RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Makara - Makinelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Makine & kamış için ne dersiniz? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9682)

fehmi5 08-09-2011 06:38

Makine & kamış için ne dersiniz?

merhaba ,
siteyi yeni keşfettim ve çok da güzel bir site olmuş(öğreniyoruz sitenin işleyişini yavaş yavaş)
site sakinlerinden yeni aldığım kamış ve makine için yorum bekliyorum;
boğazda kullanan var mı bu makineyi zorlanıyor diye yorumlar var forumlarda doğru mudur ?yorumlar için teşekkürler
kamış lineaeffe s-curve 10kilos 420
okuma distance surf pro 60

Ahmet TARİH 08-09-2011 07:27

Basri Bey hayırlı günlerde kullanmanızı dilerim.
Lineaeffe gördüğüm kadarı ile İstanbul bölgesinde en çok kullanılan kamış.
Makine ise dizayn olarak benim kullandığım DAM makineye Çok benziyor.
Alışma süresini atlattıktan sonra herhangi bir sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.
Tekrar hayırlı olsun.

fehmi5 08-09-2011 08:26

ahmet bey teşekkürler.makina konusunda boğazda çekeri iyi değil zorlanıyor diye yorumlar var drag 9kg olduğu için.acaba raw 1165 ile değiştirsem mi sizce?selamlar

Ahmet TARİH 08-09-2011 08:33

Fehmi bey kullanmadığım için yorum yapmam doğru olmaz. Kullanan arkadaşlar var ise mutlaka bilgi vereceklerdir.

Anıl ÜNALAN 08-09-2011 11:05

Lineaffe benimde kullandığım kamışlar markaları arasında yer alıyor ve güzel modelleride çok sayıda mevcut elinizdeki modeli denemedim ama kamıştan memnun kalacağınıza eminim.
Makina konusuna gelince siz atışa önem verdiniz çekiş olarak elinizdeki makinadan çok daha iyi makinalar mevcut ama surf makina değillerdi. Şahsen Ecusima'nın çekerini Distance'ye değişmem ;)

mazhar üzümcü 08-09-2011 11:44

basrim tercih ettiğin olta kamışı ve makarası çok güzel umarım bizlere bol balıklı raporları yollarsın yanlız bir önerim olacak bir daha takım yaparsan aynı markaları tercih et misina dahil çünki olta takımlarında bir standartlaşma yaparsan bu takımların dilinden anlamayı buda verimli avlanmayı getirir sevgilerimle.

fehmi5 08-09-2011 11:56

güzel yorumlar için teşekkürler.eski fotoğraflardan bulabilirsem emektar daiwayla çekilmiş 1-2 fotoğraf ekleyeceğim.yenileri de kısmetse ekimde (balık olursa boğazda) eklerim.
not:makineyi raw 1165 kamışı lineaeffe s-curve 10 kg olarak aldım.

Ahmet TARİH 08-09-2011 13:07

Eğer ayarlayabilirsek önümüzdeki günlerde Boğazda birlikte de av yapabiliriz.

fehmi5 08-09-2011 13:32

çok güzel olur ahmet bey.ay sonu izine çıkıyorum yaparız siz de müsait olursanız.msn varsa haberleşelim.

Ahmet TARİH 08-09-2011 13:39

msn yi her zaman kullanmıyorum. Siteden veya cepten bana ulaşabilirsiniz. Aslında benimde çok fazla iznim var ve bir kısmı yanacak gibi. Bu bakımdan bende bu sıralar izin işini düşünmekteyim ama bakalım nezaman olur kısmet.
Genellikle hafta sonları sabah suyuna gidiyorum. Bizim ufaklılklar uyandıklarında evden yanlız çıkmak imkansız oluyor. Hafta sonları bir sabah programı mutlaka yaparız inşallah.

Saat 19:13.