RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Deneyimler-Anılar ,Avlak Bölgeleri-Haritalar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=64)
-   -   İzmir'de balık avlanabilecek yerler??? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1273)

Troya 11-05-2006 18:02

İzmir'de balık avlanabilecek yerler???

Herkese merhaba...

İzmir ve çevresinde olta ile balık tutulabilecek yerler nereleridir?İnterneti talan ettim ama hiç biryerde bulamadım bu bilgiyi.Yardımcı olabilirseniz çok sewinirim.

katiti 11-05-2006 18:07

Öncelikle hoşgeldiniz. İmza kısmına ad-soyad ve doğum tarihinizi yazarak kendinizi tanıtmanız bir forum kuralıdır.

Sorunuza gelince, bunun cevaı açıkçası bu sayfalara sığmaz. İzmir çevresinde seferihisar'dan dikiliye kadar tüm sahil şeridinde balık tutabileceğiniz pek çok yer mevcut. bu nedenle sorunuzu daha özelleştirerek sorarsanız, daha net bir yanıt alabilirsiniz.

Rastgelsin...

Troya 11-05-2006 18:35

Hoşbulduk.Öncelikle ilginiz için teşekkürler.
O zaman sorumu biraz daraltarak tekrar sorayım.Bu haftasonu Çeşme-Seferihisar-Mordoğan üçlüsünden birini tercih edicez.Buralarda nereye gitmemizi
önerirsiniz.Ya da sizce nereye gidelim? :)

kowaltski 11-05-2006 18:54

Balıklıova verimsiz çıktı:(

Geçen hafta balıklıovaya gittik pek bi verimsizdi. Vurmadı bile desek olcak. Dalan arkadaslar var aşağıda diyorlar ama nedense biz hissedemedik balıkların varlıgını. :soru:

HALDUN YALIMLI 11-05-2006 19:50

Troya ve Kowaltski aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar. Troya Mert kardeşimin dediği gibi İzmir tüm sahil şeridi ile birlikte amatör olta balıkçılığı için bir cennet seçeneklerini belirtmişsin. Benim tercihim Mordoğan ve Çeşme'den yana olur. Seferihisar 2 hafta önce gittiğimizde bizi hüsrana uğrattı. Çeşme'de Alaçatı ve Çiftlikköy taraflarını önerebilirim. Geceden gitme durumunuz söz konusu ise yem olarak sülünez, borukurdu, yengeç, mamun ve sardalya alın. Takımlarınız köstekliden hırsızlıya dip kıbrısından gün doğumunda ekmekle mantarlı kıbrısa ve isparoz ve sardalya ile bırakma yapabilecek takımları yanınıza alın derim ben. RASTGELSİN

Kowaltski Balıklıova tarafında son 2 haftadır kmse balık alamamış çok enteresan bir durum arkadaşlar 2 gün üst üste gitmişler onlarda aynı dertten muzdarip tık dememiş. SAYGILARIMLA

bawaa 11-05-2006 21:06

arkadaşlar öncelikle herkese selam!
Benim gibi yaşamı deniz olan biri için bu siteyi yeni keşfetmiş olmaktan çok utanıyorum!

arkdaşlar denizde büyüdüm ama olta balıkçılığına yeni merak sardım!
yeni başlayan biri olarak rahat balık avlayabileceğim yer olarak bana nereyi tavsiye edersiniz.
şimdiden herkese çok teşekkür.

BARBADOS 11-05-2006 22:01

Selam arkadaşlar bencede balıklıova balıksız hale gelmiş adeta birde çeşmealtına gittik geçen c.tesi kurumuş desek yeri var yada kısmetimiz yoktu nereye gideceğimizi şaşırdık valla trolcülerin kulağı çınlasın diyorum ben dalan bi arkadaş var saatlerce suyun altında kalmış 6-7 kg balık zor almış zıpkınla işimiz zor...

Taygun KOCABIYIK 12-05-2006 01:59

balık popülasyonu yönünde şu sıralar körfez çok iyi durumda karataş sahilini tavsiye edebilirim. Ama balıkları ne kadar sağlıklı orası tartışılır.

Troya 12-05-2006 16:48

Çiftlikköy'e nasıl gideriz???

Alıntı:

HALDUN YALIMLI tafarından gönderildi
Troya ve Kowaltski aramıza hoşgeldiniz arkadaşlar. Troya Mert kardeşimin dediği gibi İzmir tüm sahil şeridi ile birlikte amatör olta balıkçılığı için bir cennet seçeneklerini belirtmişsin. Benim tercihim Mordoğan ve Çeşme'den yana olur. Seferihisar 2 hafta önce gittiğimizde bizi hüsrana uğrattı. Çeşme'de Alaçatı ve Çiftlikköy taraflarını önerebilirim. Geceden gitme durumunuz söz konusu ise yem olarak sülünez, borukurdu, yengeç, mamun ve sardalya alın. Takımlarınız köstekliden hırsızlıya dip kıbrısından gün doğumunda ekmekle mantarlı kıbrısa ve isparoz ve sardalya ile bırakma yapabilecek takımları yanınıza alın derim ben. RASTGELSİN

Kowaltski Balıklıova tarafında son 2 haftadır kmse balık alamamış çok enteresan bir durum arkadaşlar 2 gün üst üste gitmişler onlarda aynı dertten muzdarip tık dememiş. SAYGILARIMLA

Haldun arkadaşım,
Çiftlikköy'ü çok methediyorlar.Fakat tam olarak nereye gideceğiz?Bilmiyoruz.
Tarif etme şansınız var mı??İlk defa gideceğiz de...

HALDUN YALIMLI 12-05-2006 18:45

Değerli Melih kısaca tarif edtmeye çalışayım. Çeşme Limanın solundan Çiftlikköy istikametine devam et FENER BURNUNU dönünce sağ taraftan itibaren dilediğiniz yerede olta atmaya başlayabilirsiniz. Olta atacağınız yerler döküntü ve taşlık siz yedek bedenlerinizide yanınıza almayı ihmal etmeyin. Yanınızda yem çeşit olsun, mamun, boru kurdu, sülünez ve gece avlanacaksanız mutlaka sardalya alın yanınıza derim. gece sardalyalı oltayla Lidaki ve Çupra almaya başlamışlar. Artık güzel balık resimlerini bekliyoruz. RASTGELSİN.

Saat 02:35.