RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   DENİZ AVI (TEKNEDEN) (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=25)
-   -   Geciken Mercan ve Lidakiler (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=5467)

Taygun KOCABIYIK 15-12-2008 10:38

Geciken Mercan ve Lidakiler

30.11.2008 tarihinde Adnan abim ve iş arkadaşlarıyla çeşmealtından tekneyle açıldık daha önceden konuştuğumuz gibi denizde Ender abilerle buluşup yaptığımız avdan bir kaç kare...

Ender abinin okunmuş üflenmiş iğnelerini bağladıktan sonra yakaladığım ilk balık öncesi sadece izmarit-ısparoz :) (arka fonda sarı polarlı Adnan bey :) )
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Önder Kaptandan bir bilek hareketi ve lideki teknede :)

Süleyman abimizdende bir lidaki geliyor

uzun bir süre sessizlik oluyor bu sırada Önder abi saatine bakıp 10-15 dakika sonra mercanlar gelir diyor ve tahmini çıkıyor

Bir kaç yer değişikliği yapıyoruz pek keyif yok sadece 2-3 karagöz takılıyor oltama kayda değer
sonrası uzun bekleyişin ardından eh işte denebilecek bir mercan

Gün bitiminde gereksiz arkadaşlar fotoğrafa dahil edilmeden çekilmiş benim hakkıma düşenler

ETHEM 15-12-2008 12:29

taygun ellerine sağlık çok temiz ve yeterli bence afiyet olsun diyemiycem çoktaaaaaaaan olmuştur herhalde :)

muratbaykent 15-12-2008 14:30

Gayet yakışıklı mercan Taygun.Ellerine sağlık.

delvel 15-12-2008 15:44

taygun mercan şahane, ekipte saglam görünüyor:) tebrikler afiyet olsun..

shark1 15-12-2008 17:51

tayguncum bunada şükür. biz son seferde 3 kişi 1 mercanla dönmüştük. ellerine sağlık

dilki 15-12-2008 17:59

Tayguncum tebrik ederim herşeye rağmen güzel balıklar hem balık olmasa ne olur muhabbet güzel!!!
Bu arada önder abi mercan gelmeden önce kaç gibi saate bakmıştı?:D
Ellerinize muhabbetinize sağlık!!
Artık söylememe gerek yok sen o balıkları ne yapacağını benden iyi biliyorsun:D

phvedat 15-12-2008 22:40

tebrikler
bu arada hafta sonu bende ıldırdayım zannediyorum orkinos çiftliklerinin olduğu bölgeye giderim
önder bey saat kaç gibi mercan çekmeye başladı ???

levrek 16-12-2008 06:41

Maşallah Taygun cum,güzel bir gün geçirmişsiniz,fakat daha da önemlisi bunu forum üyelerimizle birlikte olmasıdır.Daha nice irilerine inşallah,sevgilerimle

ps:Açılış sayfasına ayın fazları gayet güzel olmuş ,ellerine sağlık.

Taygun KOCABIYIK 16-12-2008 08:07

Alıntı:

ETHEM tafarından gönderildi (Mesaj 58256)
taygun ellerine sağlık çok temiz ve yeterli bence afiyet olsun diyemiycem çoktaaaaaaaan olmuştur herhalde :)

O konuda bir problem yaşamadık çok şükür ağzımızın tadıyla yedik :D
Alıntı:

dilki tafarından gönderildi (Mesaj 58277)
Tayguncum tebrik ederim herşeye rağmen güzel balıklar hem balık olmasa ne olur muhabbet güzel!!!
Bu arada önder abi mercan gelmeden önce kaç gibi saate bakmıştı?:D
Ellerinize muhabbetinize sağlık!!
Artık söylememe gerek yok sen o balıkları ne yapacağını benden iyi biliyorsun:D

Öğrendim artık canım abim hakkını verdik pederle birlikte :)
Alıntı:

phvedat tafarından gönderildi (Mesaj 58298)
tebrikler
bu arada hafta sonu bende ıldırdayım zannediyorum orkinos çiftliklerinin olduğu bölgeye giderim
önder bey saat kaç gibi mercan çekmeye başladı ???

İri olan Mercan saat 12 civarları falan geldi ama ondan öncede çekmiştik. Avlandığımız yerin zemini taşlık değil çamur olduğu için balığın sabit bir yeri yok balık geziyor altımızdan geçerkende birer ikişer yakalıyorduk. Bu saat meselesi bölgeden bölgeye değişir ama tabii ki en güzel av sabah ve akşam suyunda olur ki benim yakaladığım mercan akşam suyunda denk geldi.

Alıntı:

levrek tafarından gönderildi (Mesaj 58301)
Maşallah Taygun cum,güzel bir gün geçirmişsiniz,fakat daha da önemlisi bunu forum üyelerimizle birlikte olmasıdır.Daha nice irilerine inşallah,sevgilerimle

ps:Açılış sayfasına ayın fazları gayet güzel olmuş ,ellerine sağlık.

Erol abicim gerçekten çok güzel gün geçirdik balık azdı ama Ender abi öldürdü beni gülmekten ona birkezde burdan teşekkür etmiş olayım :)

Ay fazı güzel oldu bencede, yavaş yavaş güzel değişiklikler yaparak daha kullanışlı ve faydalı bir sitemiz olması için çalışıyorum. Anasayfa için bir geçişli slayt hazırlıyorum şuan üyelerimizin fotoğraflarından oluşuyor. Sen yakaladığın balıkları fotoğraflarını yollamadığından sen yoksun şimdiden söyleyim :D

Saat 21:07.