RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Resmi Avcılık Duyuruları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Lambuka yasağı. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3654)

Rauf 14-09-2007 06:38

Lambuka yasağı.

amatör balıkcı arkadaşlarım biliyorsunuz lambuka balığı avı bu sene yasaklanmıştır 37 nr li sirkülerde. Amatör balık avı sitelerinde gezerken cok ilginc bir yazı gözüme carptı hemen kopyalayıp sizler ile paylaşayım dedim.Haberi yazan arkadaşada burada teşekkür etmeden olmaz teşekkürler
Hakan başaran arkadaşımız.

--------------------------------------------------------------------------------

Sevgili dostlar Rastgele-der (Amatör Olta Balıkçıları Derneği) başkanı Sayın Tarık Ersal beyin K.K.G.M lüğüne şifahi başvurusu ve zaman içinde yapılan bireysel başvurular sonucu K.K.G.M lüğün bu kararı alırken GFCM (Akdeniz Genel Balıkçılık Komisyonu) kararlarını uyguladığını GFMC de lambuka ile ilgili karar metninin Ticari Balıkçılık için alınan yasağın zaman yasağı ile sınırlı olduğundan yapılan yanlıştan dönülerek Sirkülerde düzenleme çalışmalarına başlandığını yakın zamanda bir tebliğ
ile bunun bildirileceğini belirtmek isterim.Fakat ticari avcıya 01 Ocak - 14 Ağustos
arasında yasak olacak.Amatörlere bir sınırlama olmayacak.Şimdiden tüm lambuka avcılarına hayırlı olsun.
Aşağıda akdenizde gelişimini tamamlamış okyanusa acıldıktan sonra avlanmış bir lambuka balığı.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

discus 14-09-2007 15:36

değerli bilgin ve emeğin için teşekkürler abi

mufi 14-09-2007 16:25

arkadaşlar ahmetbeyli/yoncaköy den gümüldüre.. sahillerde müthiş lampuka geziyor. kefaller+ınce zarganalar ok gibi fırlıyor....
(tutun diye sölemedim haaa..)

Taygun KOCABIYIK 14-09-2007 16:35

Muvaffak abicim sen ayaklandın balığa bile gider oldun bunları söylediğine göre :)
Rauf kaptanım akşamda görüşmüştük bu konuyu tekrar teşekkür ederim bilgilendirdiğin için.

mufi 14-09-2007 18:11

haber geldi gümüldürden Hüseyin adında bir arkadaştan...ben aradım hal hatır vs konuştuk..
bu arada bademlerde kefal kaynıyormuş.. onun haberide geldi..kiloluk topanlar..
ilğililere duyurulur...

Anıl ÜNALAN 14-09-2007 18:36

Teşekkür ederiz rauf kaptan bilgilendirdiğin için sağolasın ;)

kordelya 14-09-2007 18:52

Rauf abi, metinde amatör avcılara yasak yok diyor ben mi yanlış anlıyorum? Hani avlıcağımdan değil de merak ettim. Olur ya denk gelir...

ünalmusa 14-09-2007 21:28

bılgılerın ıcın tesekkurler

Rauf 14-09-2007 22:04

Alıntı:

kordelya tafarından gönderildi
Rauf abi, metinde amatör avcılara yasak yok diyor ben mi yanlış anlıyorum? Hani avlıcağımdan değil de merak ettim. Olur ya denk gelir...

yok öyle değil bu yanlışlıktan dönüleceğinden bahsediyor hali hazırda yasak

kordelya 15-09-2007 10:20

Alıntı:

trakonya tafarından gönderildi
yok öyle değil bu yanlışlıktan dönüleceğinden bahsediyor hali hazırda yasak

Sağolasın abi, bu askerlikte okuduğumu anlama kabiliyetim azalmış galiba :)

Saat 01:30.