RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   TARTIŞMA, SOHBET ve HABERLER (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Amatör Balıkçılık Kulübü (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=4709)

ahm@ 31-03-2008 10:05

Amatör Balıkçılık Kulübü

arkadaşlar merhaba bende sizler gibi balık tutmayı çok seven bunu hobi olarak yapan bir arkadaşınız kardeşiniz abinizim,şuanda bir üniversitede grafik tasarım bölümünde son sınıf öğrencisiyim ve mezuniyet projemin konusu Amatör Balıkçılık Kulübü,bu kapsamda hayali bir kulüb kurup bunun kurumsal kimlik çalışmalarını amblemini logosunu afişlerini broşürlerini kartvizit antetli kağıt v.s. yapıyorum bununla birlikte yeni kampanyalar oluşturuyorum,kampanyalarımın içinde ağırlıklı olarak bayanlara bu hobiyi kazandırmak için yapmış oldugum afişler var...sizden bir ricam olacak...bu konu için birde reklam yapmam gerekiyor sizlerinde bu reklam için fikirlerinizi almak istiyorum,bu reklam kare kare resimlere dönüştürülecek,yani storyboard haline getirilecek,,mesela benim aklımda bir fikir vardı ama olmadı,hani annelerimiz bakkal efendiye seslenirya bana iki ekmek 1 süt diye ve sepet indirip bakkal efendinin hazırladıgı poşeti çeker,bon o sepeti kamıştan hayal edip ablamıza pencereden olta attırdım...bunun gibi espirili bir konu bulmamz gerekiyor....amacımız insanları bu hobiyle tanıştırmak ve balıkçılığı sevdirmek olacak...fikirlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim....;)

walras 31-03-2008 10:32

çok keyifli bir projen varmış sevgili ahmet..
bana sorarsan önce bayanların hayattaki beklentilerine, keyif aldıkları şeylere yoğunlaşmak lazım..mesela bayan organizmalar en çok kılık kıyafet , mücevher, ayakkabı, makyaj malzemesi bigi nesneleri satın almaktan ve tüketmekten keyif duyarlar, ayrıca bayanlar meşhur çeyrek altın, dolar, euro ve TL günlerindede bir araya gelip sohbet etmekten hazzederler..
balık avı günü organizasyonu hazırlayıp, balık yerine ayakkabı, çeyrek altın , makyaj malzemesi yakalasınlar denizden.. bilmiyorum olurmu?

araştırıcı 31-03-2008 10:39

İlahi alper.... :)

Sen balığa yoğunlaş, balığa konsantre ol.... :)

ahm@ 31-03-2008 10:44

güzel bi yaklaşım,anlatmak istediğimi anlamışsın bu tarz olacak evet,ama bu reklam bayanlarla sınırlı değil yani başka organizmalarla da alakalı olabilir ayrıca verdiğin yol güzel ancak söylediklerine benzer şeyleri afişlerimde kullandım hanımların örgü biçki dikiş meraklarından yola çıkarak bir afiş hazırladım ve beğenildi,özgün bi çalışma oldu,daha farklı fikirleri olan arkadaşlar varsa çok güzel olur...sevgili walras...bi reklam fikrimde şu idi,bayanların hem bir işte çalışıp hem evdeki işlerle ilgilenip hem çocuklarla ilgilenip yemek yapıp v.s hayatlarını bunaltıcı hale getirmesiyle alakalı birşey düşünmüştüm hafta sonu kareler halinde çizdim bakalım hocalara göstericem sonuç çıkarmı bilmiyorum.....başka fikirleriniz varsa açığım :) yani illaki bayanlara hitap etmesi gerekmiyor reklamımızın

walras 31-03-2008 10:45

:) aşkolsun levent abi.... maksat bilime bir katkımız olsun.. benim bitirme tezim özelleştirme idi.. heves ettim hatta kıskandım:) ondandır görüş beyanım.. yakın zamanda nickim lüferci olarak değişecek... sevgiler

ahm@ 31-03-2008 10:46

Alıntı:

araştırıcı tafarından gönderildi (Mesaj 50543)
İlahi alper.... :)

Sen balığa yoğunlaş, balığa konsantre ol.... :)

yok yok öyle deme beklediğim bu tarz bişey aslında :)

araştırıcı 31-03-2008 11:01

:) :) :)

Hadi hayırlısı... :)

hakan25 31-03-2008 20:54

sevgili ahm@ imza ayarlarınızı yapsanızda size hitapta zorluk çekmesek olmazmı? (form gereği) hoşgeldiniz paylaşımlarınızın devamı dileğiyle saygılar sevgiler....

levrek 31-03-2008 22:52

Sevgili ahm@,amatör balıkçılık bir tutku,bir hoby ve bir yaşam tarzıdır.Yaz-kış demeden tüm olumsuz şartlara rağmen ne olursa olsun oltalar sallanır denize.Sabır ister,sevgi ister.Bana göre bu işi hatunlar camiyası ile özleştirmek biraz zor,tabiki bir genelleme olarak.Evet belki tutku ve hoby bakımından olayı farklı bir şekilde yakalamak mümkündür.Hediye olarak Mücevver yerine Rapala,altın günleri yerine ise pilavlı hamsi partileri gibi.Ayrıca birçok figüründe yer değiştirmesi gerekiyor bu arada.Örneğin deniz kızı yerine ayı balığı gibi.Ha bazı deyimlerde ise Onların avcılık konusundaki başarılarına karşılık çuk diye oturuyor,kancayı taktı,oltaya geldi,sazan literaturu tam bizler için söylenmiş sanki.Şaka bir yana asıl önemli olan nedir biliyor musun? yeni öğrenmiş oldukları bir stili yada balıkçılıkla herhangi bir konuyu anında sağır sultanın bile duyacağıdır,yani paylaşım konusunda bizlerden bin kat daha iyidirler,umarım faydam dokunmuştur,sevgilerimle

ahm@ 01-04-2008 15:30

sizde farklı ve güzel yaklaşmışsnız teşekkür ederim :)

Saat 09:19.