RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Diğer Malzemeler (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=82)
-   -   Bütün oltacılara bir hatıram olsun (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=6884)

Kamil ESEN 25-01-2010 00:14

Bütün oltacılara bir hatıram olsun

--------------------------------------------------------------------------------
Daha önce başka yerlerde paylaştığım bu konuyu sizinlede paylaşmak istedim.
Bütün oltacılara bir hatıram olsun.Kullandıkça beni hatırlarlar.Oltanızın gece balık vurduğunda sesli uyarı işini zille halledersiniz.Ama birden fazla olta varsa hangi olta vuruyor diye bakar durursunuz.Bu meseleyi halletmek için işte size bir kısa yol.Birde sazancılara çok faydası var. çünkü uzaktaki oltanın zil sesi bazen duyulmayabilir.
Oltanızın ucuna bisiklet parçası veya aksesuar satan dükkanlardan motorsiklet veye bisikletlerin tekerleklerine takılan sibop lambalarından takın.(Bu lambaların sürekli yananıda var siz sallayınca yananlardan alacaksınız.)Bu lambanın özelliği içindeki düzenekle harekete karşı duyarlı olması.Balık oltaya vurunca bu lamba yanacak birkaç defe flaşör yaptıktan sonra otomatik sönecek.Balık devamlı vurursa devamlı yanar.Bu lambayı oltanızın ucuna bir parça lastikle kolayca tutturabilirsiniz.Yada kamış zilleri mandallı olduğu için lambayı zile tutturursanız hem ses hemde ışıklı uyarı elde edersiniz.Lambanın fiyatını unutmadan yazayım çifti 2.5-3 ytl.Hazırını yapıp satanlarda var.Ama en güzeli kendi yaptığımız tabii ki.Saygı ve sevgilerimle .

[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

ocakçı 25-01-2010 00:42

kamil kardeşim antalyadan ben ocakçı ali .aslen bende manisa ulucamiliyim tanıştığımıza memnun oldum resimde gösterdiğin buluş gercekten harika saygılarımla

Necati ARAT 25-01-2010 08:09

Kamil abi paylaşım için teşekkürler..
Emeklerine sağlık..
İlk fırsatta bunlardan 4 tane yapacağım söz..

Murat ADAK 25-01-2010 08:54

Kamil abi ellerine sağlık.
İlk fırsatta denemeye çalışacağım.
Paylaşım için teşekkürler.

kaptankarabulut 25-01-2010 11:46

Kamil kardeşim paylaşımın çok güzel. Hele kıyı avcıları için bulunmaz bir paylaşım. umarım çok işlerine yarayacaktır.

seyirsubayi 25-01-2010 12:10

paylaşım ıcın tskler.. avınız daım olsun

mehmetulas 25-01-2010 12:13

paylaşım için teşekkürler çok pratik bir çözüm

discus 25-01-2010 17:57

Canım abim bu buluşunu ilk kullandığın zaman aklıma geldi şimdi.seninle ve öner abimle foçada tanışmıştık ilk ozaman ah gidi günler ahhh..
paylaşım için teşekkürler...

BALIKÇIHOROZ 25-01-2010 17:58

Kamil abi icat çok güzel gece avlarında çok işe yarayacağı kesin,teşekkürler.

Anıl ÜNALAN 25-01-2010 18:40

Kamil abi gerçekten çok güzel bir sistem ama bahsettiğin ampulü nasıl temin edebiliceğimizi tam olarak anlıyamadım.

Paylaşım için teşekkür ederim abi.

Saat 13:25.