RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   İzmir Ürkmez'de oğlumla antenli mercan avımız (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=12312)

ejder_balikci 25-06-2013 13:29

İzmir Ürkmez'de oğlumla antenli mercan avımız

Slm arkadaşlar. İşlerimin yoğunluğundan dolayı epey bir zamandır denize çıkamıyordum. Teknem yaklaşık 4 yıldır sığacık limanında bağlıydı. Bakım için evin önüne çıkarttım 3 gün gibi bir sürede tüm bakımlarını bitirdim fakat kafa karışık ne yapsam nereye götürsem diye. Arkadaşlarım ürkmezin belirli yerlerinde antenli mercan olduğunu söylediler ne kadar orada barınak yada liman olmasada teknemi oraya götürüp alargaya bağladım. yaklaşık on gün kadar oldu hiç çıkamamıştım ve içimdeki solucanlar hadi kalk gidelim kalk gidelim deyince dün akşam üzeri tüm detaylarıyla malzeme ve yem tedarikleri yapılıp bu sabah saat 5.30 gibi 12 yaşındaki oğlumla beraber 42 metredeki meraya yallah bismillah deyip çapamızı attık. yem olarak sadece sardalye vardı. yaklaşık yirmi dakika sonra 700 gralmık çuprayı aldım. Aradan yarım saat falan geçti geçmedi oğlum baba bi şey geldi aldı kalkmıyo bu saramıyorum demeye başladı çek çek oğlım ahtapottur o dedim yok baba iyi kafa basıyo deyince bi aldım makinayı elinden harbidende alamet bişey geliyo deyince besim oğlum sevinç çığlıkları atmaya başladı ben yakaladım ben yakaladım diye:D Tekneye bi aldıkki elamet bi antenli:) (1.980 gr geldi). İğneyi yutmuş onu çıkartmakla uğraşırken oğlum baba baba senin makina eğildiiiii diye feryaad ediyo yine. Bi yokladım o ondanda büyük:) (Oda 2.150 gram geldi). Yaklaşık beş on metre kadar ben sardıktan sonra ona verdim makinayı dedim al çocuk sen çek bu balığıda. Bi yandan sarıyo bi yandan nara atıyo eee nede olsa ilk büyük balığını cekiyordu. Sabahın dördü gibi o saatlerde kalkmaya alışık olmadığı için teknede neredeyse uyudu uyuyacak olan çokuk birden bire şeytan oluverdi. Gözleri bi sağa bi sola bi bana bi aşşağı gelen balığa bakıyor nasıl büyük bir keyif ve zevk aldığını gördükçe iyiki gelmişsin bugün oğlum dedim içimden. Bi yarım saat daha bekledik pek bi tıkırtı olmayınca havada iyiden iyiye ısınmaya başladığından dolayı hadi oğlum gidelim allah bin bereket versin deyip çapa kaldırıp sahile dönüş yaptık. Balığa çıkacak olan tüm arkadaşlara şimdiden rastgelsin dileklerimi sunar saygılar dilerim.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Anıl ÜNALAN 25-06-2013 15:12

Maşallah 41 kere Mustafa abi. Durdun durdun turnaları gözünden vurdun sende :)
Çok güzel balıklar bunlar çoookk :)
Ağır mangal ateşinde bence yavaş yavaş pişerse bunlar tadından yenmez ;)
Daha iyilerinin yine senle olmasını dilerim sayın abim :)
Her daim rastgelsin..

CEMAKO 25-06-2013 17:30

BÖYLE GÜZEL BİR AVI TEBRİK ETMEMEK AYIP OLUR
CANI GÖNÜLDEN TEBRİK EDERİM :helal:
DAHA BÜYÜKLERİ DE RAST GELSİN İNŞALLAH

Taygun KOCABIYIK 25-06-2013 19:12

Mustafa abim ikiz bunlar :) ayrı kalmaya dayanamayıp aynı anda atlamışlar oltaya.
Tebrikler daha irileri denk gelsin inşallah

turna 25-06-2013 20:03

Ellerinize sağlık, afiyet olsun.

TUĞYAN 26-06-2013 08:08

Mustafa bey güzel av elinize sağlık

ibrahimz35 26-06-2013 11:37

Mustafa,

Uzun bir süredir, senden ses seda çıkmıyordu...Demekki böyle güzel bir av bekliyormuşsun...Acaba oğlanın şansına mı geldi bu güzellikler.

İkinizide kutluyorum, ellerinize sağlık çok güzel bir av olmuş.

Saygılar.

paşalı 26-06-2013 21:45

Mustafa kardeş kutlarım antenli değil birer canavar onlar.Delikanlıyıda ayrıca kutluyorum.Afiyet olsun.

ishak BALLICA 26-06-2013 22:00

Harika bir av güncesi olmuş.Bereketli olsun.:)

soncet36 27-06-2013 07:24

tebrikler... çok güzel antenliler. Allah devamınıda verir inşallah. afiyet olsun...

Saat 12:13.