RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Ustalara soru (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=9141)

hakanakt 06-05-2011 17:11

Ustalara soru

Merhaba yaklaşık birkaç aydır amatör olarak balık tutmanın tadını yaşıyorum.balık tutma ve balıklar hakkında çok fazla bilgi sahibi değilim.forumunuzu bugün gördüm ve çok faydalı bilgiler içermekte.ve üye olarak aranıza katıldım.Ben mersin de üniversite öğrencisiyim ve arpaçbahişte kıyıdan balık tutuyorum.ve müsadenizle siz ustalara bugün çekmiş olduğum resimlerden balık isimlerini merak ettiğim için sormak istiyorum.herkese rastgele....

En çok tuttuğum balık bu
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Bugün tuttum 6 Mayıs

Buda bugün tuttuğum diğer balık

ali rıza acar 06-05-2011 17:34

İsminiz herhalde Hakan. Öncelikle aramıza hoş geldiniz. Keyif alacağınızdan eminim.
İmza ayarlarınızı (İsim-soyisim, doğum tr-yeri, kan gurubu v.s.) yaparsanız size hitapta kusur etmeyiz.
Sitedeki üstatlarımız size her konuda yardımlarını esirgemezler ve yukarıdaki balıklar hakkında da sağlıklı bilgi verirler.
Paylaşımlarınızı bekliyoruz.

hakanakt 06-05-2011 18:27

tşk ederim Ali Bey.Bahsettiğiniz ayarları da şuan yaptım.

Taygun KOCABIYIK 06-05-2011 18:31

Ortada görülen balık yazılı hani (eti gayet lezzetlidir), alttaki balığın adı şuan aklıma gelmedi en üstteki balıkları ise tanımıyorum :)
Bu arada hoşgeldiniz...

hakanakt 06-05-2011 18:58

Sayenizde bir balık daha öğrenmiş oldum çok teşekkür ederim.Diğer balığında adını bilen vardır mutlaka.Çok küçük birşey ama o.Bahsettiğiniz Yazılı Hani balığını internetten araştırdım şimdi.

YAZILI HANİ (Serranus scriba)
Uzunluğu en çok 25 santimetre olabilen YAZILI HANİ (Serranus scriba)Yazılı Hani Balık Türleri Hakkında kendi türünün tipik bir ömeğidir. Belli bölgelerde yalnız yaşar. Levrek balığı ailesindendir. YAZILI HANİ karides gibi kabuklularla beslenir. Yaklaşık 30 metre derinlerde belirli bölgelerde yanlız yaşar. Baş kısmındaki çeşitli renk ve süslemelerden "yazılı" ismini alır. Üremeleri mayıs-haziran arasında olup cins ve türlerine göre 18-900 bin yumurta döker.

mazhar üzümcü 06-05-2011 23:30

sevgili kardeşim öncelikle katılımından ötürü ,sana hoş geldin diyorum. ortadaki hanos dediğimiz ot balığı. en alttakide öyle. en üsttekini, şimdiye kadar ben hiç görmedim sevgilerimle.

Halil İplikçi 07-05-2011 14:12

2 resim hanos 3 resim lapin çeşidi her ikisi de bol yosunlu bölgelerde bulunur
ilk resim yöresel bir tür sanırım ege de görmedim

mert35 08-10-2011 10:50

ilk resimdeki mezgit balığı .

Taygun KOCABIYIK 08-10-2011 11:31

Alıntı:

mert35 tafarından gönderildi (Mesaj 113787)
ilk resimdeki mezgit balığı .

Mezgit balığı değil bu balık daha farklı bir tür, mezgitle ilgili aşağıdaki konuları inceleyebilirsiniz.

Ege Demirağ 05-11-2011 19:58

2.ci resimdeki balık yazılı hani dir eti beyaz ve güzeldir.En alttaki kendi bilgime göre gün balığı yenmez diye biliyorum.en üstteki balıkları ilk defa görüyrum etraftaki balıkçılara sorarsanız bilirler mutlaka :D

Saat 22:30.