bıraksak .. olmazmı .. avlayanları duydum ama tam nereye gideyim bilemedim lidaki çipura çıkıyomuş iskeleden gopez kışında bol kalamar çıkıyomuş :)

soncet36 22-10-2012 15:20

ege kardeşim sana bir soru sormak istiyorum. saatlerce uğraşıp 600- 700 gr bir çipura yakalasan ne yaparsın.
a) geri bırakırım
b) yerim
c) komşuya veririm
d) yanımdakilere veririm

bence sen foçadan vazgeçme. bak bende foça tarafında balık avlayabileceğim yerler arıyorum. bana yardım edersen sevinirim.
sevgiyle, sağlıkla kal.

hus213 22-10-2012 21:12

Çetin kardeşim çok güzel açıklama yapmış İzmir körfezinin neresinde olursa olsun balık yakalamayınız yakalarsanızda geriye bırakınız.Evet çupra balığı gezici balıktır fakat körfeze giripte çabuk olarak çıktığına şahit olan veya bilen varmı.Olmaz buna cevap verecek çıkmaz bu nedenden de körfezden balık yenmez .Ama ne ya<palım yetkililer bu konunun üzerine gerekli hassasiyeti gös-ter-mi-yor-lar.Fazla değil bir ay bu konuya ilgi gösterseler var ya Karşıyaka azmaktan başlayıp Karşıyaka vapur iskelesi ,Bayraklı Liman,Birinci kordon,Konak vapur iskelesi.İnciraltına kadar olan mesafe dediğim gibi bir ay devamlı olarak taransın bakın bakalım hem balık sirkülasyonu değişiyormu,değişmiyormu bu birincisi ikinci olarakda Uzunada,hekim adası urla kemik hastahanesi,körfez.konak ,liman, Bayraklı,Karşıyaka ,bostanlıdan kuş cennetine kadar olan alanında ister trol ister tratalara yasak konarak devamlı denetim altında tutulsun bu sadece bir sene kimse aç kalmaz kimse açlıktanda ölmez.

Ege Demirağ 22-10-2012 21:29

Alıntı:

soncet36 tafarından gönderildi (Mesaj 127855)
ege kardeşim sana bir soru sormak istiyorum. saatlerce uğraşıp 600- 700 gr bir çipura yakalasan ne yaparsın.
a) geri bırakırım
b) yerim
c) komşuya veririm
d) yanımdakilere veririm

bence sen foçadan vazgeçme. bak bende foça tarafında balık avlayabileceğim yerler arıyorum. bana yardım edersen sevinirim.
sevgiyle, sağlıkla kal.

İlk olarak cevabım e) şıkkı olacak fotografını çeker denize uğurlarım .. Eski foçada fenerin orda aynı yerin arkasındaki kumluk koyda .. İngiliz burnu adlı taşlık çipura yuvasının olduğu yerde ..eskifoça-yenifoç yolu arasındaki balık çiftliklerine yakın olan sazlıca plajında avlanabilirsiniz :)

Saat 15:55.