RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Olta Nedir? (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=43)
-   -   Acemi balıkçıya yardım ... (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=11514)

acemi_balikci 18-06-2012 11:44

Acemi balıkçıya yardım ...

arkdaşlar ben barajdan avlanıyorum birtek baraj var bizim burda . neyse ben 7-8 m kamıştan şamandıra ile avlanıyorum ama makinalı olta almak istiyorum alırken nelere dikkat etmeliyim , ama ücreti 70 tl yi geçmeyecek kamışı kaç m olmalı biraz bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler üstadlar ....:'(

MAVİ FENER 18-06-2012 12:30

Alıntı:

acemi_balikci tafarından gönderildi (Mesaj 124536)
arkdaşlar ben barajdan avlanıyorum birtek baraj var bizim burda . neyse ben 7-8 m kamıştan şamandıra ile avlanıyorum ama makinalı olta almak istiyorum alırken nelere dikkat etmeliyim , ama ücreti 70 tl yi geçmeyecek kamışı kaç m olmalı biraz bilgilendirirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler üstadlar ....:'(

Değerli arkadaşım; sana rast gelsin...Yardımınıza en kısa zamanda ilğili arkadaşlarımız yardımcı olacaklardır...kolay gelsin...

Ahmet TARİH 18-06-2012 20:01

Acemi kardeşim rica etsem önce imza ayarlarını tamamlasan çok iyi olacak. Böylece her defasında sizin orası neresi diye sormak zorunda kalmayacağız. Birde bu olta ile ne tür avlar hedeflediğinizi belirtirseniz yardım kapınızda sayılır.

acemi_balikci 19-06-2012 17:36

Üstadım ; bizim burda ufak 2 tane barajımız var ben burdan avlanıyorum bizim burada sazan ve kefal var , ben kamışla avlanıyordum ama makaralı almak istiyorum .hiç bir tecrübem ve bilgim yok .. 50 tl civarında işe yarar bir makaralı olta alabilrmiyim ? birde o makaralıyı şamandıralı mı kullanayım yoksa dip mi _?
size sormamdaki amaç bizim burada insanlar para gözlü yani para kazanmak için hiç özenmiyorlar kafadan işe yaramayan bir makina satıyorlar çevremde anlayanda olmadığı için size sordum sağolun teşekkür ederim ...

ustam18 19-06-2012 23:23

değerli kardeşim.Adını bilmediğim için böyle hitapetmek zorunda kaldım.
Olta ile avlandığın bölge sazlıksa 4 metreden uzun 150-200 gr atarlı bir kamış ve sağlam bir makina almalısın.Küçük makine grubu: 025-030-035 (Alabalık ve benzeri küçük balıkların avında)
Orta boy makine grubu: 040-050-060 (Tekneden veya kıyıdan her türlü küçük ve orta büyüklükteki balık için)
Büyük makine grubu: 065-070-080 (Sazan - Yayın gibi güçlü balıklar veya Kıyıdan uzağa atış ile avlanma şekli)
Sazan için ben 035-040 (en az 12 kğ çekeri olan)misina kullanıyorum.
Malzeme alımında en üstteki reklamdaki firmayı kullanabilirsin.Malzemelerini seç sipariş ver ertesi gün elinde.
Fotoğraf makinam bozulduğu için sazan avında kullandığım malzeme ve tecrübelerimle bulmuş olduğum yöntemlerin resimlerini inşallah ileriki konularda yayınlayacağım.takip edersen yararlanabileceğini zannediyorum.
Avların bereketli olsun.Rastgele.

acemi_balikci 20-06-2012 13:06

Üstadım ismim yaşar , rica etsem benim işimi görebilecek bir link atarmısınız o sayfadan (kamış+makina) ama nakit sorunumda var onuda göz önünde bulunduralım :) birde mantarlı takımla mı avlanayım yoksa dip le mi ?

Saat 19:00.