RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Yem Tipleri, Kullanma Şekilleri ve Yemleme (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=90)
-   -   ağaç kurdu (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2205)

balıkçısofi 10-01-2007 09:38

ağaç kurdu

selamünaleyküm
benim sizden yem hakkında öğrenmek istediğim bazı bilgiler var.mesela,
beyaz ağaç kurtları.bu kurtlar tatlı suda etkili oluyor.acaba denizdede bu kurtları kullanabilirmiyim?bu kurtları balık malzemesi satan dükkanlardan alıyoruz.

Uzm.Dr.Rastgele 10-01-2007 11:33

Sevgili Murat...

Önemli olan yemin iğneye takılabilmesi ve balığında bu yeme bakmasıdır.Bunu da en güzel deneyerek bulabilirsin.Kırıntı balığın bol olduğu yaz aylarında denemek için çekirge bile takmışdım.Aman allahım anında dumanını attırdılar..:D

varior 10-01-2007 14:37

Alıntı:

Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Önemli olan yemin iğneye takılabilmesi ve balığında bu yeme bakmasıdır.Bunu da en güzel deneyerek bulabilirsin.Kırıntı balığın bol olduğu yaz aylarında denemek için çekirge bile takmışdım.Aman allahım anında dumanını attırdılar..:D

İshak abi bu çekirgeyi nasıl takıyorsunuz iğneye?? Çekirge suda üstte mi kalıyor yoksa kurşunlu atıp dibe mi batırıyorsunuz? yazın deneyeceğim.. :)

turna 10-01-2007 20:39

Ağaş kurdu balığın dikkatini çekiyorsa ölay bitmiş demektir.

Uzm.Dr.Rastgele 10-01-2007 21:20

Savaş'cığım ben dipde kurşunlu,3 köstekli takımda denedim.Eğer tek çıplak iğneye veya zokaya takacaksan ileriye atabilmen için havanın sakin olması gerekir.Malum, ağırlık olmadığı için ileriye ulaşamazsın...

varior 10-01-2007 21:31

Teşekkürler İshak abi, ben kayalık yada iskele üstünden atarımda, sizce hangisi daha yararlı olur.. üstte kalıp hareket etmesi mi? suyun altında kalıp balıkalrın dikkatini çekmesi mi..?? yada ben her iki yoluda deneyeyim abi yaa.. :D

balıkçısofi 16-01-2007 17:28

ALLAH razı olsun.teşekkürler abi.demekki ben bu yemi denizdede kullanabilirim.

gizer 18-01-2007 12:23

Alıntı:

Uzm.Dr.Rastgele tafarından gönderildi
Savaş'cığım ben dipde kurşunlu,3 köstekli takımda denedim.Eğer tek çıplak iğneye veya zokaya takacaksan ileriye atabilmen için havanın sakin olması gerekir.Malum, ağırlık olmadığı için ileriye ulaşamazsın...

Ya da çekirgeyi zıplaması için ikna edecek :)
Konserve olmaz yani...:)

katiti 18-01-2007 12:26

Alıntı:

gizer tafarından gönderildi

Güzeldi :D :D :D......

aganta borina borinata 19-01-2007 11:29

Alıntı:

gizer tafarından gönderildi

:D :D :D ewet...

rastgelsin...

theimam35 19-01-2007 18:37

Alıntı:

balıkçısofi tafarından gönderildi
selamünaleyküm
benim sizden yem hakkında öğrenmek istediğim bazı bilgiler var.mesela,
beyaz ağaç kurtları.bu kurtlar tatlı suda etkili oluyor.acaba denizdede bu kurtları kullanabilirmiyim?bu kurtları balık malzemesi satan dükkanlardan alıyoruz.

pazar günü bir belgesel seyrettim ve bir yılan türü kuyruğu ayni dediğiniz beyaz kurta benziyor yılan kuyruğunu sallıyor tabi bu kertenkele cinsi hayvanların dikkatini çekiyor yanına geldimi avını bir hamlede yakalıyor.adam avlanırken kurtlar yere döküldü ve teker teker toplamaya başladı sıra en son kurta geldiğinde bil bakalım ne oldu meğer yılanın kuyruğuymuş.tabi adam mefta.aman dikkat kardeşim.

pendikli balıkçı 09-11-2011 02:51

Genelde tatlı suda kullanılan yemler deniz suyunda çabuk bozulur.Mesela toprak solucanı kaskatı olur.İş görmez.

Saat 20:56.