RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Zokalı Takımlar (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=48)
-   -   jig başları... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2646)

aganta borina borinata 21-03-2007 10:30

jig başları...

tatlı su için sezonun başlamasına az kaldı... aşağıda resimlerini eklediklerimin sudak avında (sudak diyorum çünkü diğer avcı balıklar hakkında tecrübem yok) yemi olumlu yönde etkileyeceğini düşünüyorum... piyasada sanırım bunları bulmak zor olsa gerek...en azından burası için öyle... ama yapılması mümkün olan jigler... sezona hazırlık yapmak isteyenler için iyi bi uğraş olacağını sanıyorum...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kolay gelsin...

Güven ÖZYELDAN 21-03-2007 13:02

iyi güzel hoşta kardeşim biz tatlı suya gidemiyoruz ki götürenimiz yok :D

aganta borina borinata 21-03-2007 13:08

Alıntı:

Güven ÖZYELDAN tafarından gönderildi

gözü namazda olmayanın kulağı ezanda olmazmış... :D

anladığım kadarıyla muvaffak abi bu aralar tatlı su araştırması yapıyor...:D

rastgelsin...

Güven ÖZYELDAN 21-03-2007 13:47

muvaffak abi söz verdi hafta sonu toplantımızda.... tabii öncelikle av yasağına bakmak lazım sanırım tatlı suda av yasağı başladığından bahsetmişlerdi tatlı suya giden arkadaşlar..

katiti 21-03-2007 14:45

Bence bunların bir kısmı denizde de iş yapabilir. Sağol Doğan...

turna 27-03-2007 12:04

Doğan bunların yuvarlak kafalı ve renkli vede üzerinde göz olanları piyasada bol var.sıkıntın varsa adres ver Ank.göndereyim.
Mert haklısın bunlar silikon yemlerde denizde de kullanılıyor.

aganta borina borinata 27-03-2007 14:44

Alıntı:

turna tafarından gönderildi
Doğan bunların yuvarlak kafalı ve renkli vede üzerinde göz olanları piyasada bol var.sıkıntın varsa adres ver Ank.göndereyim.
Mert haklısın bunlar silikon yemlerde denizde de kullanılıyor.

mehmet amca yuvarlak başlı olanlar burada da var... resimdeki yuvarlak başlı olandan yok ama... onda yuvarlak kurşunun jig iğnesine eklendiği yer farklı...bundan bulamadım...gerçi diğerleride yok burada...

resimdeki kafalar sanırım silikon yemlerin sudaki hareketlerini olumlu yönde etkiler gibi geldi bana... eğer yukarıdaki resimlerde bulunan kafalardan varsa ve yardımcı olabilirseniz sevinirim... burada amatörler arasında sudak avı sahte yemlerle pek yapılmıyor... bu yüzden bu malzemeleri pek satmıyorlar... satılanlarda belli zaten standart yuvarlak başlılar... bulamazsam kendim yapmayı düşünüyorum... ilginiz için teşekkürler...

rastgelsin...

mufi 27-03-2007 17:30

Alıntı:

Güven ÖZYELDAN tafarından gönderildi

buralarda sudak vardı da biz mi götürmedik:D :D :D kardeş

mufi 27-03-2007 17:36

Sazan yasak başladı..??? 15,03,/15,06, arası ....ha derseniz ki biz tutup salarız.. o zaman konuşalım...:)
((((gerçi milletin umurunda değil ya))):hıııı: :hıııı:

Taygun KOCABIYIK 27-03-2007 20:46

Muvaffak abicim biz tavuğumuzu götürürüz banvit manvit ne varsa artık :D sazanlarıda azad ederiz muhabbetimiz yeter.

Saat 02:24.