RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Meteoroloji,Navigasyon , Harita ve Denizcilik (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Ege Denizi haritası (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3092)

terod 27-05-2007 12:32

Ege Denizi haritası

Arkadaslar böyle bir sitenin varlıgından iki hafta önce haberim oldu. Tebrik ediyorum ellerinize saglık. Paylaştıgınız bilgiler için cok teşekkürler.Ege denizi haritasına ihtiyacım var . Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Yada bunu indirebilecegim bir site varmı? Kolay gelsin şimdiden teşekkürler..

igmsva 27-05-2007 12:37

sevgili "terod" öncelikle aramıza hoş geldiniz. umarız katılımcı olursunuz, haritalar ve denizcilik başlığı altında bu konulara ait konuları bulabilirsiniz. ege denizi haritası ile ilgili sanırım elinde olan veya bilgisi olan arkadaşlar size yanıt verecektir.
ANCAK..... FORUM KURALLARIMIZ GEREĞİ İMZA AYARLARINIZI YAPMANIZ GEREKLİ, BU SİZE HİTAPTA DA ZORLUKLARI ORTADAN KALDIRACAKTIR.
KONTROL PANELİNDEN YAPABİLİRSİNİZ.

terod 27-05-2007 12:42

Çok teşekkür ederim ,kusura bakmayın yeni oldugum için biraz forum kurallarında acemilik çekiyorum.

Tevfik Rodos (1967) İzmir

katiti 27-05-2007 14:33

Alıntı:

terod tafarından gönderildi
Arkadaslar böyle bir sitenin varlıgından iki hafta önce haberim oldu. Tebrik ediyorum ellerinize saglık. Paylaştıgınız bilgiler için cok teşekkürler.Ege denizi haritasına ihtiyacım var . Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Yada bunu indirebilecegim bir site varmı? Kolay gelsin şimdiden teşekkürler..

Tevfik Bey hoşgeldiniz, Ege Denizi'nin hangi bölümü ile ilgili harita arıyorsunuz? Malum genel harita oldukça az detay içerecektir...

Not: Konuyu taşıdım...

mufi 27-05-2007 19:23

Tevfik bey kardeşim hoş geldin

discus 27-05-2007 22:07

tevfik bey aramıza hoş geldiniz..

terod 29-05-2007 10:21

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Ben amatör zıpkıncıyım bazende oltaya takılıyorum. Genelde yazın kamp yaptıgım marmaris hisarönü körfezinde dalıyorum . Genelde Mırmır çipura karagöz bazen orfoz turna kefal gibi balıklar akşamları masamızı şenlendiriyor.
Bu yaz tatili benim için erken başlıyor. Hafta sonu malzemelerimi hazırlayıp gidiyorum ve yaklaşık 2.5 ay oralardayım.hepinize iyi tatiller ve avlar diliyorum.

Tevfik rodos 1967 İzmir

terod 29-05-2007 10:23

Pardon asıl konuyu unuttum , bana Datça yarımadası çevresinin haritası lazım eger bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

Tevfik Rodos 1967 İzmir

katiti 29-05-2007 11:27

Alıntı:

terod tafarından gönderildi
Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. Ben amatör zıpkıncıyım bazende oltaya takılıyorum. Genelde yazın kamp yaptıgım marmaris hisarönü körfezinde dalıyorum . Genelde Mırmır çipura karagöz bazen orfoz turna kefal gibi balıklar akşamları masamızı şenlendiriyor.
Bu yaz tatili benim için erken başlıyor. Hafta sonu malzemelerimi hazırlayıp gidiyorum ve yaklaşık 2.5 ay oralardayım.hepinize iyi tatiller ve avlar diliyorum.

Tevfik rodos 1967 İzmir

Tevfik Bey avlarınız bereketli olsun, yalnız orfoz koruma altında olup zıpkınla avlanması yasak bir türdür, lütfen bu konuda duyarlı olalım.

