RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Takım Çeşitleri (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=45)
-   -   LÜFER rapalaları. (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=3141)

Rauf 05-06-2007 14:26

LÜFER rapalaları.

Uzun bir müddettir lüfer avı yapan arkadaşların av teknikleri ve kullandıkları rapala modelleri hakkında ceşitli bilgiler edindim.Buna göre ister karadan at cek tekniğiyle olsun gerekse tekne ile yapılan av teknikleriyle olsun lüfer avında şu rapala modeli lüfer icindir gibi bir sabitleşmiş ortak marka ve model yok.
bu demektirki bu hayvanın av yapacağı zaman (kendisi)o bölgedeki canlı yeme benzer bir rapala bu iş icin ideal oluyor kanaati bende oluştu.bunlara rapala harici tüğden yapılmış capari tipi takımlar veya silikon raglou tipi canlı yemlerde dahil.Aşağıda eklediğim rapala modelleri Lüfer icin kullanılmış ve hepside av yapanlar tarafından met edilmiştir.
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]

Görüldüğü gibi rapalalar cok değişik ve ceşitli.bunlara ekliyeceğiniz başka lüfer icin rapala ceşitlerini biliyorsanız sizlerde bu konu icinde resimleri ekleyin ki bu konuda bilgi isteyen arkadaşlarımız icin geniş bir ceşit sergiliyelim selamlar .

Taygun KOCABIYIK 05-06-2007 14:31

Rauf kaptanım çok güzel çalışma ellerine sağlık. Umarım lüfercilerden yeni modeller gelir.

balic 05-06-2007 14:38

Rauf abi lüfer balığının av ve avcılık tekniklerine bende çok meraklıyım rapala resimleri için teşekkürler yanlız sadece rapala yetersiz kalır bu balığı avlamak için diye düşünüyorum. çeşitli takımlar hakkında fotoğraf bulmaya çalışıcam..

Rauf 05-06-2007 14:42

Alıntı:

balic tafarından gönderildi
Rauf abi lüfer balığının av ve avcılık tekniklerine bende çok meraklıyım rapala resimleri için teşekkürler yanlız sadece rapala yetersiz kalır bu balığı avlamak için diye düşünüyorum. çeşitli takımlar hakkında fotoğraf bulmaya çalışıcam..

Ferhat işte bende bunun icin actım burayı bu konuda ne kadar resim ve bilgi olursa o kadar iyi olur.sağ ol.

igmsva 05-06-2007 14:55

canım kaptanım, rauf abim işte olay budur, bilgi böyle paylaşılır:D :D :D
abi çok teşekkür ediyorum, emeğine elin sağlık.

discus 05-06-2007 14:56

canım abim emeğine sağlık hadi bakalım görelim şu rapalaları....;) :) :) :)

katiti 05-06-2007 15:15

Rauf Abi balığın bölgede bulunan ava benzer sahteleri seçtiği konusunda hemfikirim. Bu sadece lüferde değil, tüm balıklarda geçerli bence. Güzel çalışma, eline sağlık...

Wetblue 05-06-2007 20:30

En Altta Olani Bizim Sularda Ve Marmarada çok Işime Yaramişti Benim Favorimdir. Avci Bile Yakaladim Bununla.

freediver 05-06-2007 23:29

abi
o gösterdigin rapalalara lüfer degil...turna,levrek..kuzu,akya,torik vs... de atlar..cok güzeller

albastar üretmis sanirim ama rapala nin taklitleri...ama cok güzel görünüyorlar umarim iyi sonuc verir

Rauf 05-06-2007 23:50

Alıntı:

igmsva tafarından gönderildi
canım kaptanım, rauf abim işte olay budur, bilgi böyle paylaşılır:D :D :D
abi çok teşekkür ediyorum, emeğine elin sağlık.

Rica ederim kaliba bu konulara daha fazla zaman ayırmam gerekecek vakit buldukca şu sıralar bilhassa gerekli olmaya başladı.

Saat 21:20.