RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   FOTOĞRAFLARIMIZ (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Nasipte 1 tane yine.. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11988)

baypipo_tr 20-10-2012 14:34

Nasipte 1 tane yine..

2 gün önce sabah 06.00 da uyanıp çıktım yollara.07.30 da oltamı denizle kavuşturdum.Özlemişler birbirlerini:) Hedefteki balık: tutmasını gerçekten cok sevdiğim aksiyonu hiç bitmeyen zargana.yem olarak yine istavrit kuyruk altı kullandım.oltamın denizle buluşmasından 2 dk sonra öyle bir yapıştıki zargana yeme aldı götürüyor.öyle de asılıyorki oltayı. tabi benim kulaklar tavanda bi heyecan:) velhasıl cektim çoksükür karaya.tuttuğum en büyük zarganayı görür görmez maşallah dedim.Öyle bir yutmuşki iğneyi midesinden zor çıkardım.tabi çıkarırken testere dişlerinden 2 parmağım nasibini aldı.biraz kesti parmaklarımı:) Ardından hemen salladım oltamı yine öyle güzel asılmalar oluyorduki tamam dedim en az 5-6 tane daha tutarım dedim.dediğim gibi de oldu ancak hepsini çekerken kaçırdım.hala çözemedim nasıl olduğunu.iğne tam oturmadı galiba ağızlarına.Birtanesi de iğneyide cok sevdi galibaki iğneyle beraber gitti balık.Neyse..herşeyin hayırlısı.Bende amma anlattım yaw.altı üstü bi tanecik zargana değilmi.Sürçü lisan ettiysek affola.Herkese hayırlı bayramlar şimdiden. İğneniz keskin şansınız bol olsun..

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Uploaded with [Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

kadir 06 21-10-2012 13:49

Zargana yapisi geregi torpil gibi oldugundan avlanmasi en keyif verici baliklarin basinda gelir.Heleki igneye tutuldugu andaki sudan sicramalari vardirki buda avi zevkin doruguna cikarir.Zargana en cok kendi kuyruk alti eti ve kendi icerisinden cikan uzun barsagi nin igneye takilmasi ile tutulur.Tebrikler Ramazan iyi bir av olmus,rastgele...

baypipo_tr 21-10-2012 17:01

Kadir abi teşekkür ederim.Kesinlikle tutmasını en sevdiğim balıklardan birtanesi.Aslında turuncu ve sarı renkli ipeklerim de vardı ama hiç denemedim şansımı.ipekle ilgili tutuluyor diyende var pek fazla etkisi yok diyende.Bir gün de ipeği denerim şansıma.Sana da Rastgelsin abi her zaman.

pendikli balıkçı 21-10-2012 17:05

Güzel balık afiyet olsun.İpek ipte denemenizi tavsiye ederim.

Ege Demirağ 21-10-2012 17:07

birde yakaladıktan sonra 1.zargananızı onun kuyrukaltı yemini yapın sonucu görün ama daha küçük daha uzun yapın ayrıca .. bence iğneden kasıtlı kaçırmanız .. iğneyi büyütün 1 numara .. kaç numara iğneniz ? Bu arada benim av yaptığım foçada ingiliz burnu diye bir yer var orda zargana istilası var şu ara herkes en az 5 tane yakalıyor :) bende orda deniyeceğim :)

baypipo_tr 21-10-2012 17:21

Evren saolasın .Rastgelsin sanada her daim

baypipo_tr 21-10-2012 17:24

Saolasın Ege.Kullandığım iğne 10 numara ..bence kafi.. ama denemekten zarar gelmez bi numara büyütürüm. :)

Bahadır Sarıca 21-10-2012 17:52

Alıntı:

baypipo_tr tafarından gönderildi (Mesaj 127829)
2 gün önce sabah 06.00 da uyanıp çıktım yollara.07.30 da oltamı denizle kavuşturdum.Özlemişler birbirlerini:) Hedefteki balık: tutmasını gerçekten cok sevdiğim aksiyonu hiç bitmeyen zargana.yem olarak yine istavrit kuyruk altı kullandım.oltamın denizle buluşmasından 2 dk sonra öyle bir yapıştıki zargana yeme aldı götürüyor.öyle de asılıyorki oltayı. tabi benim kulaklar tavanda bi heyecan:) velhasıl cektim çoksükür karaya.tuttuğum en büyük zarganayı görür görmez maşallah dedim.Öyle bir yutmuşki iğneyi midesinden zor çıkardım.tabi çıkarırken testere dişlerinden 2 parmağım nasibini aldı.biraz kesti parmaklarımı:) Ardından hemen salladım oltamı yine öyle güzel asılmalar oluyorduki tamam dedim en az 5-6 tane daha tutarım dedim.dediğim gibi de oldu ancak hepsini çekerken kaçırdım.hala çözemedim nasıl olduğunu.iğne tam oturmadı galiba ağızlarına.Birtanesi de iğneyide cok sevdi galibaki iğneyle beraber gitti balık.Neyse..herşeyin hayırlısı.Bende amma anlattım yaw.altı üstü bi tanecik zargana değilmi.Sürçü lisan ettiysek affola.Herkese hayırlı bayramlar şimdiden. İğneniz keskin şansınız bol olsun..

Sevgili Ramazan,
Sonsuz tebrikler.
"Bende amma anlattım yaw.altı üstü bi tanecik zargana değilmi." demişsin,
bir zarganayı bu kadar keyifle anlatabildiği-n/miz için bizler amatörüz. Harikasın.
Herdaim rastgele...

Ege Demirağ 21-10-2012 19:51

10 NUMARA çok küçük cidden ben 8 numara kullanıyorum kendiminkine küçük derdim .. :) bence büyütmelisiniz :) çünkü 6-7 tane kaçırdınız ... mutlaka iğneden kasıtlı :) eğer iğneyi büyütüp üstüne 1 tane yakalama rekorunuzu kırarsanız cidden çok sevineceğim :) ..

baypipo_tr 29-10-2012 12:09

Bahadır Sarıca abi yorumun için teşekküler.amatör ruhuna deginmissin abi aynen katiliyorum.herzaman iğnen keskin şansın bol olsun.

Ege Demirağ kaptanim verdiğin bilgi için çok sağol.iğneyi 8 numara yapicam.inşallah bir adet rekorunu kiracagim. :-)

Saat 15:53.