Söz ettiğiniz bölgenin haritalarını da birkaç parça halinde eklemeye çalışacağım. Biraz zaman alabilir, alan geniş olduğundan tek dosya ayrıntı içermiyor.

katiti 29-05-2007 11:59

Elimden geldiğince anlaşılır biçimde eklemeye çalıştım. Datça Yarımadası'ndan Bozburun'a kadar olan bölge. En son resim dosyaların aşağı yukarı haritada ne şekilde yerleştiğini belirtiyor. Resimler sırayla 1-15 arası. Umarım yardımcı olur...

Not: Özellikle thumbnail olarak ekledim, üzerine tıklarsanız büyük halleri görünecektir...

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

katiti 29-05-2007 11:59

2. bölümü

Wetblue 29-05-2007 13:38

Olurmu Acaba?

ÜYELER ELLERİNDEKİ HARİTALARI BU SİTEDE BİR BAŞLIK ALTINDA TOPLASA BENCE ÇOK İŞE YARARDI. BEDE SİLİFKE-İSKENDERUN ARASININ KIYI HARİTASINI ARIYORUM BULAMADIM. :helal:

katiti 29-05-2007 14:14

Alıntı:

Wetblue tafarından gönderildi
ÜYELER ELLERİNDEKİ HARİTALARI BU SİTEDE BİR BAŞLIK ALTINDA TOPLASA BENCE ÇOK İŞE YARARDI. BEDE SİLİFKE-İSKENDERUN ARASININ KIYI HARİTASINI ARIYORUM BULAMADIM. :helal:

Bu haritalar elimizde olan bir bilgisayar programında elde edildi. Maalesef tüm kıyılarımız için bunu yapmamız pratik olarak çok zor. Ama ilk fırsatta o bölgenin haritalarını çıkartıp eklemeye çalışırım...

igmsva 29-05-2007 14:23

mertim ellerine sağlık teşekkürler.

terod 29-05-2007 17:42

Sevgili Mert kardeş ne kadar teşekkür etsem azdır ellerine saglık

gül-bodrum 17-10-2008 17:22

Arkadaşlar bende yeniyim aranızda.Eğer mümkünse güllük körfezi haritasına ihtiyacım var,yardımcı olursanız sevinirim.Haritayı okumayı pek bilmiyorum ve bunun için çalışıyorum ama istediğim kayalık,sığlık gibi şeyleri gösteren bir harita.Bodrumdan rastgele. :))))

levrek 18-10-2008 21:45

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

gül-bodrum 19-10-2008 21:11

teşekkür ama

Erol bey çok teşekkürler ama haritayı açamıyorum.Sayfa adresi yanlış,böyle bir sayfa yok diye yazı çıkıyor.O yüzden açamıyorum .

levrek 19-10-2008 21:43

İlginç bir durum,tekrardan yüklüyorum.

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....][Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

denedim ok dir.

gül-bodrum 13-12-2008 20:08

Erol bey bana şimdide karaburun feneri-tekağaç(didim) arasının deniz haritası gerekli.
Siz bu haritalara nereden ulaşıyorsunuz?

dilki 13-12-2008 20:51

Tevfik bey aramıza hoşgeldiniz!!!
Mert kardeşimizin dediği gibi avlanması yasak olan balıkları lütfen koruyalım ve daha duyarlı davranalım nede olsa doğal hayattan ve tabiat anadan hepimiz sorumluyuz!!!
Burası sadece balık resmleri konan birsite değil!!Çevre bilincide uyandırmaya çalışıyoruz sizide aramızda gömekten mutluluk duyarız!!!
Paylaşımcı olmanız dileğiyle!!!

shark1 13-12-2008 22:29

tevfik bey aramıza hoş geldiniz

levrek 14-12-2008 17:40

Alıntı:

gül-bodrum tafarından gönderildi (Mesaj 58136)
Erol bey bana şimdide karaburun feneri-tekağaç(didim) arasının deniz haritası gerekli.
Siz bu haritalara nereden ulaşıyorsunuz?

