RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI

RASTGELSİN AMATÖR BALIKÇILIK FORUMLARI (http://www.rastgelsin.org/forum.php)
-   Makara - Makinelerle İlgili Herşey (http://www.rastgelsin.org/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Şu üçlü sizce nasıl olur? (http://www.rastgelsin.org/showthread.php?t=2320)

ykmk 29-01-2007 09:41

Şu ikili sizce nasıl olur?

Makara:
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Seçmemin nedeni:Modern dizaynı,titanyum kafa,bilye çokluğu....
Kamış:
[Bu Adresi (link) Görme Yetkiniz Yok BEDAVA'ya Üye Ol Sitemizden Faydalan....]
Seçmemin nedeni:Karbon oluşu,modern dizaynı,max. atar yüksekliği...

katiti 29-01-2007 10:09

Yunuscan öncelikle bu malzemeleri hangi amaç için düşünüyorsun onu söyle, ona göre yorum yapalım. Makinenin ağırlığını göremedim ben öncelikle, ona bir bak, hatta mümkünse almadan önce makineyi bir eline al ve incele.

Kamış için ise bence bu fiyata alabileceğin parçalı ve güzel kamışlar varken teleskopik kamış tercih etme derim. Ayrıca 100-300 g atar yüksek bir değer, yine dediğim gibi hangi amaçla kullanacaksın bunu, o önemli...

Ayrıca burada iki malzeme var, üç değil :P :D...

aganta borina borinata 29-01-2007 10:29

3. malzeme misinadır bence...bekledim ama yunuscan eklemedi üçü...
yorumundan dolayı merte katılıyorum...

rastgelsin...

balıkcı 29-01-2007 10:33

Kamış için ise bence bu fiyata alabileceğin parçalı ve güzel kamışlar varken teleskopik kamış tercih etme derim.

Tebrikler mert......

ykmk 29-01-2007 11:45

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi
Yunuscan öncelikle bu malzemeleri hangi amaç için düşünüyorsun onu söyle, ona göre yorum yapalım. Makinenin ağırlığını göremedim ben öncelikle, ona bir bak, hatta mümkünse almadan önce makineyi bir eline al ve incele.

Kamış için ise bence bu fiyata alabileceğin parçalı ve güzel kamışlar varken teleskopik kamış tercih etme derim. Ayrıca 100-300 g atar yüksek bir değer, yine dediğim gibi hangi amaçla kullanacaksın bunu, o önemli...

Ayrıca burada iki malzeme var, üç değil :P :D...

Kıyıdan atacağım Mert abi.Kumsaldan falan.O yüzden yüksek atarlı bişey istedim.Deniz avının yanı sıra göl içinde uygun gibi duruyor.Kuvvetli bişeyler istiyorum.Bu arada üçüncü malzeme misina.Kafam dalgın koymayı unutmuşum...

Bana bu amaca uygun kuvvetli,kaliteli ve uzun süre gidecek bişey yazarsanız sevinirim...

katiti 29-01-2007 12:29

Yunuscan bir ara fırsat bulabilirsem marka ve model araştırır söylerim sana, ama malzemecileri de gezip kendin internette olmayan markalara da bakabilirsin. Bence senin kıyıdan kullanımın için 60-100 g veya buna yakın atarlı bir kamış yeterli olacaktır. 100-300 g atarlı bir kamışı hafif kurşunla kullanman zor olur, uzağa atamazsın. Bu kamışı yaklaşık 200-225 g kurşunla etkin kullanabilirsin, öyle düşünüp karar ver...

ykmk 29-01-2007 12:36

Alıntı:

katiti tafarından gönderildi
Yunuscan bir ara fırsat bulabilirsem marka ve model araştırır söylerim sana, ama malzemecileri de gezip kendin internette olmayan markalara da bakabilirsin. Bence senin kıyıdan kullanımın için 60-100 g veya buna yakın atarlı bir kamış yeterli olacaktır. 100-300 g atarlı bir kamışı hafif kurşunla kullanman zor olur, uzağa atamazsın. Bu kamışı yaklaşık 200-225 g kurşunla etkin kullanabilirsin, öyle düşünüp karar ver...

Mert abi buralarda gezecek dükkan pek fazla yok ama yine de gezeceğim.Ama 80 milyona kadar bir bütçem olacak galiba...

Taygun KOCABIYIK 29-01-2007 12:41

0,30 ultra asso al yunuscan ama takılırsa eline dikkat et kopartırken ;)

ykmk 29-01-2007 12:44

Alıntı:

İmBat tafarından gönderildi
0,30 ultra asso al yunuscan ama takılırsa eline dikkat et kopartırken ;)

Sağol Taygun abi teşekkürler...Misina işini de hallettik...

Saat 18:39.