RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Av dediğin böyle olmalı. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2028)

mercan 08-12-2006 16:39

Av dediğin böyle olmalı.

arkadaşlar yazın derin suda tuttuğumuz balıklardan örnekler geliyor sonra siz karar verin 50 mt de 150 gramlık mercan'mı 450 mt de1 kg lık mercan'mı. balıkları tutan arkadaşım AFACAN BAYRAM kumluca'da av malzemeleri satıyor. Oltadaki balıklar gerçekten 1 seferde çekilmiştir.

ilk resimdeki balığa biz deniz piranası diyoruz ama asıl ismi nedir bilmiyorum.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

i

katiti 08-12-2006 16:52

Maşallah hanosların rengi bile bambaşka. Elbette 1 kg mercan ama bizde o derinlikler yok ne yazık ki, eldeki ile idare ediyoruz artık :(.

Rastgelsin...

Taygun KOCABIYIK 08-12-2006 16:59

Mübarek mercanların gözleri pörtlemiş yukarı çıkarken basınç değişiminden harika harika harika tek kelimeyle biz 80-90 metrede sıkılıyoruz oltayı atıp çekerken sizinki daha kötü ama balıklar o beklemeyi unutturur :)

igmsva 08-12-2006 17:09

hüsnü bunlar ne yaaaaaa süper koluna sağlık iyi pazı yapmışsındır valla.

turna 09-12-2006 18:25

Hüsnü 450 mt çok abartılı olmuş.takımlarıda biraz küçült,çaparimi 8 li takımmı anlayamadım.güzel av olmuş.

mercan 09-12-2006 21:18

Alıntı:

turna tafarından gönderildi
Hüsnü 450 mt çok abartılı olmuş.takımlarıda biraz küçült,çaparimi 8 li takımmı anlayamadım.güzel av olmuş.

Eger denizin derinliklerini gösteren haritan varsa kumluca nın güney batısında sahilden yaklaşık 10 km den sonra derinliğin bir vadi şeklinde 250 mt reden başlıyarak 1500 li metrelere kadar gider. haritayı bulamadım bulunca size gönderirim.O derinlige atılan oltaya 3 iğne takamazsın. mutlaka iğne sayısını çok takmanız gerekir. olta takımlarımız 1000 mt uzunluğunda 100 lük misina veya iptir. oltalarımız da 60 lık misinadandır. kurşunlarımız 400 -600 gram arasındadır.yaklaşık 5-10 dakika arasında kurşun yere değer ve 10-15 dakika civarında da yukarı çekeriz. bazen balık aşağıya o kadar basarki 2 kişi çeker oltayı. yani her sorti yarım saat alır. yem olarak tüm karides kullanırız. en üstteki oltaya grida için kolyoz veya sardalyayı tüm olarak takarız.bazen olta aşağıya inerken orta suda palamut,kolyoz,atlarsa dipten yarısı yenmiş olarak geliyor. SİZCE ABARTIMI MEHMET BEY.

Uzm.Dr.Rastgele 09-12-2006 22:27

Kolay gelsin...

Hüsnü hocam itiraf etmek gerekirse benim çok yabancı olduğum mekanlarda ve şekillerde avlanıyorsunuz.Tekne ile çıktığımdfa yöremin coğrafik özelliğinde olacak 25-30 metre civari derinlikte avlanıyoruz.Çok ender çeşme tarafında 50-60 metre derinlikte avlandığım oluyor.Sizin bulunduğunuz yörenin çoğrafi özelliğinden olsa gerek oldukça derin sular.....Lütfen bilgi ve tecrübeleriniz ile anılar/fotolarınızı bizlerle paylaşmaya devam edin...Ben kendi adıma söylüyorum ki,sizin gibi derin suda avlanananlardan öğreneceğim çok şey var....

mercan 10-12-2006 09:21

ishak hocam öncelikle sağlam bir tekne ve techizat ile ava gitmek gerekir. daha sonra deniz derinliğini gösteren topografik haritalardan faydalanmak lazım. mutlaka sizin oralardada derin yerler vardır. kumluca yapı itibarıyla kayalardan 20 metre 30 metre uzaklaştığın zaman yer yer 80 mt derinlik bile bulunabiliyor.

AFALA 10-12-2006 18:29

Cok güzel balıklar arkadaşım rastgele.........
:deli: :deli: :deli:

Rauf 11-12-2006 06:06

Vayyyy Vayyy ağbi ne onlar öğle yaa tepegöz ve kocagöz mercan var lipsos var dişli mercan var bu ne ceşitlilik yaa bravo.o büyük balık yaprak balığına benziyo ama cok büyük .yanlız bir sorum var o kadar derinliğe o ufak kurşunlamı indiniz 50 metrede tamam ama 150-200 mt bu zor cevabınızı bekliyorum .selamlar arkadaşım.

Saat 01:19.