Haritaları, kendi navigasyon cihazlarımın PC için olan programlarından kopyalıyorum.

ADNAN 14-12-2008 17:52

Erol kardeşim eline sağlık uğraşıların için, ama hala bana kocaman balık yakalatacağın günü bekliyorum ....

gül-bodrum 14-12-2008 21:49

Erol bey süpersiniz.Çok teşekkür ederim tam istediğim yeri göndermişsiniz.Geçmiş bayramınız mübarek olsun bu arada.:))

shark1 20-12-2008 10:50

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 58188)
Haritaları, kendi navigasyon cihazlarımın PC için olan programlarından kopyalıyorum.

değerli bilgilerini bizimle paylaştıgın için teşekkürler arkadaşım.

Tenor 20-12-2008 15:18

Alıntı:

terod tafarından gönderildi (Mesaj 33283)
Çok teşekkür ederim ,kusura bakmayın yeni oldugum için biraz forum kurallarında acemilik çekiyorum.

Tevfik Rodos (1967) İzmir

Sayın Tevfik beyciğim niye benden istemiyorsunuz, bende aradığınız derinlik göstergesinin bilgisayar programı var, canım kardeşim:helal:

emrebozel 19-10-2009 09:35

harita programı hk.

Tenor Bey,
Merhabalar,
Sizdeki programını bulabileceğimiz bir adres varmı veya mümkünse gönderme imkanınız varmı ?

İyi günler..

diskus35 23-10-2009 14:52

merhaba

Ege denizi haritaları ile bilgi edinmek için nette dolanıyordum, forumunuza
girdim ve dialoglarınızı okudum. Ne kadar düzeyli, kibar ve yardımsever bir anlayış,
hayran kaldım !!!. Hemen üye oldum.
Hepinize İzmir' den selamlar.

Necati ARAT 23-10-2009 15:13

[quote = diskus35; 64.578]
Alıntı:

EGE DENİZİ haritaları ile bilgi edinmek için nette dolanıyordum, forumunuza
girdim ve dialoglarınızı okudum. Ne kadar düzeyli, kibar ve yardımsever bir anlayış,
hayran kaldım!. Hemen üye oldum.
Hepinize İzmir 'den selamlar.
[/ Quote]

Arkadaşım aramıza hoş geldiniz..
İmza ayarlarınızıda gerçekleştirirseniz (ad soyad memleket kan grubu doğum tarihi vb..) Hitap ta yanlışlık yapmamış oluruz..
Birde tanışma konusu açarsanız sizi daha yakından tanımış oluruz...

tarık akil 23-10-2012 12:18

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi (Mesaj 33423)
Elimden geldiğince anlaşılır biçimde eklemeye çalıştım. Datça Yarımadası'ndan Bozburun'a kadar olan bölge. En son resim dosyaların aşağı yukarı haritada ne şekilde yerleştiğini belirtiyor. Resimler sırayla 1-15 arası. Umarım yardımcı olur...

Not: Özellikle thumbnail olarak ekledim, üzerine tıklarsanız büyük halleri görünecektir...

sevgili kardeşim mükemmel bilgiler paylaşmışsın. teşekkür ediyorum. ben bodrum da yaşıyorum bodrum limandan güllük körfezine kadar olan bölgeye ihtiyacım var.. özelliklerde gümüşlük-yalıkavak-güllük eğer yardımcı olursan çok sevinirim.. ayrıca bir sorumda paylaşmış olduğun haritaları print etmeye izin vermiyor :) onu nasıl becereceğim .. tekrar teşekkürler..

tarık akil 23-10-2012 12:55

sevgili kardeşim sende bana güllükle bodrum arasını yollarsan çok sevinirim.. özellikle yalıkavak çevresi,,,

Saat 03:40.