RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Madya, Midye (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Madya nedir? İğneye nasıl takılır? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4013)

Taygun KOCABIYIK 23-11-2007 19:58

Madya nedir? İğneye nasıl takılır?

Başlıktaki soruların cevabını içeren videoyu pazar günü Hasan abiyle birlikte çektik. Rüzgar fazla olduğundan ses duyulmuyordu bende sesi kaldırdım. Bir sonraki avda sesli olarak daha kaliteli bir video çekip upload edicem. Şimdilik fikir vermesi açısından buyrun...

dudi 24-11-2007 12:05

bu yemler bize ne kadar uzak hayretle bakıyorum mamun,boru kurdu,sülünez,yengeç,madya ne çok çeşidiniz var ne güzel bizim bildiğimiz bi tavuk göğsü bide böcek dediğimiz karides.
daha yeni yeni boru kurdu ve sülünez getiriyorlar kurusunu satıyorlar bizde elimizden geldiğince burda öğrendiğimiz şekilde takmaya çalışıyoruz.
verdiğiniz bilgilere ve emeklerinize çok teşekkür ederim

Rauf 24-11-2007 20:11

Alıntı:

dudi tafarından gönderildi (Mesaj 44052)
bu yemler bize ne kadar uzak hayretle bakıyorum mamun,boru kurdu,sülünez,yengeç,madya ne çok çeşidiniz var ne güzel bizim bildiğimiz bi tavuk göğsü bide böcek dediğimiz karides.
daha yeni yeni boru kurdu ve sülünez getiriyorlar kurusunu satıyorlar bizde elimizden geldiğince burda öğrendiğimiz şekilde takmaya çalışıyoruz.
verdiğiniz bilgilere ve emeklerinize çok teşekkür ederim

Koray antalya sahildeki taşların üzerinde deniz minareleri vardır sümüklü minarede derler onlarda aynı şekilde yem olur yalnız kabuğunu kırdıktan sonra hayvanın doğal bir bıcağı vardır ona elini kestirme.selamlar

dudi 24-11-2007 20:14

rauf abi ben genelde lara-kundu tarafına çıktığım için o tarafta minarede yok tavuk göğsüne talim yani bulabilirsekte boru kurdu:(

Taygun KOCABIYIK 24-11-2007 21:01

Rauf kaptanım aynı yemden mi bahsediyoruz bilmiyorum ama kıllı bacaklı yengeç benzeri bir canlı var oda güzel yem oluyor. Minarelerin içinden çıkıyor karnı çok yumuşak kafa tarafı ıstakozu andırıyor bacakları dediğim gibi kıllı kırmızımsı. Tek kusuru yumuşak ufak balıklar hemen hallediyor işini.
Birdahaki sefere onunda fotoğrafını ve videosunu çekeriz.

ismail2776 26-11-2007 00:25

Ellerinize sağlık, çok güzel hazırlanmış faydalı bir video fakat maalesef ben maydanın ne olduğunu tam bilmiyorum. Bir resim görüntü fotoğraf eklenirse çok sevinirim.

Taygun KOCABIYIK 01-12-2007 12:00

İsmail abi evde annemin deniz kabuğu koleksiyonu içinde bulduğum kuru madya kabuğunu ekliyorum fikir edinmen için.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

paşalı 05-12-2007 22:18

Sevgili Taygun yıllardır madya ile avlandım fakat iğneyi herzaman içinde bırakırım.Anladığım kadarıyla iğnenin ucunun çıkmasına bilhassa önem veriyorsunuz.

Taygun KOCABIYIK 06-12-2007 12:51

Turgay abi her yiğidin yoğurt yeme şeklinin farklı olduğu gibi her balıkçınında yem takma şekli farklıdır. Ben rastgele elime nasıl gelirse o şekilde takardım. Kokusu ele yapışınca çıkmıyor diye hiç itina gösterip uğraşmam haşır neşir olmamak için. Hasan abide gel göstereyim nasıl takılır dedi o andada bu videoyu çekme fikri aklımıza geldi. Özellikle iğnenin ucunu dışa çıkarma konusu ise (Hasan abi bilir ama) tahminimce ufak bir hamlede bile balığın ağzına batması. Tam dışa çıkardıktan sonra ufak çaplı bir kamuflaj yapıyoruz zaten.

ondercetin 26-06-2008 08:49

madya videosu

merhabalar,
madya bağlama ile ilgili videoyu youtube dısında bir siteye yuklemek mumkun mu acaba?
tesekkurler

Saat 18:35.