RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Tatlı Su Balıkları (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Akarsuyun katettiği yol (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=1183)

balıkcı 15-04-2006 06:28

Akarsuyun katettiği yol

1 Eklenti(ler)
Balıkcı dostlar bu bölümde akarsuyun doğup denize kadar olan kısımlarında içinde yaşayan balıkları ve canlıları gösteren bir kaç şema hazırladım daha doğrusu kitaplardan çeviri yaptım bu tabiki avrupaya göre olan bir şema ama genelde içinde bulunan balık türleri bölgelerine göre Türkiyedede aynı olması lazım bu 6 resimden oluşacak şemalara,şemalar bitmeden lütfen Serkan arkadaşımızdan başka kimse yorum yapmazsa daha iyi bir açıklama olur düşüncelerinizi isterseniz daha sonra yazabilirsiniz anlayışla karşılamanızı bunun sizlere bu şekilde daha yararlı olmasını anlayacağınızdan hiç kuşkum yok.

Serkan dostum sanada gene bir görev düşecek bu bölümde ben suyun içindeki yaşayan balıkları ve canlıların latince adlarını yazdım (Türkcelerini bilmediğimden) bulabildiğin Türkce adları eklersen daha yararlı bilgiler sunmuş oluruz balıkcı dostlara şimdiden teşekkürler.

Taygun KOCABIYIK 15-04-2006 06:39

Deniz yazan yerde kefal,levrek,çupra,mırmır bölgesi ;)
bu balıklar akarsu ağızlarını çok severler hatta levrek ve kefaller tatlı sulara girerler

balıkcı 15-04-2006 06:52

1 Eklenti(ler)
Taygun konu bitmeden yorum yapmamanızı rica etmiştim lütfen konu bitsin yorumlarınızı ondan sonra yapabilirsiniz kardeşim bu böyle olursa daha iyi anlaşılır düşüncesindeyim anlayışla karşılamanızı istiyorum.
Serkanın bu bölge hakındaki yazılarını bekleyip ötekine geçeceğim,bekliyorum Serkan.

Alabalık bölgesi

aserkansatı 15-04-2006 06:52

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
Deniz yazan yerde kefal,levrek,çupra,mırmır bölgesi ;)
bu balıklar akarsu ağızlarını çok severler hatta levrek ve kefaller tatlı sulara girerler

Admin böyle yaparsa cemaat ne yapmaz... :D :D :D En iyisi bekleyip görmek ama Selimin yaptığı sayfada 2 gereksiz mesaj oldu bile...
Dostum tümünü kaydedip o şekilde eklemeler yapayım istersen...Çünkü bilmediklerim var ve aratmam gerekebilir.Az zamana ihtiyaç olabilir...

balıkcı 15-04-2006 18:01

1 Eklenti(ler)
Gölge balığı bölgesi,devam edecek.

balıkcı 15-04-2006 18:03

1 Eklenti(ler)
Bıyıklı balık bölgesi,devam edecek.

balıkcı 16-04-2006 06:50

1 Eklenti(ler)
Çapak bölgesi............................

balıkcı 16-04-2006 06:54

1 Eklenti(ler)
Acısu bölgesi,bu suyun denizle birleştiği yerdir..bundan sonra yorumları Serkan dostuma bırakıyorum.

aserkansatı 16-04-2006 20:15

Gölge Balığı Bölgesi Balıkları
1-Gölge balığı
2-Tuna somonu
3-Kababurun
4-Tatlı su kefali
5-Gökkuşağı alası
6-Noktalı inci balığı

aserkansatı 16-04-2006 20:40

Bıyıklı balık bölgesi...
1-Bıyıklı balık
2-Kababurun